Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) emission workshop



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qn29

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 12

Posiadane auto: Volkswagen Touran, 7os, 1.9 TDI, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2008, 15:21
Temat postu:

emission workshop


Witam wszystkich
Mam Tourana z 2003 1.9 TDI 74kW i mój samochód zaszalał podczas świąt.
Wyjechałem ok 300km od domu na tydzień czasu.
Po 3 dniach pobytu zaświeciła mi się kontrolka "Check brake pad". Kolejnego dnia pojawiło się nowe żółte światełko "Emissions workshop" a w drodze powrotnej żeby było jeszcze bardziej kolorowo zaświeciło się na żółto "Check oil level". Kompletna masakra.
Oczywiście olej sprawdzałem przed wyruszenie w podróż i poziom był ok. Jak tylko pojawiło się ostrzeżenie, zatrzymałem się sprawdziłem ponownie i poziom nadal był ok.
Po powrocie udałem się do warsztatu i szybko usunęliśmy pierwszy problem czyli "Check brake pad". Wymieniałem klocki (okładziny hamulcowe) ok 0,5 roku wstecz i okazało się że założyli mi klocki, do których nie można było podłączyć czujnika, więc mechanicy zaizolowali kabelek i zostawili go luzem. Odizolował się, wilgoć i już wiadomo co było.
Ale problem z pozostałymi błędami. W warsztacie za pomocą KTS'a usunęli komunikat "Emissions workshop" ale pojawił się znowu a lampka sprawdzenia poziomu oleju pojawia się od czasu do czasu i sama gaśnie po wyłączeniu silnika.
Jeszcze jedno, chyba istotne, silnik nie stracił mocy, pracuje tak jak wcześniej.
Czy może ktoś ma pomysł co to wszystko może oznaczać i jak sobie z tym poradzić????
Pozdrawiam
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Pon 29 Gru 2008, 21:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) emission workshop


Witaj na forum Tourana Smile

Przykro mi, że mechanicy tak zrobili z okładzinami.. partacze i tyle.
Co do problemów z układem "emisji spalin" to wielka szkoda, że skończyło się na wykasowaniu błędów a nie poszukiwaniu ich przyczyn (tak wynika z Twojego opisu). Silnik AVQ nie jest zbyt wyrafinowany jeśli chodzi o elektronikę. Ja bym stawiał na przepustnicę powietrza (na kolektorze ssącym) i zawór EGR. Trzeba by się przyjrzeć tym rzeczom, ważne były warunki w jakich pojawił się ponowny monit dot. spalin (np. zimny/ciepły silnik, przy dodaniu/odjęciu gazu). Przede wszystkim jaka poprzednio była zawartość pamięci błędów, taki wydruk powinni dać.

Za wskazanie poziomu oleju odpowiedzialny jest czujnik umieszczony w misce i podłaczony do deski rozdzielczej, gdzie następuje obliczanie i ewentualne wyzwalanie ostrzeżenia. Najczęściej przyczyna falszywych alarmów tkwi w czujniku, wtyczce i kablu przy nim. Sprawdź czy czasami nie jest gdzieś przetarty, nadłamany. Przewodzenie ma istotny wpływ na wartości, skoro VW zastosował tam pozłacane styki Shocked Aha, nie zdziw się jeśli ta kontrolka zgaśnie po otwarciu maski (mimo, że nie dolałeś oleju). System przyjmuje, że to zrobiłeś i przez najbliższe ok. 100 km skwapliwie liczy i jak mu wyjdzie, że go oszukałeś to cię znowu uraczy żółtą oliwiarką

PS. Uzupełnij swój profil o dane samochodu i zapraszam do ankiety (wątek przyklejony) Wink
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
qn29

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 12

Posiadane auto: Volkswagen Touran, 7os, 1.9 TDI, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2008, 11:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) emission workshop


dzięki za odpowiedź
Kontrolka nadal się świeci więc podjadę jeszcze raz i sprawdzę kody błędów.
Jeśli chodzi o warunki to monit pojawia się od razu po przekręceniu kluczyka.
Świeci się kontrolka i na wyświetlaczu pojawia się informacja "Emissions workshop!", czyli nawet nie zapalam silnika.

Jeszcze dziś przekaże Twoje informacje mechanikom i mam nadzieje że będą wiedzieć o czym pisałeś.
Jak tylko będę miał kody z KTS'a to wrzucę je tutaj, może dla Was one będą coś znaczyły.

