Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T4 ) dziwne rzeczy dzieją się z moim T4!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamilfer

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Volkswagen transporter T4, 2,5Tdi, 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Gru 2014, 17:23
Temat postu:

dziwne rzeczy dzieją się z moim T4!


Jestem laikiem jeżeli chodzi o auta , dopiero się wszystkiego uczę, posiadam T4 2,5Tdi 102 KM 1998r , auto -potrzebne do pracy. Od jakiegoś czasu dzieją się z moim samochodem dziwne rzeczy i nie wiem jaka może być ich przyczyna , auto na zimny silniku stuka , stuk przypomina dźwięk szklanek po chwili wszystko jest ok i dźwięk już nie wraca. Przy większych prędkościach powyżej 70km/h ( w mieście raczej tego nie słychać) zaczyna dziwnie brzęczeć tak jakby coś tarło (ciężko opisać ten dźwięk ale coś chyba jak łożysko) jak osiągam prędkość powyżej 100km/ h to dźwięk jakoś zanika (albo mi się tak tylko wydaje) . Kolejna rzeczą najgorsza z tych wszystkich jest to że auto chyba zaczyna tracić na mocy niby zbiera się ok ale do czasu , zdarza się tak ze przy dodawaniu gazu obroty rosną a prędkość nie i autem zaczyna telepac tak jak autem, które rusza na lodzie. Po chwili wszystkiego wraca do normy. Mechanicy wynajdują różne przyczyny ale żadna nie usuwa usterek i już sam nie wiem co mam robić, czy ktoś z was miał podobne problemy? Proszę o pomoc i wszelkie sugestie.
Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Sob 13 Gru 2014, 13:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) dziwne rzeczy dzieją się z moim T4!


po pierwsze -zmień mechaników !!
dwa-nie znasz się na autach to tu ci nikt przez neta nie naprawi.
trzy-masz jeden z lepszych silników z T4 więc szanuj.
cztery-stuki na zimnym to tak jak piszesz -szklanki mogą nie trzymać oliwy przy niskich obrotach i się zawory odzywają -wymiana na nowe popychacze + wymiana oliwy dobrej jakości 5W40 i filtra oraz sprawdzenie ustawień rozrządu po tej operacji oraz wałka rozrządu(jego stanu). Wszystko idzie zrobić od góry.
pięć- łożysko oporowe sprzęgła już ma dosyć oraz prawdopodobnie tarcza sprzęgłowa lub cały zestaw dociskowy (dwumasa lub zamiennik, zwykły docisk +tarcza)do wymiany.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

26 900

2010r.

213 000 km

małopolskie

VolkswagenPassat

43 900

2015r.

285 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

105 400

2021r.

32 862 km

podkarpackie

VolkswagenGolf Plus

24 300

2010r.

163 600 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

48 690

2018r.

101 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System