Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Problem z klimatyzacją.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rufichy

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuchola
Posiadane auto: VW passat b5, 1.9 TDI, 90 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Sie 2017, 22:30
Temat postu:

Problem z klimatyzacją.


Siemanko.

Opiszę swój problem z klimatyzacją. Może ktoś, coś.

Kupiłem paska (rok 2000, 1.9 tdi, 90 koni) jakieś 2 lata temu z nie działającą klimą. Teraz mnie naszło, aby wkońcu ją zrobić. No ale do rzeczy... Sprężarka była zatarta, więc zamówiłem i znajomy wstawił mi nową. Pojechałem do gościa, aby mi nabił klimę.. nabił i chłodziła bo chłodziła, bardzo słabo. On na to nic -> fachowiec od podłączenia i odłączenia maszyny. Pojechałem do serwisu, aby mi sprawdzili klimę, powiedzieli, że osuszacz jest do wymiany i powinno być OK. No dobra, dostaję telefon na następny dzień, osuszacz wymieniony, ale sprężarka nie działa. Mówię co jest.. pojechałem do tego serwisu i mówią mi, że sprężarka nie wytwarza takiego ciśnienia jak powinna.. i możliwe, że pompa jest w [cenzura], bo mogły dostać się opiłki od starego (zapchanego) osuszacza.. zwalili winę na tego co wymieniał sprężarkę, dlatego że powinno wymieniać się w parze -> pompa+ osuszacz. No ok mówię jakiś to może ma sens. aa.. i potem pojechałem do znajomego, zdjeliśmy przedni zderzak, popryskaliśmy produktem K2 na chłodnicę tzn. na te blaszki i pod niskim ciśnieniem wymyliśmy karcherem.. woda leciała aż czarna. Następnie pojechałem do kolejnego majstra od klimy, ten już wydawał się ogarniętym gościem. Ogólnie nie miał czasu na mnie, ale zamówiłem nową pompę i powiedziałem żeby wymienił i zobaczymy co się będzie działo. Podłączył pod kompa, żadnego błędu nie wykazało na starej (nowej) pompie. OK. Wymienił na nową (nową) pompę i mówił że trochę posprawdzał.. układ wszystko ok, szczelny itd.. mówi że ktoś przed nim wyciągnął dyszę (dławik) czy jakoś tak.. że go wcale nie ma chyba. I u niego też wykazało na następnej pompie, że niskie ciśnienie od pompy.. Jego diagnoza jest taka, że jakiś przewód może być przypchany, albo jakaś chłodniczka czy coś.. do której jest bardzo liche dojście.. Ogólnie mówi że roboty jest na dwa dni żeby wszystko porozbierać i sprawdzić cały układ..

dodam od siebie, że dziwne jest to jak jadę to jeszcze 'coś tam" chłodzi.. bardzo słabo. Natomiast jak stoję na wolnych obrotach to leci ciepłe powietrze. Zauważyłem też jak jest cieplej ok 30 stopni to jeszcze słabiej chłodzi niż przy chłodniejszych temperaturach podczas jazdy.. nie wiem czy ma to jakiś związek, ale naczytałem się że chłodnica może mieć winę. Proszę o pomoc forumowicze!!

++ jeszcze dodam, że wiatrak chodzi cały czas na pierwszym biegu, czytałem, że na wolnych obrotach powinien wskoczyć na drugi bieg.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

115 990

2020r.

65 512 km

pomorskie

VolkswagenJetta

16 900

2009r.

225 000 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

26 900

2015r.

167 000 km

łódzkie

VolkswagenGolf

11 700

2003r.

192 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPassat

40 900

2014r.

175 807 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System