Pozdrawiam
Powrót do góry
qn29

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 12

Posiadane auto: Volkswagen Touran, 7os, 1.9 TDI, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Gru 2008, 11:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) emission workshop


witam ponownie

byłem wczoraj na KTS'ie i podali mi kod błędu który się pojawia.
ten kod to "P0401 Recyrkulacja spalin"

w necie znalazłem jeszcze
"P0401 Recyrkulacja gazu wydechowego (EGR) – niewystarczający przepływ B "

to chyba potwierdza, że coś nie tak z zaworem EGR.
i co teraz, czy powinienem wymienić ten zawór czy tylko go przeczyścić?
i czy może być jakaś przyczyna że problem zaworu się pojawił?
nie znam się a nie chciałbym żeby znów mechanicy wymyślili coś dziwnego jak z okładzinami.
Touran na ok 138000 przebiegu i od kiedy jest mój (jakieś 10000km) w zasadzie tankuje go zawsze w jednym miejscu gdzie gwarantują ze paliwko jest ok
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sro 31 Gru 2008, 13:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) emission workshop


Z tego co pamiętam to zawór EGR w silniku AVQ jest sterowany podciśnieniem, więc masz wężyki podcisnieniowe, warto jes sprawdzic czy są szczelne, nie są załamane.
Zawór też warto obejrzeć, wyczyścić. Super by było sprawdzić pompką podciśnieniową czy grzybek zaworu bez żadnych zacięć przemieszcza się w całym zakresie.
Aby cały system recyrkulacji sprawnie działał potzrebna jest współpraca zaworu EGR i przepsutnicy. Przepustnica ustawia się w stany pośrednie (nie tylko on/off), ale ona ma wbudowaną autodiagnostykę, więc jakby co to powinna babola do sterownika silnika wywalić.

PS. Jakbyś zaczął grzebać, to nie próbuj ręcznie przestawiać przepustnicy. W środku jest silna sprężyna i niehamowane silniczkiem odbicie może pokruszyć zęby mechanizmu.
Jeszcze pogrzebię w necie, moze cosik znajdę Wink
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 31 Gru 2008, 13:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
qn29

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 12

Posiadane auto: Volkswagen Touran, 7os, 1.9 TDI, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 11:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) emission workshop


witam
operacja się udała i na razie pacjent trzyma się dobrze:)
zawór EGR wymagał przeczyszczenia i już jest ok
a jeśli chodzi o czujnik oleju, coś z kostką do której ten czujnik jest podpięty było nie tak, po przeczyszczeniu styków wszystko działa idealnie i kontrolka już nie świeci

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
rafik.g

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Hrubieszów
Posiadane auto: VW Touran 1.6TDI 2011r 108000km,VW Tiguan 2.0TDI CR 140KM 2013r,
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 14:17
Temat postu:

emission workshop


Witam!Mam ten sam problem co kolega qn29.Mam Tourana 2.0 TDI 2005r. 110000 km świeci mi się kontrolka emission workshop.
Samochód jeżdzi bez problemów. Przy 15 stopniowym mrozie auto nie chciało odpalić {świece żarowe padły}, a gdy już odpaliło {z wielkim trudem}z tłumika wydobyła się ogromna ilość spalin i od tej pory świeci. Świece wymieniłem sam dzięki radzie Turanka {ktoś pytał o to na forum}.Byłem w salonie VW wykasować błąd ale podobno się powtarza{nie wiem na 100% byłem w salonie w Szwajcarii bo tu narazie mieszkam, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem}.Gość mówił ze trzeba wymienić pompę/przepustnicę i zawór na kolektorze ssącym ale trochę to tutaj kosztuje;}Touranek pisał że można to przeczyścić może się uda.Jak myślicie???????
Powrót do góry
Łódź

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW Touran '05 Trendline 1.9 TDI 105KM BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 15:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) emission workshop


jeśli znasz się na tym, to śmiało próbuj.
_________________
"...szerokości i przyczepności..."
Powrót do góry
gadu-gadu
ManieQ

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Birtley, UK
Posiadane auto: VW, Touran 2.0TDI Trend, 140km, 2005r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 22 Cze 2009, 00:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) emission workshop


Witam kolegów.
Dopiszę się do tematu.
Też świeci mi EMISSIONS WORKSHOP (raz świeci - raz gaśnie)
po diagnozie w salonie VW mam taki komunikat:

19559 Motor Intake Manifold Flap - V157
Malfunction P3103


Tutejsi "specjaliści" powiedzieli że mogę tak jakiś czas jeździć, a jeżeli zdecyduję się na wymianę to koszt Shocked £250+VAT + robocizna.
Niedługo jadę do Polski na urlop i tam planuję się z tym rozprawić, ale czytając poprzednie wypowiedzi zastanawia mnie czy... (i tu ukłon do znających się kolegów z forum, po przeanalizowaniu powyższego komunikatu)... jest jakaś opcja przeczyszczenia czegoś takiego, czy w grę wchodzi tylko wymiana.

