Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bdziumm

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 33

Posiadane auto: VW, Touran 2.0 TDI 140km 2004rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 10:50
Temat postu:

środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


Zastanawiam się nad użyciem jakiegoś preparatu do czyszczenia pompowtryskiwaczy. W Polsce wszyscy wiedzą jakie mamy paliwo...
Patrzyłem na stacji benzynowej i owych specyfików jest multum ....
Czy ktoś używał takiego środka? Co jest godnego polecenia.......? Czy faktycznie działa?
Pozdrówki
Powrót do góry
bolt911

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): dzazga
Posiadane auto: Toyota
Piwa: 9/1
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 11:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


Witam.
Stosowałem preparat STP mozna poczytać www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html
Na Statoil maja nowego diesla golda .Podobno naszpikowany dodatkami ,zalałem czekam na efekty.
Pozdro Cool
Powrót do góry
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 20:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


Powiem tak po dłuższym czasie testowania naszych paliw na dzień dzisiejszy polecam VERVA ON (Orlen) , - diesla GOLD ze Statoila jeszcze nie miałem w baku.
Natomiast do czyszczenia polecam FORTE Advanced diesel fuel conditioner.
Naprawdę sprawdzony osobiście a nie usłyszane...
poniżej link do strony

http://forte-nwe.pl/?page=Preparat+ADiesel+Fuel+Conditioner.html
Powrót do góry
Touranos

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Touran, Goal,1.9TDI (BLS), 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 02 Gru 2009, 15:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


Opisy tych środków świadczą o tym że jak się ich nie stosuje to lepiej zbierać kase na ew. remont silnika, albo wymiane połowy jego podzespołów. Zastanawiam się jaka jest ich skuteczność przy laniu paliwa ze sprawdzonych stacji. Zazwyczaj widze że do tych środków sięgają ci którzy zauważyli że coś się dzieje z ich silnikami. Pytanie co lali do baku. Czy są osoby które leją na sobie zaufanym stacjom, po użyciu tych specyfików zauważyły poprawe ? Czy lanie tzw dobrego paliwa, które jest droższe od np: hipermarketowego czy z jakiejś stacji w krzakach, powoduje jakieś zakłócenia pracy silnika albo może je spowodować i owe dodatki sa pożądane. Nie wspomnę że i tak już dokładamy do lepszego paliwa tankując na ww. stacjach paliw.
A może jest tak że tankujemy drogie paliwo lejemy dodatek i to wszystko na tzw wszelki wypadek. Być może jest to pewna nadgorliwość i wystarczy poprostu lać dobre paliwo.

Tak na marginesie od kierowców cystern dowiedziałem się że podobno najlepsze jest to ze Statoila i BP (ta sama rozlewnia), ale nie wiem na ile im ufać.
_________________
Friend of ZafiraKlub.pl MiniVAN to lubie
Powrót do góry
domel2

Dyskutant



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: passat 2.0 combi 2006 r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 03 Gru 2009, 16:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


salexander, a podpowiedziałbyś jeszcze, gdzie ten forte można nabyć.
pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 03 Gru 2009, 16:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Pią 11 Gru 2009, 08:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


Witam,

Do Touranos: powiem w ten sposób ja przykładowo od dłuższego czasu leję tylko i wyłącznie VERVA ON jak pisałem na stacji Orlen w Tarnowie (4 miesiące). Jest spokój. Natomiast nie do końca zgodzę się tezą postawioną przez Ciebie.Otóż nie zawsze droższe i sprawdzone stacje mają dobre paliwo (przykład tarnowskiego SHella i BP czy krakowskiego BP lub Statoila - kompletne nieporozumienie nawet gdy ładujesz Vpower lub Ultimate). "Ciężki" samochód mułowaty jak polonez, a wszystko to okupione wysokim spalaniem i ....czarnym dymem nieprzepalonego paliwa. Tak naprawdę w Polsce to jest jedno wielkie i nieustanne poszukiwanie paliwa. Jeśli tylko zauważysz że Twoje auto ma niecodzienne zagrywki to zmień stację przy następnym tankowaniu.
Kierowcy cysterny nigdy bym nie uwierzył a wiesz dlaczego ?? Bo to są w większości przypadków jedni z kombinatorów .. w łańcuszku. ZNam kilku którzy mają tygodniowo do sprzedania po 50L ON the best z Orlenu, BP, Lukoila ......
W kwestii preparatów: miałem przygodę - sprowadziłem auto od znajomego z Niemiec (Polaka na stałe) i pojazdowi kompletnie nic nie dolegało. Jeździłem pół roku i oczywiście tankowałem non stop jakieś droższe paliwa i pewnego dnia co... nic tylko auto dymi od lekkiego gazu nie mówiąc już o wysokich obrotach (jak z fabryki). Co się okazało pojechałem do ASO(znajomy jest właścicielem) i chłopcy mówią ..sorry ale zalałeś jakąś paciare do baku i jeden pompowtryskiwaczy przelewa (3) coś był ponoć lekko przypalony ale na szczęście zostało to w porę wyłapane i jak idealnie jest 0,8 to u mnie było 1,09 takie parametry mi podali. Nie było sensu regenerować PD więc powiedzieli tak - spróbuj Forte. Kupiłem dwie butelki (nie w VW) zalałem zgodnie z instrukcją i przyjechałem jak przeczyściłem układ. I co ? Okazało się że parametr spadł do 0.86. Wiesz zgodzę się że gdyby auto miało 300tkm to może paść PD ale nie przy przebiegu 110 tkm (pewne). Od tego czasu zrobiłem 30tkm zalałem w między czasie jeszcze jedną butelkę i auto jedynie lekko przydymi jak mu założę ostro do pieca nagle (normalne w dieslu).
Nie jestem żadnym przedstawicielem Forte ani takich firm więc mogę to polecić z własnego doświadczenia. Z tego co wiem to się używa regularnie na każdym przeglądzie diesli w Jaguarze i Land Roverze (co 15tkm). Z kolei w naszych VW Touranach nie używać tego należy regularnie a po prostu okresowo lub nawet sporadycznie w przypadku gdy zobaczysz niepokojące cię objawy dymienia etc.

