Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) Nowy Tiguan (2016)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vladix

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Honda Civic 1.8 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 02:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Nowy Tiguan (2016)


Wzmacniacza nie szukałem, ale pewnikiem będzie pod którymś fotelem. Subwoofer jest w kole dojazdowym i chyba jest to jego optymalna pozycja (nie zabiera miejsca z przedziału bagażowego - chyba, że ktoś wozi jakieś szpargały w dojazdówce).
W przeciwieństwie do kolegi Nexusa, będę dalej obstawał, że warto dopłacić do Dynaudio. Nie jest to może high end z segmentu premium za 10-15 tyś złotych, ale jego cena jest też śmiesznie niska. Standardowe nagłośnienie przy nim brzmi słabiutko. Ale o gustach się nie dyskutuje - jednemu się podoba, drugiemu nie musi. Dlatego najlepiej jak każdy zainteresowany sam przetestuje przed zakupem, żeby uniknąć ewentualnego rozczarowania. Trzeba pamiętać, że VW nie jest marką luksusową i nie należy spodziewać się jakichś cudów. W porównaniu do innych systemów audio z marek "dla ludu" wypada nieźle - jest moim zdaniem na pewno lepsze np. od testowanych przeze mnie systemów BOSE z CX-5 czy JBL ze Sportage'a.
Obecnie mam przejechane 2 tyś km i spalanie z całego dystansu wychodzi mi 9,8l, więc tragedii nie ma. Przy dodatniej temperaturze, spalanie jest zauważanie niższe w porównaniu do niedawnych przymrozków.
Z minusów - zepsuł mi się podłokietnik. Nie wiem jak i nie wiem kiedy Very Happy . Ustawia się tylko w jednej pozycji i w innych się nie blokuje, aczkolwiek dzięki Bogu jest to pozycja, która mi odpowiada. Dlatego jeszcze nie wybieram się z tym do serwisu.
Powrót do góry
ZetOpole

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 190KM 4Motion DSG Highline RLine '2017
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Mar 2017, 11:07
Temat postu:

Witam Wszystkich


Witam wszystkich.
Mam przyjemność aktualnie oczekiwać na nowego Tiguana (odbiór w maju) i szukam wszystkich możliwych informacji/opinii/testów na jego temat gdzie się da. Widzę, że tu na forum ostatnie wpisy są z dosyć dawna, co poczytuję jako sprawę raczej pozytywną, bo zadowoleni ludzie po prostu jeżdżą a nie piszą na forach:) Nie mogę się doczekać na auto, moja konfiguracja to:

TIGUAN Highline 2.0 TDI 190KM 4 Motion DSG 7-G Pure White,
- Pełny R-Line (felgi 19" Sebring),
- Pakiet Zimowy 2,
- Discover Pro,
- Pakiet Drogowy Plus,
- System Area View z Park Assist,
- Pakiet Lusterka,
- System HUD,
- Dynaudio,
- Easy Open/Easy Close,
- Autoalarm Back-Up-Horn,
- Aktywny system Precrash,
- Boczne poduszki z tyłu,
- Panoramiczny dach szklany,
- Pakiet Premium
- Pakiet Przeglądów 48m-cy z limitem 120tys.KM

Cenę brutto otrzymałem 189.190 PLN, jako kolejne auto w leasingu na firmę.

