Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Fox ) Wypadanie zapłonu – VW FOX



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Fox ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pepsolo

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia/pomorskie
Posiadane auto: VW FOX 1,2 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lis 2019, 13:29
Temat postu:

Wypadanie zapłonu – VW FOX


Problem to VW FOX 1,2 benz. (3 cylindry), 2006r., przebieg 180 tys km. Kupiony kilka miesięcy temu. Od początku wykazywał duży apetyt na olej - rzędu 1 litr na 800-1000 km. Od jakiegoś czasu samochód stawał na drodze bo włączała się kontrolka check engine. Zresztą i tak jechać nie sposób było bo ciągnął na jednym cylindrze. Wymieniłem cewki (wszystkie 3) na nowe, niestety bez rezultatu, zrobiłem pomiar ciśnienia na cylindrach - 1-szy 12 BAR, 2-gi 9 BAR, 3-ci - 14 BAR, wiec nie jest tragicznie ale problem pozostał. podejrzewam, że bezpośrednią przyczyną są zawalone świece, do tego samochód na wysokich obrotach niesamowicie dymi takim ciężkim dymem jak to ze spalania oleju. W zbiorniczku na płyn chłodzący stwierdzono jedynie czysty płyn bez śladów oleju co nie wskazuje na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Czytałem, że przyczyną mogą być wypalone zawory i tutaj moja prośba - może ktoś miał taki przypadek. Mój mechanik twierdzi, że pierścienie pęknięte i silnik do naprawy głównej lub do wymiany co przekracza prawie wartość samochodu. Może wymiana zaworów i uszczelniaczy załatwi problem - ale tego nie wiem czy ta drogą może się dostawać olej do komory spalania - czy jest inna droga jak pęknięte pierścienie aby tak zawalić olejem komorę spalania, że świece się całe zaklejają treścią?. Swoja drogą przy ciśnieniu 12, 9, 14 to chyba wyklucza?. BARDZO PROSZĘ O POMOC bo już mi się koncepcje skończyły.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Fox ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Fox »

Opinie o samochodach Volkswagen Fox - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Fox ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

69 900

2017r.

78 559 km

wielkopolskie

VolkswagenTouran

21 900

2008r.

231 713 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

22 900

2008r.

192 055 km

mazowieckie

VolkswagenFox

10 490

2010r.

140 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

53 900

2018r.

166 771 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System