Z góry dziękuję
i pozdrawiam
- Marcin
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
marcello

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW TOURAN 1.9 TDI BXE 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lip 2009, 15:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) emission workshop


Witam wszystkich.
Mam podobny problem z tu opisywanym, z tym że kontrolna "Emissions workshop" zapaliła mi się po ingerencji pewnego Pana mechanika. Zaczęło się jakiś czas temu kiedy to stwierdzono pęknięcie głowicy a ponieważ wykończyły mnie już wcześniejsze koszty (- tu mam na myśli dwukrotna wymiana koła dwumasowego, co zresztą nie dało żadnego skutku) postanowiłem poszukać kogoś kto zrobi to, czyli głowicę po możliwie najniższych kosztach - MEGA BŁĄD Mad . Ponieważ jak to się okazało, Pan mechanik nie posiadał odpowiedniej wiedzy i urządzeń do poprawnej diagnostyki i ustawienia chociażby wtrysków, W rezultacie auto "przestało jeździć", zaczęło bardzo dymić itd. Po kilku wizytach w "Serwisach" bo tak się one nazywają i naciągnięciu na kilka setek, pozostało bez zmian. W jednym z nich, dodam "autoryzowanym" po prostu ściągnęli gumowy przewód z zaworu EGR", auto przestało dymić, ale zapaliła się w/w kontrolka. Kolejnym objawem jest to, że raz auto jedzie bardzo dobrze i w zasadzie "turbo dziura" jest znikoma, innym razem po prostu nie jedzie. A i zapomniałem dodać, że przy uruchamianiu silnika podbija na obrotach następnie schodzi z nich "wachlując". Czy może to mieć cokolwiek wspólnego z EGR, czy może ma ktoś podobny problem. Pomóżcie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 20:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) emission workshop


Ja rozumiem jak ktos kombinuje z konca polski z jakiejs wioski gdzie nie ma serwosów, ale Ty warszawiak, zebys szukał "po taniości"? najlepszy serwis głowic i silników - Krasnobrodzka, ale musisz przyweiźć im głowice. Najlepszy serwis co do chiptiuningu, diagnostyka VAG itp - Diagtronic. Pojechał bys do Diagtronika i by ci dali namiar na mechaników co robią silniki, być moze i oni tez robia, nie jestem pewien. Cięzko się do nich dodzwonic a jadąc tam trzeba swoje odstac, ale warto.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
marcello

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW TOURAN 1.9 TDI BXE 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lip 2009, 09:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) emission workshop


Tak, to był błąd że chciałem trochę taniej a wyszło odwrotnie i bez rezultatu, co do Warszawskich serwisów to staram się omijać je z daleka. Np. za pseudo diagnostykę silnika w Denso na Sokratesa zapłaciłem kilka stówek, a jak zadałem pytanie o konkrety to usłyszałem że ich urządzenie nie ma możliwości odczytu wszystkich parametrów i to ma byś podobno serwis BOSCHA. Jeśli chodzi o Diagtronika to również Go odwiedziłem i usłyszałem proszę zostawić samochód będziemy szukać, "szukali" i nic. Kolejny "serwis" wymienił - podobno, uszczelniacze pompo wtrysków. Przed ich wymianą, słyszałem od nich że będzie na pewno dobrze, dobrze było ale im, kiedy mnie kasowali, pozostałe objawy bez zmian. I to by było na tyle. Więc może macie jakieś rozwiązanie mojego problemu
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
zibi1961

Dyskutant



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trębaczew , Łódzkie
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI 140 KM skrz. DSG
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 08 Maj 2012, 12:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) emission workshop


Podłączę się do tematu:
Czy po wymianie zaworu EGR należy przeprowadzić adaptacje czy nastawy podstawowe?
pozdrawiam
Powrót do góry
zibi1961

Dyskutant



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trębaczew , Łódzkie
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI 140 KM skrz. DSG
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 08 Maj 2012, 23:08
Temat postu:

procedura adaptacji zaworu EGR


witam
Jeszcze raz zadam to pytanie ,czy po wymianie zaworu EGR należy przeprowadzić procedurę adaptacji. Jeżeli tak to jak to zrobić w VCDS-ie.Wymieniłem zawór EGR bez adaptacji i wydaje mi się że głośniej chodzi.
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenSharan

50 900

2011r.

231 865 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

50 900

2012r.

190 245 km

mazowieckie

VolkswagenT-Roc

85 000

2020r.

27 500 km

wielkopolskie

VolkswagenTouran

21 900

2007r.

193 260 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

57 900

2015r.

165 458 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System