Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touareg ) Zablokowana skrzynia biegów - brake fault stop vehicle



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yaro266

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: wv, touareg 3,2 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 00:29
Temat postu:

Zablokowana skrzynia biegów - brake fault stop vehicle


Jak dotąd nie miałem żadnych problemów ze skrzynią, nie szarpała i płynnie pracowała do teraz. Po odpaleniu silnika próbowałem wrzucić wsteczny ale niestety lewarek nawet nie drgną, za to zapaliły się kontrolki; abs, check engine, migająca kontrolka hamulca i komunikat "brake fault stop vehicle". Dodam iż dwa miesiące temu wymieniałem akumulator który też teraz odpiąłem żeby spróbować skasować błedy, czekałem ok 1 godz, mimo to nie pomogło. Po ręcznym odblokowaniu skrzyni żadna z kontrolek nie zniknęła, pojechałem do mechanika i po drodze okazało się że nie działa prędkościomierz, jadę tylko na pierwszym biegu a przy wrzuceniu wstecznego nie działają czujniki parkowania.
Mechanik obstawiał że to będzie na 90% czujnik hamowania więc go wymienił, ale w niczym to nie pomogło. Po podłączeniu do komputera okazało się że z silnikiem wszystko jest ok, natomiast nie udało się mu połączyć ze skrzynią. Czytałem wcześniej na forum że Touaregi maje słabo zaizolowane wiązki które znajdują się pod nogami kierowcy i rzeczywiście było tam dosyć wilgotno. Na dzień przed zblokowaniem się skrzyni pojawił mi się podczas jazdy komunikat "system workshop fault" i kluczyk-miało to też miejsce kilka razy wcześniej i zawsze od razu znikał.
Czy to może być tylko i wyłącznie problem z kablami czy też coś poważniejszego? Bardzo proszę o jakieś konkretne podpowiedzi!
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2014, 18:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Zablokowana skrzynia biegów - brake fault stop vehicle


Stawiam bardziej na przepięcia w samej elektryce.

Wszystko ma na pewno ze sobą powiązanie, jeżeli komputer wyczuje że masz coś z samymi hamulcami lub czujnikami to reszta też może zgłupieć, zablokuje Ci skrzynie i pojawią się błędy. Taki system bezpieczeństwa. W niektórych autach np Audi Q7 gdy skończą się klocki(sam czujnik da o tym znać) to kaplica i możesz stać na środku skrzyżowania Smile Myślę że bez dobrego interfejsu i sprawnej głowy w temacie i tak się nie obejdzie.

Jeżeli zauważyłeś wilgoć we wiązce to proponuje od początku najpierw zrobić tam porządek.

Pozdrawiam
_________________
“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ArturDom

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touareg 5.0 V10. 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Mar 2017, 23:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touareg ) Zablokowana skrzynia biegów - brake fault stop vehicle


Witam
Mam pytanie jak się zakonczyla ta przygoda bo właśnie zmagam się z tym samym problemem zgóry dziękuję
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touareg »

Opinie o samochodach Volkswagen Touareg - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touareg ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenCaravelle

145 900

2019r.

83 000 km

mazowieckie

VolkswagenMultivan

35 900

2001r.

308 000 km

mazowieckie

VolkswagenJetta

56 500

2016r.

186 656 km

pomorskie

VolkswagenCaddy

41 900

2015r.

189 808 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

112 900

2020r.

52 395 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System