Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Radio fabryczne samo się uruchamia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Morawski

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW,touran,trendline,2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 02:56
Temat postu:

Radio fabryczne samo się uruchamia


Witam, mam bardzo uciążliwy problem z radiem, cały czas sie samo uruchamia nawet po wyjęciu kluczyków ze stacyjki, radio było sprawdzane u elektryka i nie włączyło sie wcale przez 2 doby będąc pod prądem a po włożeniu do samochodu znowu to samo, wnioskuje więc że to może coś z instalacją jest nie w porzadku. Obawiam się że wykończy mi w końcu akmulator, nie bardzo wiem co robić,może servis, a może ktoś z was spotkał się z czymś takim lub ma jakiś pomysł.Z góry bardo wszystkim dziękuje!!!
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 22:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Radio fabryczne samo się uruchamia


A może napisałbyś jakie to jest radio i czy jest w samochodzie od początku (fabrycznie).

Jeśli u elektryka było podłączone tylko pod zasilanie to nic dziwnego, że sie nic nie działo. W samochodzie jest jeszcze szyna CAN, to przez nią radio/nawigacja otrzymuje sygnał np. o włożeniu kluczyka.
Czy przy włączonym zapłonie, po wyłączeniu radia gałką, włącza się ponownie samoczynnie ? Czy dzieje się to tylko przy wyłączonym zapłonie?

PS. Uzupełnij profil autka o rok produkcji
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Marcin Morawski

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW,touran,trendline,2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 01:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Radio fabryczne samo się uruchamia


Samochód został odebrany z salonu wraz z radiem, jest fabryczne, model radia to VW RCD300, jeszcze się upewnie ale radio raczej włącza sie tylko przy wyłączonym zapłonie, co to oznacza?masz może jakiś pomysł co to może być?
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Wto 31 Mar 2009, 22:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Radio fabryczne samo się uruchamia


Po prostu zastanawiam się czy to wina radia jest, czy może ze stacyjki pojawia się impuls do włączenia i radio to realizuje.
Dlatego moje pytanie o sprawdzenie takiej kombinacji: przed wyłączeniem zapłonu gałką najpierw wyłącz radio. Ta kolejność skutkuje tym, że przy ponownym włączeniu zapłonu radio nie włącza się automatycznie.
Jeśli mimo tego w międzyczasie radio włączy się samo, to raczej nie będzie to, moim zdaniem, wina stacyjki.
Są jeszcze inne opcje: po pierwsze usunięcie radia z listy sterowników w sterowniku Gateway, po drugie fizyczne wyciągnięcie pinów z kostki radia doprowadzających sygnał CAN.
Druga opcja jest łatwiejsza i od razu wskaże, czy radio samo się włącza, czy czyni to inny sterownik np. kolumny kierownicy (stacyjka) za pomocą CAN'a.
Taka jest moja koncepcja Smile
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Fido8

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żary
Posiadane auto: VW, Touran, I, 2.0, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 22:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Radio fabryczne samo się uruchamia


Witam,
odświeżę troszkę temacik otóż mam podobny problem.
Mianowicie jak u kolegi wyżej w autku włącza mi się radio np. zostawiam w garażu na noc przychodzę rano a tu radio gra... Poza tym myślę że ma to coś wspólnego z odtwarzaczem CD. Nie wiem jak to dokładnie opisać ale mi się zacina ;/ Raz płyta normalnie działa mogę jej słuchać i gdy mi się nie "zatnie" to radio też się nie włącza samo. To zacięcie polega na tym że po włączenia auta/ radia ( no dzień wcześniej słucham płyty wszystko cacy, zostawiam na noc, wsiadam rano) i płyta już nie działa. Po prostu nie gra ( tak jakby wgl jej nie czytał) i jak daje żeby wyjechała to nie reaguje. i gdy płyta jest tak "zacięta" to po wyjęciu kluczyków radio po jakimś czasie się samo uruchamia... O co tu może chodzić? Radio jest fabryczne.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 22:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
VOWO

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHÓD
Posiadane auto: VW PASSAT B5FL
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Paź 2017, 07:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Radio fabryczne samo się uruchamia


Witam! Ja mam Golfa 6 radio dotyk i podobnie się dzieje z tym, że ja nie musze tyle czeka i u mnie radio włacza się i wyłącza głównie jak klucz jest w stacyjce. Po diagnostyce wida, jak informacja o S-contact z CAN zmienia stan mimo braku takich przyczyn, zaś informacja pod nazwą S-kontact (chyba z dopiskiem "fizycznie" ) pozostaje w spoczynku. Najprawdopodobniej moduł pod kierownicą sypie takie śmieci na CAN. Nie zabrałem się za to jeszcze na ostro więc jak ktoś ma jakies sugestie to chętnie posłucham Wink . Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

15 999

2005r.

232 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

53 900

2018r.

166 771 km

śląskie

VolkswagenPassat

78 900

2019r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenJetta

56 500

2016r.

186 656 km

pomorskie

VolkswagenGolf

71 900

2019r.

53 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System