Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Ocena sharana!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radek188

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 41

Posiadane auto: seat toledo II 1,9tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 14:04
Temat postu:

Ocena sharana!


Mam pytanie do uzytkowników sharanow a mianowicie chce kupic sharana 2001r z silnikiem 116PS co myslicie o tym samochodzie ,byc moze bede chcial nim ciagnac lawete ,z gory dziekuje za podpowiedzi.
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 15:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Ocena sharana!


Sharan jest dosyć ciężkim autem. Silnik 116ps do spokojnej jazdy wystarczy, ale gdy będziesz chciał jeździć dynamiczniej, lub ciągnąć lawete to ten silnik jest za słaby do tego auta. Radzę poszukać diesla 130ps (były też 150ps ale ciężko znaleźć używany) lub benzynke 1.8turbo 150ps.Samochód bardzo wygodny, znakomicie się nadaje na dalekie trasy.Auto ma za delikatne zawieszenie do swojej masy + nasze "wspaniałe" drogi = częste awarie zawieszenia. Na szczęście części są tanie. Przed zakupem radzę dobrze sprawdzić stan auta i nie wierzyć w przebiegi rzędu 180 kkm.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
radek188

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 41

Posiadane auto: seat toledo II 1,9tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 15:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Ocena sharana!


dziekuje te informacje napewno mi sie przydadza.
Powrót do góry
kbe

Dyskutant



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 60

Posiadane auto: SHARAN 96r. 2.0 ADY B+G
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2009, 21:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Ocena sharana!


bobo75 napisał:
Auto ma za delikatne zawieszenie do swojej masy + nasze "wspaniałe" drogi = częste awarie zawieszenia. Na szczęście części są tanie. Przed zakupem radzę dobrze sprawdzić stan auta i nie wierzyć w przebiegi rzędu 180 kkm.


co do zawieszenia ja nie mam większych zastrzeżeń. Mój sharan nierówności polskich dróg znosi całkiem nieźle. początkowo często wymieniałem łączniki stabilizatora, ale po zainwestowaniu w łączniki trochę droższe=lepsze od dwóch lat mam spokój.
Powrót do góry
jacek.zoo

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): zasiedmiogórogró
Posiadane auto: vw, sharan, 1,9tdi,2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2009, 12:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Ocena sharana!


co do mocy to macie racje, na poczatku jak przesiadlem sie z golfa 3 z silnikiem 1,8 na gazie to sharan frunął Smile teraz jak juz mam go 4 miesiac to juz troszke inaczej to wyglada, ale jak na tak maly silnik w tak duzym samochodzie to i tak jestem zadowolony Smile) i spalanie tez nie jest duze, mi normalnie w mieszanym pali okolo 8, tylko ze wiekszosc to jest na zimnym silniku do pracy kawalek dojezdzam, teraz mam juz rower na lato Smile)) a w trasie pali mi 7. tylko zeostro dostaje. samochod bardzo bardzo wygodny, tylko jedno ale... jestem dosc wielki, 195cm, za mala regulacja fotela kierowcy, tzn mam odsuniete do konca, na regulacji gora dol co tez troche do tylu idzie tez mam maks a i tak jest za malo miejsca na nogi, z 10cm brakuje odsunac fotela.... co do lawety, ostatnio z niemiec ciagnalem passata kombi na lawecie, szlo bardzo dobrze, szczerze az sie zdziwilem, tylko trzeba uwazac, od 110km/h laweta zaczyna kierowac i troche na boki nosi. ogolne wrazenia: bardzo dobrze, jak bede wymienial sharana to tylko na sharana Smile tylko tego nowszego z okraglymi swiatlami i 130konikow. pozdrowka
_________________
nigdy nie kłóć sie z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a pozniej pokona doświadczeniem
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 30 Kwi 2009, 12:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
balbina76

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno-Konin
Posiadane auto: Alhambra 07 TDI 150KM Touran 07 TDi 140KM/ESPACE 2,0T-benzin
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 01 Maj 2009, 11:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Ocena sharana!


