Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen LT ) VW LT 28 Camper- szybszy most?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen LT ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciejoo

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 17 Cze 2015, 12:35
Temat postu:

VW LT 28 Camper- szybszy most?


Witam serdecznie,
Niedawno stałem się posiadaczem klasycznego kampera VW Lt 28, rok produkcji 1986. Uwielbiam go w każdym calu, jednak chciałbym dodać mu nieco więcej V-max'a. Obecnie prędkość jaką osiągam to 85 km/h, chciałbym o jakieś 10 km/h więcej, tak żeby na autostradzie możliwe było wyprzedzenie ciężarówki, etc.
Podobno tylnych mostów do tego LT była cała masa. Mój wykonuje 4 obroty wału na 1 obrót kołem (nie wiem jak inaczej mam zmierzyć jaki mam).
Macie może jakieś doświadczenia, gotowe rozwiązania w tym temacie?
Ktoś sprzedaje tylny most od karetki, ponoć b. szybki, ale obawiam się obciążeń (camper swoje waży).
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 17 Cze 2015, 16:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) VW LT 28 Camper- szybszy most?


Bardzo ostrożny byłym z tak dużym zmniejszaniem przełożenia. To jest ponad 11%. Kiedyś jeździłem turystycznie peugeotem J5 i założenie większego balona na przednie koła było odczuwalne w przyspieszeniach i w górach przy znacznym obciążeniu samochodu. Może spróbujesz pierwsze na oponach? Masz link do przelicznika, żebyś wiedział ile się zmienia. Zapewniam Cię, że 3-4% już wyraźnie czuć.
http://www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html Odnośnie sprawdzenia przełożenia to robisz dobrze, ale nie dokładnie. Zazwyczaj na mostach były przykręcane tabliczki (u mnie w jeepie) albo gdzieś tam wybita odpowiednia informacja. Awaryjnie jak się da liczy się zęby.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Maciejoo

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 17 Cze 2015, 16:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen LT ) VW LT 28 Camper- szybszy most?


Dzięki!
Myślałem o oponach, nie chcę znacznie zwiększać ich rozmiaru bo wiele się wtedy zmienia (i wysokość i komfort jazdy), natomiast jeśli chodzi o zmianę tylnego mostu to wiem, że wielu użytkowników LT to czyni i są zadowoleni, przecież do tego modelu (w tym wersji kamperowej) było dostępnych kilka mostów...
co do danych odczytanych z tabliczki- 280185 4L. Ile to zębów, jakie przełożenie- nie wiem. Ponoć trzeba to jakoś rozkodować.
Tak czy siak dziękuję za odpowiedź- będę miał na uwadze Twoją sugestię, ale to 85km/h to też jest takie na 96% przepustnicy- nie bardzo widzę żeby auto tak przejechało 1600 km, stąd wolę mieć zapas.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen LT ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen LT »

Opinie o samochodach Volkswagen LT - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen LT ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

53 900

2020r.

91 000 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

84 900

2019r.

89 000 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

47 400

2017r.

46 000 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

26 900

2015r.

167 000 km

łódzkie

VolkswagenGolf

55 900

2019r.

94 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System