Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Zakup Volkswagena Passata B6 - diesel do miasta / do 15/20k



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fingers

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic VI Coupe 1.6 Vtec
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Paź 2019, 17:17
Temat postu:

Zakup Volkswagena Passata B6 - diesel do miasta / do 15/20k


Cześć !

Tak jak w tytule tematu przymierzam się do zakupu Passata B6 w dieselu do jazdy po Warszawie. Samochód będzie na siebie zarabiał w formie przewozu osób / taksówki, więc głównymi atutami, na których mi zależy są : 1.jak najtańsze koszta eksploatacji, 2.niskie spalanie, ale również będzie to mój prywatny samochód, który na pewno 2/3 razy do roku będzie robił trasy po ~400/500km w jedną stronę.

Swoimi siłami próbowałem poszukać informacji na temat silników diesela, ale ile wątków / tematów / artykułów z różnych lat tyle różnych opinii, dlatego chciałbym uzyskać jak najświeższe informacje od Was.

Poszukuje modelu do 15/20k w obojętnie jakim nadwoziu (kombi/sedan). Osobiście myślałem nad jednostką 1.9 (105km) oraz 2.0 tdi (140km) / (110km). Rozmawiałem ze zwolennikami 2.0 jak i z tym od mniejszych pojemności, jedni mówią, że 1.9 jest prostsze i mniej awaryjne, a inni mówią na korzyść 2.0. Wiem, że tych silników jest dużo, wiec i opinii będzie tyle samo, ale mimo to chciałbym poznać Wasze zdanie w tym temacie.

Poszukuje prawdopodobnie skrzyni manualnej, gdyż automatyczna z tego co zdążyłem się naczytać nie cieszy się aż tak dobrą opinią jak manual.

Co o tym sądzicie Wink ?
Powrót do góry
katarskinorek

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: skoda superb
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lis 2019, 13:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Zakup Volkswagena Passata B6 - diesel do miasta / do 15/20k


ja mogę Ci polecić 140km na wtrysku common-rail. Mam autko z tym silnikiem od kilku lat i kompletnie nic sie nie dzieje. Silnik ten ogólnie ma dobrą sławę i całkiem fajnie przyspiesza. Osobiście nie umiałbym już sie przenieść na silnik z mniejszą mocą a spalanie mam w okolicach 6-6.5l
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Decyzje zakupowe


VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

149 800 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

19 800

2009r.

228 000 km

małopolskie

VolkswagenPassat

79 900

2016r.

94 476 km

mazowieckie

VolkswagenArteon

129 900

2019r.

164 860 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenGolf Sportsvan

48 900

2016r.

154 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System