Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T5 ) Vw t5 2.5 axd 131km - problem z wodą w oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bloodless

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława. Lębork
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0 02/2011. VW T5 2.5 131km 4x4 long 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lip 2018, 13:05
Temat postu:

Vw t5 2.5 axd 131km - problem z wodą w oleju


Witam serdecznie

Na wstępnie przepraszam jeżeli umknął mi temat z odpowiedzią na mój problem. Prosiłbym o przeniesienie na właściwe miejsce.

Krótka historia.
05.2015 śruba mocująca koło zębate z rozrządu się poluzowala i rozrząd pogubił zęby.
Okazało się że przy kupnie 120tys km był wymieniony silnik podmianka. Wedlug vin niby silnik BMZ a ja mam na silniku na stikersie napisane AXD. Przy 305tys stało co się stało. Mechanikowi dałem znajomemu co powiedziałem że czasu ma dużo. W czasie tych 3 lat mam dalej problem z silnikiem a auto odebrałem od niego gdyż mam teraz trochę czasu żeby sam pogrzebać poza tym wq......nie i nadszarpane nerwy już mi nie wytrzymywaly.

Ponoć wymienił koła zębate z rozrzad
Tłok 3 i uszczelniacze na tlokach
- wał klubowy bo nie było smarowania i saldo na 3cim tloku
- 3x rozrusznik bo zajechał
- 1x alternator
- 2x turbina i w 1x 06.2018 wymieniłem sam na nową regenerowana
- wiązka że swiatlowodem po pożarze przy rozruszniku za około 1600zl
- chlodniczka oleju 2x i 1x 06.2018 na nową plus uszczelki. Montowana najpierw na mocowanie uchwyt a potem do bloku silnika
- pompa wody nowa 03.2018
- głowica niby nie mam dowodów wymieniona na nowa po przeswietleniu i sprawdzeniu w Słupsku 2018rok czekam ciągle na jakiś dowód zapłaty
- głowica szlifowania i 2x wymieniana uszczelka pod gliwica
To tyle co wiem

Problem z temperaturą albo zero albo dochodzi do 80stopni. Wczesniej leżał n zero i się nie podnosił bo był brudny układ chłodzenia od oleju. Wczesniej olej w wodzie potem woda w oleju i znowu olej w wodzie i teraz jest woda w oleju.
Samochód troszkę ciężko odpala ale jak odpali to chodzi. Przejechałem się 200metrow 0.2km i zbiornik wyrównawcze od wody z poziomu Max na dno. Na bagnecie mam jakieś 4cm ponad stan gdzie wcześniej byl stan średni.
Brak totalnie mocy nawet powyżej 2000obr/min.
Wtryski czyszcone.
Wcześniej jak tyrkal dłużej sobie i dolewalem wode do układu chłodzenia bo malo bylo to brak masła ( na początku było potem już nie) na korku ale parował jak parowóz. Silnik chodził normalnie obroty 850-900 na min.

Wrzuciłem w to auto 8tys pln dla mechanika i plus 900turbina i około tego na oleje. Suma 10tys pln

Poszukuję pomocy w opisie lub co polecacie.
Dzwoniłem do gdanska i sprawdzenie bloku jest 1000pln Ale póki co studzę nerwy i nie dałem do sprawdzania.
Przeplukalem cały układ chłodzenia
Chłodnica
Intercooler
Rury
Chlodniczka
I kilkunastokrotnie silnik uruchamiając go na wolnych obrotach. Gdy sobie tyrka bez jazdy tylko stoi po 15min wody w zbiorniczku z Max do dna zbiorniczka znika.
Nie chce katować jej (t5)dalej.
Mi jest szkoda pudla.

Znajomy inny mechanik mowi że jeżeli chlodniczka wymieniona ( choć był przypadek że koleś 3x wymieniał nowe chlodniczki i mu się udalo) jakby nowa chłodnicza kupiona w sklepie może być też uszkodzona. I pompa nowa wody że sklepu oraz 2x wymieniana uszczelka pod głowicą.... że może być pęknięcie bloku gdzieś gdzie jest pompa wody. Bo jak w maksymalnie 15min znika cały zbiorniczek wody około 2.5litra wody

Czekam na sugestie i pozdrawiam serdecznie przepraszają za temat jeżeli był a przeoczylem
Powrót do góry
kubeq_sq

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skarzysko Kamienna
Posiadane auto: vw t5 2005r 2.5tdi 4motion
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lis 2018, 16:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T5 ) Vw t5 2.5 axd 131km - problem z wodą w oleju


Hej, miałem podobny problem z wodą. Albo masz pompę wody źle osadzona, podwinął się oring i puszcza wodę do oleju, albo chlodniczkę źle zamontowana, a jak to wykluczone na sto procent. ( Jak mechanik wyklucza nigdy nie jest na 100%, chyba że widziałeś wyjęte na stole) to głowica jeszcze raz do sprawdzenia no i wtedy do pozostałych chyba jedynie blok....
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T5 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf Sportsvan

67 300

2017r.

82 306 km

podkarpackie

VolkswagenJetta

37 500

2014r.

80 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

44 900

2017r.

206 339 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

28 900

2010r.

220 000 km

śląskie

VolkswagenJetta

56 500

2016r.

186 656 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System