Auto będę użytkował sam oraz 4 osobowo (bez fotelików dla dzieci). Mam nadzieję, że spełni oczekiwania (przesiadka z Avensisa T25 sedana 2.0 126KM D-4D) pod względem funkcjonalności, ilości miejsca i dynamiki jazdy (50% miasto/50% autostrada). Będzie to moje pierwsze auto z automatyczną skrzynią, ale z tego co czytam to każdy ją raczej chwali. W 2016r. kupiliśmy Golfa VII Comfortline 1.4 TSI w benzynie (95% miasto), więc mam ogólne pojęcie o standardzie VW w nowych wozach, ale zastanawiam się nad różnicami miedzy tymi wozami, które odczuć będzie można podczas jazdy. Na razie zarówno na YT jak i na portalach branżowych wszyscy się zachwycają Tiguanem MK2, którego określają jako "New benchmark in this segment" porównując do Tucsona, CX5, 3008 czy RAV4. Nie ukrywam, że porwany tym zachwytem zamówiłem i teraz nie mogę się doczekać. Moje obawy dotyczą tych elementów, na które zwracają uwagę niektórzy tu na Forum oraz w niektórych videotestach, np.: nie działa gniazdo USB, lub nie działa nawiew od strony drzwi kierowcy - rzeczy, które nie powinny zawodzić przy każdej cenie nowego auta, nie mówiąc już o cenie akurat tego, która najniższa nie jest... Z Golfa pozostało mi również głupkowate doświadczenie z konsolą centralną (ekranem dotykowym, takim jak w Tiguanie), który kilka razy trzeba było resetować w serwisie, bo nie działał, tzn. działał (reagował na pokrętła), ale nie świecił (czarno wszędzie). Też głupotka, ale uciążliwa i w instrukcji nie ma jak sobie samemu z tym poradzić. Mam nadzieję, że ustrzegę się tego w Tiguanie. Osobiście wyznaję zasadę, że wszystko zależy od szczęścia co do konkretnej "sztuki" auta, a nie ogólnie do modelu czy marki. Znam ludzi, którzy z autami za 0,5-1M PLN mają więcej problemów niż ci od Dacii, Fiata czy Renault, więc mam nadzieję, że mój Tiguan będzie sztuką bez wad:) ale to się okaże.

Biorąc powyższe pod uwagę chciałem prosić nowych posiadaczy Tiguanów o rady z własnego doświadczenia, co należy sprawdzić odbierając auto od dealera, jeszcze przed wyjazdem z salonu. To co wypisałem to na pewno sprawdzę (nawiewy, USB, ekran), ale być może macie jeszcze jakieś wskazówki co do tego?

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że jak zacznę użytkować to będę mógł go tylko chwalić!
Zet


Ostatnio zmieniony przez ZetOpole dnia Pią 07 Kwi 2017, 11:50, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Cheng

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW, Tiguan 2.0 TSI, 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 14 Mar 2017, 16:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) Nowy Tiguan (2016)


Czesc!
Po pierwsze gratuluje.
Napisz prosze ile czasu bedziesz czekal? (mnie wynioslo to 5,5 miesiaca ale to byl 2011)
W moim TRigu mam watpliwosci co do funkcji radia gdzie raz wybrana stacja bedzie sledzona od nadajnika do nadajnika i odbierana. Niby sprawdzali w serwisie i jest OK w ustawieniach ale faktem jest ze np trojke moge odbierac do 70 km od miasta potem zanika a np Radio Kaszebe (jestem z Gdyni) juz w 10 km przed Koscierzyną musze przerzucic na inna czestotliwosc lokalnej radiostacji.
W moim przypadku bardzo sprawdza sie hak holowniczy (normalnie ukryty). DSG super, juz nie wyobrazam sobie nastepnego auta bez tego. Przydatny tez naped 4x4.
Minusy: Bagaznik chyba tylko w marzeniach ma podana pojemnosc, nawet przy najbardziej dosunietej kanapie do siedzen przednich.
Mam tez szklany, uchylany dach, ale z perspektywy 5 lat to gadzet malo przydatny (ciagle jest zamkniety), jedynie co to w kabinie o wiele jasniej.
Mam kola letnie 18" a zimowe 17" i odczuwam roznice w konforcie na korzysc zimowek.
Mialem przypadek ze albo termostat nawalil albo rzeczywiscie pompa wody (jak powiedzial serwis). Zdarza sie, choc nie powinno, ale to nic bo oczekiwanie na czesci zamienne wynioslo 5 tygodni!!
W Twoim wypadku ciekawi mnie jak sie bedzie sprawowal HUD.
Mam doswiadczenie z tym w BMW ale tam wyswietla sie na szybie - obraz ostry, pozwala swobodnie obserwowac droge, co najlepsze to jest widoczny tylko dla kierowcy. Pasazerowie go nie widza, no chyba ze ktos sie wychyla zza glowy kierowcy. Tu chyba bedzie na plytce plastikowej.
Pozdrawiam
Zbigniew
Powrót do góry
mci

