Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Phaeton ) Automatyczna skrzynia ZF 5HP19 płyn w oleju po naprawie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz Lestat

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: VW Phaeton 3.2 V6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Gru 2016, 14:52
Temat postu:

Automatyczna skrzynia ZF 5HP19 płyn w oleju po naprawie


Witam! Miałem problem z skrzynią ZF 5HP19 w VW Phaeton 3.2 V6, stuki przy przełączaniu D na R i odwrotnie, czasem tryb awaryjny . Taki egzemplarz już kupiłem (niestety) . Oddałem do naprawy w gliwickiej firmie ART MAG . Po trzech miesiącach i wydaniu 11.500zł (naprawa silnika 2000zł, skrzynia 9500zł) odebrałem Pontona. Podobno skrzynia przeszła gruntowną regenerację, nowa chłodniczka oleju+przewody. Po dwóch trzech dniach zauważyłem drgania , poszarpywania i dziwne odgłosy w okolicy skrzyni, przy obrotach 1000-1500obr. , ale byłem umówiony na wymianę oleju po 2000km. więc pomyślałem, że może skrzynia się dociera. Poinformowałem szefa , powiedział, żebym się nie martwił i przy wymianie zostanie przeanalizowane co jest nie tak. Przyjechałem, zostawiłem samochód i za godzinę telefon, że w oleju jest płyn lub woda i jest w kolorze samochodu (srebrny). Fakt ,że co jakiś czas dolewałem w między czasie trochę płynu do zbiorniczka. Informacja,że trzeba wypłukać skrzynię. Na pytanie co mogło być przyczyną, zostałem poinformowany,że prawdopodobnie woda mogła się dostać, poprzez rynienkę odpływową z podszybia ? Że podobno w tym modelu czasem się tak dzieje ? Został zalany nowy olej + filtr 830zł. Czekam na naprawę , bo przed świętami nie mieli czasu. Auto dalej poszarpuje i słychać dziwny dźwięk zasysania lub coś w tym stylu. Z autopsji wiem, że jest mało mechaników znających się na tym modelu VW. Nie wyskakują błędy, raz na jakiś czas jak poszarpie to wyskoczy błąd katalizatora z złą mieszanką. Auto posiada instalację LPG ale odkąd wyremontowano skrzynię , jeżdżę tylko na benzynie (mimo ,że lpg było nawet dwukrotnie diagnozowane i jest ok ) bo mam obawy aby awaria się nie nasiliła. Nie wiem co o tym wszystkim sądzić ? Skrzynia dostała 365 dni gwarancji, ale więcej stoi na tym warsztacie niż jeździ. Przepraszam ,że taki elaborat ale starałem się opisać problem oraz poznać waszą opinię lub pomysły, bo mi już brakuje energonu :-/ i auto przestało mnie cieszyć...
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Wto 27 Gru 2016, 18:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Phaeton ) Automatyczna skrzynia ZF 5HP19 płyn w oleju po naprawie


W jaki sposób woda może dostać się do zamkniętej przestrzeni jaką jest obudowa przekładni - trochę nie chce mi się w to wierzyć. Jeśli ta woda jest koloru srebrzystego to daje do myślenia i dowodzi że coś tam się zmieliło
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Mariusz Lestat

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: VW Phaeton 3.2 V6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Gru 2016, 01:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Phaeton ) Automatyczna skrzynia ZF 5HP19 płyn w oleju po naprawie


Właśnie też się zastanawiam? W każdym razie samochód idzie na ponowną diagnozę, mam nadzieje , że będzie to naprawa gwarancyjna :-/ i nie potrwa znowu 3 misiące. Miałem paska to zachciało się pontonów Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Phaeton »

Opinie o samochodach Volkswagen Phaeton - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Phaeton ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

33 900

2011r.

274 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

144 900

2021r.

32 045 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenGolf

65 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

VolkswagenCaravelle

149 850

2019r.

172 900 km

wielkopolskie

VolkswagenUp!

18 900

2013r.

80 859 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System