Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dominas85

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: VW Transporter T5, VW Passat b5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lip 2017, 22:54
Temat postu:

Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Witam serdecznie szukałem po tematach i nie znalazłem podobnego specyficznego problemu. Do rzeczy jednak, W trakcie deszczu po tym jak przejade jakiś odcinek szybciej z moimi wycieraczkami zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Problem wygląda mniej wiecej tak wycieraczki zatrzymują się na szybie, a po próbie ich wyłączenia nie wracają do stanu początkowego tylko zostają tam gdzie są. Aby wróciły do stanu początkowego trzeba przycisnąć manetke wycieraczki w dół i tylko w ten sposób trzymając można sprowadzić je do podszybia. Oczywiście później wycieraczki nie działaja ... aż do momentu wyłączenia silnika i ponownego uruchomienia samochodu, wtedy znó wycieraczki działają i dopiero po jakimś czasie zdaza się to po raz kolejny.

Powiecie nic strasznego, ale jadąc w deszczu po autostradzie nie jest przyjemnie stawać co jakiś czas,gasić auto odpalać i dopiero móc jechać dalej.

W samochodzie wymieniony został silnik wycieraczek (nowy) ale problem nie zniknął, Do wymiany w gre wchodzi jeszcze manetka i modół komfortu, ale na Boga to nie są tanie rzeczy, a tak naprawe nikt nie jest w stanie powiedzieć co jest uszkodzone. W trakcie postoju w deszczu czy też podczas próby lania wody na szybe problem nie występuje. Już 2 elektromechaników powoli się poddało bo cięzko jest znaleźć usterke gdy ... ona nie chce wystąpić w warsztacie. Bardzo prosze o pomoc

VW Transporter Long z 2009r silnik 1,9,
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 16:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Przekaznik od wycieraczek. Moduł komfortu nie ma z tym nic wspólnego.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo.
Powrót do góry
dominas85

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: VW Transporter T5, VW Passat b5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 19:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Przynajmniej 2 elektromechaników twierdziło że coś takiego jak przekaźnik od wycieraczek w moim aucie nie występuje. Jeden twierdził że problem jest włąsnei w wymienionym wcześneij silniczku. Drugi nie stwierdził co prawda że winny jest modół komfortu, ale że właśnie przekażnik(odgłos przekaźnika specyficzne klik klik ) podczas pracy dochodzi włąśnie z modułu. W sumie moim laickim uchem również wydawało się że taki specyficzny odgłos podczas pracy wycieraczek pochodzi z "dużej czarnej skrzynki" nazywanej modułem komfortu.

Ok ale jesli twierdzisz że winny może być właśnie przekaźnik to powiedz mi prosze w którym miejscu on występuje i jak wygląda. Zaznaczam nie mam caraveli tylko zwykłego t5 w longu z 86konnym silnikiem
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 20:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Przekaźnik znajduje się w bordnetz- po prawej od pedału gazu. Jeżeli go zakupisz to taki sam bo są ich 3 rodzaje.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo.
Powrót do góry
dominas85

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: VW Transporter T5, VW Passat b5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 23:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Ok, ale czy "bordnetz" to właśnie nie moduł komfortu ? i czy ten przekaźnik nie jest czasem tam jakoś zespolony ( szczeze tak jak mówiłem gdy próbowałem dobrać się tam sam to dziwny dzwiek dochodził z dużej czarnej skrzynki pod kierownicą bodaj ( którą ja jako laik rozkodowałem jako moduł komfortu) Po prawej od pedału gazu były 3 przekaźniki : kwadratowy czarny z cyferką 100, kwadratowy biały z cyferką 53 i mniejszy prostokątny z cyfrą 404. Był również bezpiecznik 40 / który z nich w takim razie odpowiada za wycieraczki ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 23:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
parker000

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: A6 C5, Alhambra
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Cze 2019, 21:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Witam jestem nowy nazywam się Krzysztof czy problem został rozwiązany jeśli tak to proszę napisać mam podobny
Powrót do góry
tomus505

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głuchów/ Łódzkie
Posiadane auto: VW t5 Caravelle
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Paź 2019, 23:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Uciązliwy problem z wycieraczkami POMOCY


Witam a ja mam problem z wycieraczkami z tyłu, z dnia na dzień przestały działać tylko jedna się włącza czasami sama podczas jazdy . co to może być proszę o pomoc .
_________________
Tomek
Powrót do góry
Arysa

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: VW Transporter T5 2008 2.5 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2021, 21:56
Temat postu:

Problem z wycieraczkami tył skrzydełka.


Witam. Jestem tu nowy ale problem z wycieraczkami już nie Surprised . Moje wycieraczki działają kiedy chcą i jak chcą raz jedna raz druga a czasami razem. Co może być tego przyczyną? Gdzie szukać rozwiązania? Czy ktoś już ogarną ten irytujący problem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenMultivan

84 900

2011r.

225 124 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

30 900

2014r.

240 000 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenGolf

15 990

2004r.

212 318 km

pomorskie

VolkswagenTouran

37 900

2013r.

298 350 km

lubelskie

VolkswagenPassat

9 900

2003r.

160 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System