Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka butla na LPG do CRV II?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymon sz

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Edynburg
Posiadane auto: Honda CRV 2.0 manual, 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 23:50
Temat postu:

Jaka butla na LPG do CRV II?


Witam,

To mój pierwszy post (nie licząc jednego w dziale powitań) więc proszę o wyrozumiałość,

Jak widać na moim profilu jestem szczęśliwym posiadaczem VW golfa tdi Wink
Auto mam od 5 lat, naprawdę przywiązałem się ale uważam, że przyszedł czas na zmianę.

Przymieżam się do kupna CRV 2.0 2 generacji, rocznik 2005 lub 6, czyli po liftingu.
Mieszkam w Szkocji i zamierzam założyc instalację LPG, po rozmowach z kumplem mechanikiem i kolegą z Podlaskiego, który jeździ CRV z 2000r od 4 lal, chyba zdecyduję sie na BRC.

Moje pytanie dotyczy zbiorników na gaz. W grę wchodzi okrągły, w miejsce koła zapasowego.
Tu gdzie mieszkam stacji LPG jest jak na lekarstwo więc rozmiar jak najbardziej ma znaczenie.

Czytałem, chyba właśnie na tym forum, że można trochę podnieć podłogę w bagarznuiku aby zmieścić większy zbiornik. Czy macie jakies doświadczenie lub sugestie w tym temacie?
Z tego co rozumiem większość ma zbiorniki Stako o pojemności ok 40L. Wymiary takiego zbiornika to według producenta 43L 190mm x 240mm natomiast 61L to 650mm x 240mm
Rozumiem, że średnica jest ok natomiast butla będzie trochę wystawać a podłoga bujać się na boki przy takim ustawieniu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Szymon
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 20 Sty 2017, 11:20
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka butla na LPG do CRV II?


Witam.

Kolego chcesz zamontować butlę wewnętrzną w wnękę koła zapasowego.
Producentem takiej butli jest nie tylko "Stako" ale np. bormech itp itp.
Poszukaj na allegro w dziale motoryzacja,układ paliwowy,lpg....albo wejdź na stronę np. hurtowni lpg "Jacuś" i zapoznaj się z rozmiarami butli i producentami.

Nie ma butli o rozmiarze 43 l 190mmx240mm...
Rozmiar butli to podana szerokość mm x wysokość mm i pojemność w litrach.
Ilość gazu która wejdzie do butli to ok 80% podanej jej pojemności...no 43 L x 0.8 =34.4 litra.

Średnica butli musi wejść we wnękę,przy wysokości zawsze można nadłożyć podłogę bagażnika itp.

Najważniejsze..... ani podłoga a tym bardziej butla nie może bujać się przy jakimkolwiek ustawieniu...przepisy które powinien znać monter instalacji lpg.
Najważniejsze w tym,że Ty możesz zasugerować rozmiar butli a monter ma ją dobrać i zamontować wg. przepisów itp itp.
Po za tym rozważ możliwość zamontowania instalacji lpg Ac Stag, w wersji z nową linia sterowników i dodatkami do auta.Bezproblemowa eksploatacja,dostępność części (i cena ich) i warsztatów w Polsce...sprawdź jak u Ciebie.


Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
szymon sz

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Edynburg
Posiadane auto: Honda CRV 2.0 manual, 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Mar 2017, 23:53
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaka butla na LPG do CRV II?


Hej,

Dzięki bardzo za odpowiedź. W końcu nabyłem auto, przejechane tylko 50 000 km więc jest ok.
Kupiłem też wyrzynarkę, zorganizuję jeszcze dobra płyte, ładna wykładzinę i podłoga pójdzie w górę o kilka centymetrów. Oryginalny stolik pójdzie w odstawkę.
Niestety ale zasięg ok 200km w mieście i 250km poza miastem byłby troche kłopotliwy przy małej ilości stacji z dostępnym LPG.
Jak już wspomniałem autko bedzie gazowane w Szkocji. Tzn będzie gazowane gdzie indziej ale poruszł będę się głównie na północy UK.
Prawdopodobnie zmieści się zbiornik ok''60L'', więc tak jak wspomniałeś, powinno wejść ok 50L gazu, to już lepiej niż ok 34L bez podnoszenia podłogi.
Co do marki to jak pisałeś są też inni producenci, ale tutaj zdam się na gazownika.
Dam znać jak poszło.

Pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


VolkswagenPassat

10 999

2003r.

160 000 km

łódzkie

VolkswagenPassat

51 900

2016r.

219 000 km

śląskie

VolkswagenSharan

50 900

2011r.

231 865 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

21 900

2007r.

218 569 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

59 900

2015r.

120 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System