Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Golf ) Szarpanie/przydławienie przy przyspieszaniu na takich samych



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stepinsky

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: GOLF IV 1.4 16V CGGA 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Gru 2016, 20:05
Temat postu:

Szarpanie/przydławienie przy przyspieszaniu na takich samych


Dzień dobry!

Od maja zeszłego roku jestem posiadaczem mojej białej perełki z 1998/1999r - 1.4 16V 75KM, silnik (słupek) kilkuletni o oznaczeniu CGGA. W maju wstawiłem instalację gazową BRC.

Od jakiegoś czasu borykam się z dziwną przypadłością... Otóż autko zarówno na benzynie, jak i na LPG zaczęło delikatnie szarpać (przeskakiwać?) przy 1950-2000 obr. oraz przy 2200-3000, tak jakby brakowało paliwa. Dzieję się tak na zimnym silniku. Gdy autko się rozgrzeje, objawy występują tylko przy 1950-2000 obr. Przy każdych innych obrotach wszystko gra i dostaje kopa.

Na biegu jałowym silnik pracuje wzorowo. Przy odpuszczeniu gazu przy tych obrotach następuje szarpnięcie. Natomiast gdy np. rozpędzę się choćby na IV biegu do 3000 obr. i pozwolę Golfikowi swobodnie hamować silnikiem, to przy wspomnianych obrotach nic się nie dzieje - tylko podczas przyspieszania.

Poza tymi objawami samochodem jeździ się perfekto. Dodam, że w samochodzie zostało wymienione praktycznie wszystko przed wystąpieniem usterki - kable, świece, przepustnica, rozrząd, płyny, a ostatnio lambda, która wyrzucała błąd. Przepustnica była adaptowana. Gazownik twierdzi, że po jego stronie wszystko gra. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Poduszki sprawne. Ciśnienie w cylindrach ok.

Jestem przekonany, że winna może być jakaś [cenzura]ła. Jakieś pomysły?

Ma ktoś ogarniętego mechanika w lubelskim?

Dodam jeszcze, że przy przyspieszaniu, jak wcisnę gaz do końca, to dławienie jest prawie nieodczuwalne albo w ogóle. Przyglądając się przepustnicy zauważyłem lekkie pocenie, może to jest też jakaś wskazówka?

EDIT:
Tak, dzieje się tak na każdym biegu, dopóki się nie rozgrzeje. Właśnie sprawdziłem jak zachowuje się na biegu jałowym na zimnym silniku. Otóż, na obroty wkręca się bez problemu i przyduszenia. Jednak, kiedy obroty same spadają, powiedzmy od 3 tys., to przy wspomnianych 2 tys. czuć delikatną czkawkę. Co to może być? Generalnie, podzieliłbym sprawę na 2 problemy. Duszenie przy przyspieszaniu na zimnym oraz ciągły przeskok przy 1950-2000 przy każdej temperaturze.
Powrót do góry
Rantistad

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kaniów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 11:07
Temat postu:

re


też mi się tak działo w Audicy. W Euromasterze wyczyścili wtryski i póki co jest ok
Powrót do góry
badboy85

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: Volkswagen Bora 1.6 AKL , Opel Corsa B 1.2 8V 95 R
Piwa: 5/1
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 20:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Szarpanie/przydławienie przy przyspieszaniu na takich samych


Parę miesięcy już mineło kiedy to napisałeś ale u mnie podobne objawy występowały w silniku 1.6 sr przez padniętą pomope paliwa. Dusił się w tym przedziale obrotów ale tylko na drugim biegu. Pompa dawała 3 bary zamiast 4.5
Sprawdzić nie zaszkodzi, a może pomoże Smile
Pozdrawiam
_________________
Po co kupować drogie auto jak tym tańszym też wszędzie zajade Smile)))
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Golf »

Opinie o samochodach Volkswagen Golf - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenCaddy

45 990

2017r.

247 000 km

wielkopolskie

VolkswagenMultivan

39 500

2000r.

229 000 km

łódzkie

VolkswagenCaddy

31 000

2010r.

220 000 km

śląskie

VolkswagenTouran

29 990

2010r.

183 239 km

pomorskie

VolkswagenTouran

56 900

2016r.

216 831 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System