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Tiguan II, 2017, 2.0TDI 240KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 02:38
Temat postu:

nowy tiguan 2


odebrałem swojego kilka dni temu. przesiadłem się z amerykańskiego touarega więc to była bolesna przesiadka ale cóż. jeżdżę głównie sam, wozić powietrze za 15L/100km bez sensu.
pierwsze wrażenia ok. z resztą wcześniej miałem podobny model na kilka dni do testów i byłem zadowolony.
240KM i 500nm robi swoje.
uwaga do Kolegi Mutka. sprawdź dokładnie wyposażenie, funkcje i wszystko co zamówiłeś. ja zamówiłem full wypas bez haka i asystenta parkowania z przyczepą a dostałem nie całkiem to co miało być z tym że po części zorientujesz się dopiero po paru dniach. zamawiasz głównie jakieś pakiety, w nich coś jest a czegoś nie ma, czasem coś się wyklucza, itp, itd. lista detali do zamówienia to trzy strony drobnym drukiem więc pewnie nikt tego do końca nie czyta. cenowo nie straciłem więc tylko zgłosiłem temat i czekam na odpowiedź.
wracając do auta. wewnątrz miejsca praktycznie tyle co w touaregu, oczywiście np. siedzenia nieco odchudzone ale wygodne. bagażnik mniejszy i trochę dziwny bo mam w nim akumulator. wygląda trochę jakby go ktoś na szkolnych zajęciach technicznych zamontował, przy okazji uniemożliwia obniżenie podłogi. miejsce po kole wygląda trochę jak w polonezie. gołe blachy, kable, przydałaby się jakaś wkładka, przegródki czy coś. no ale to zmartwienie tylko tych , którzy mają 220 i 240KM. elektronika ma milion funkcji z których normalny użytkownik wykorzysta może 10% ale ustawienia są intuicyjne. wifi i sim póki co nie używałem Smile audio całkiem spoko. polecam raczej kartę albo aux bo player jest w schowku więc w czasie jazdy zmiana płyt odpada.
na razie w mieście spalanie wychodzi mi 8,8. za parę dni sprawdzę jak w trasie.
Powrót do góry
ZetOpole

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: VW Tiguan 2.0 TDI 190KM 4Motion DSG Highline RLine '2017
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Mar 2017, 18:52
Temat postu:

Podziękowania i WAŻNE INFO!


Dzięki Zbigniew i mci za info.
Napisz może mci co nie było zgodne ze specyfikacja auta, które zamówiłeś. W przypadku tego , co napisał Zbigniew - ja mam nadzieje użytkowac beawaryjnie Tiguana wyłącznie przez max 4 lata i później wymienić na nowego, wiec mam nadzieję, że nie dotkną mnie przypadłości o których pisałeś, bo tłumaczę sobie to dłuższym procesem użytkowania.
Ja czekam na auto od początku (7-Cool lutego. Mam odebrać 14 maja.

WAŻNA UWAGA dla tych którzy czekają na auto, lub zamawiają Tiguana:

Wg pisma okólnego z 15.03.2017r. które dostali wszyscy autoryzowani dealerzy VW w Polsce zasada jest taka:
Od tej daty dobierając za 1.600 PLN wydłużoną gwarancje na dowolną konfigurację zamówionego/zamawianego Tiguana można dobrać ZA DARMO wyposażenie dodatkowe o wartości 4.000 PLN!

Widziałem ukradkiem to pismo i sam ochoczo skorzystałem, więc dzielę się z Wami newsami.
Pozdrowionka!
Zet
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 28 Mar 2017, 18:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto

11) Czesc »

VolkswagenScirocco

41 999

2014r.

168 000 km

dolnośląskie

VolkswagenGolf

47 880

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

23 000

2013r.

81 000 km

lubelskie

VolkswagenGolf

55 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

38 900

2015r.

180 639 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System