witam jak kupiłem pierwszego sharana 99 rok 110km byłem pod dużym wrażeniem (spalanie wygodne do małego przewozu towaru i ludzi ) autem bujałem się ze 2 latka i nagle zmiana na okazje Sharan 2002 115km i znowu spore zaskoczenie wykończeniem wyposażeniem i skromną bezawaryjnością Wink przejechałem nim 200tyś Cool i nagle decyzja czas coś zmienić szukałem i napaliłem się na Renault Espace Shocked ale nie pocieszony informacjami od znawców czar prysł Laughing i padło na Alhambre 07r 115km i przebieg 27tyś i pewno ze 200 polatam i aż się boje na co zmienię Shocked jak dla moich potrzeb i wymagań auto godne polecenia Smile
Powrót do góry
radek188

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 41

Posiadane auto: seat toledo II 1,9tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Maj 2009, 13:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Ocena sharana!


mam pytanie a ile ten sharan z laweta palil na traie? pytanie do jacek.zoo
Powrót do góry
jacek.zoo

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): zasiedmiogórogró
Posiadane auto: vw, sharan, 1,9tdi,2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 07 Maj 2009, 16:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Ocena sharana!


sorki ze dopiero teraz pisze, nie zauwazylem ze zadales pytanie. a wiec tak jak ja jezdze w cyklu mieszanym to pali mi 8,0 do 8,3, tylko mam ciezka noge, jak moj tato jedzie to pali 7,0 do 7,3. jak w trasie jechalismy do niemiec, caly czas 160 to spalil 7,0, jak jechalem w trase z wrocka do szczecina i z powrotem to tez 7, tylko predkosc max 120, ale za to ciagleprzyspieszanie i zwlanianie jak to w polsce. jak jechalismy z laweta pusta to jechalismy 140 autostrada niemiecka i z powrotem max 110, czasami 120 na godzine to wtedy spalil 8,5. jakbys jechal z laweta to uwazaj na nagle przyspieszanie i ruszanie kierownica, strasznie laweta ciagnie na boki, a jak jechalismy z laweta to trzeba zaczac chamowac duuuuzo wczesniej niz normalnie, wiadomo, jedziesz jak pociagiem. wiesz juz chyba wszystko o mozliwym spalaniu, nie wierz w bajki ze pali 4 litry czy 5 albo nawet 6, chyba ze ktos jedzie 90km/h autostrada, ale to sie mija z celem.
_________________
nigdy nie kłóć sie z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a pozniej pokona doświadczeniem
Powrót do góry
gadu-gadu
radek188

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 41

Posiadane auto: seat toledo II 1,9tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2009, 19:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Ocena sharana!


dzieki za odpowiedz ale ty mowisz o silniku 110 czy 116 PS ,a te 8,5 l na setke to z samochodem na lawecie domyslam sie ?
Powrót do góry
jacek.zoo

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): zasiedmiogórogró
Posiadane auto: vw, sharan, 1,9tdi,2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2009, 20:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Ocena sharana!


radek188 napisał:
dzieki za odpowiedz ale ty mowisz o silniku 110 czy 116 PS ,a te 8,5 l na setke to z samochodem na lawecie domyslam sie ?

mam sharana 2001r z silnikiem 116 koni, tzn na jednym tankowaniu jechalem z pusta laweta w tamta strone i z samochodem na lawecie z powrotem i srednia wyszla 8,5. ogolnie jezeli pytasz o sharana to jest b fajny samochod, moj nastepny moj to tez na pewno bedzie sharan. jak na tak duzy samochod i taki silnik to ma kopa, przy wyprzedzaniu to spokojnie ciagnie Smile
_________________
nigdy nie kłóć sie z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a pozniej pokona doświadczeniem
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

79 900

2019r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

28 000

2015r.

278 500 km

wielkopolskie

VolkswagenTouran

21 900

2008r.

231 713 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenMultivan

39 500

2000r.

229 000 km

łódzkie

VolkswagenGolf

19 900

2009r.

228 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System