DOMEL2: kupiłem to w ASO Skoda w Tarnowie - ewentualnie zadzwoń do firmy Forte i podadzą ci kto ma to w ofercie w Twoim mieście.
Powrót do góry
sobek31

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: vw touran 1.9 77kw BKC
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Gru 2009, 19:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


kolego salexander jakbys mógł to podaj jeszcze cene tego cudownego srodka firmy FORTE
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Pią 11 Gru 2009, 23:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


Sobek - nie wiem czy to jest cudowne i NAJ (może są lepsze)ale wiem że to mojemu Turasowi pomogło Smile A już miałem schizę na myśl wizji że będzie kopcił jak stare autobusy i za chwilę będę miał drenaż portfela przy regeneracji PD.

Cena jaką przyszło mi zapłacić za ten wynalazek to chyba 58 lub 64 złocisze.
Dokładnie nie pamiętam gdyż było to już chwilę temu ale jeśli mnie pamięć nie myli to najpierw płaciłem drożej a później taniej....

Poczytaj jeszcze i zdecyduj.
http://forte-nwe.pl/?page=Preparat+ADiesel+Fuel+Conditioner.html

Swoją drogą pewnie kupię i ja w przyszłym tygodniu (temat na tapecie) i zaleję profilaktycznie sobie i małżonce (z racji że ma nowe autko) .
Powrót do góry
domel2

Dyskutant



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: passat 2.0 combi 2006 r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 19:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


ten środek to 50 złociszy, kupiłem w piątek w ASO skody Warszawa na Puławskiej, zapodałem i czekam na efekty, pozdrawiam.
Powrót do góry
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 17:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


No widzisz... Wink ale nie oczekuj cudów od ręki Smile spokojnie czekaj
Powrót do góry
albatros123

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: VW LT 2.8 TDI 130 KM (ATA)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2015, 18:21
Temat postu:

CZYSZCZENIE POMPOWTRYSKIWACZY BOSCH Service


tylko demontaż i wtedy można czyścić pompowtryskiwacze prawidłowo najlepiej na maszynach Bosch EPS 815 Ja robiłem w Bosch Diesel Service w Stalowej Woli wysyłkowo. Mają stronę i cennik http://www.wtryskiwacz.com Polecam sprawdzony serwis także do wtryskiwaczy Common Rail.

Ostatnio zmieniony przez albatros123 dnia Nie 31 Maj 2015, 20:46, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Pon 25 Maj 2015, 16:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


Ale kotleta odgrzałeś. Człowiek już dawno z tym problemem pewnie się uporał.
Powrót do góry
dartur

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: vw touran highl 2.0 tdi 2003r Honda CRV 2007
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 25 Maj 2015, 22:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy


Od 8-u lat leję do mojego Tourana ON ze stacji Carrefur i nic się nie dzieje,przebieg 250 tkm,filtr paliwa przy wymianie zawsze czysty.
Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

105 400

2021r.

32 862 km

podkarpackie

VolkswagenTiguan

47 900

2010r.

201 454 km

mazowieckie

VolkswagenJetta

37 500

2013r.

217 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

71 900

2019r.

53 000 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

89 900

2019r.

104 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System