Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Golf ) Problem kontrolka Silnika GOLF GTI MK5



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adis18

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Volkswagen Golf GTI MK5, 2.0, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Sie 2009, 22:08
Temat postu:

Problem kontrolka Silnika GOLF GTI MK5


Witam

Jest to mój pierwszy temat na tym forum, więc z góry proszę o wyrozumiałość.

Mam problem. Dokładnie tydzień temu stałem się szczęśliwym posiadaczem GOLF GTI MK5 z 2006 r. Silnik 2.0 TFSI 200PS. Po 2 dniach od zakupu, zapaliła się kontrolka silnika, już chciałem jechać na diagnostykę. Zatrzymałem się na 1 h, a później znowu odpaliłem autko i kontrolka zgasła. Dokładnie tydzień później znowu to samo, ale tym razem kontrolka cały się pali. Pojechałem na diagnostykę do Feu Verta, gdzie wykryto 3 błędy:

Elektronika silnika
1. Klapa kolektora ssącego ster. strumieniem powietrza - otwarta do oporu poza obowiązujący zakres; Błąd sporadyczny
2. Napięcie odniesienia czujnika -A-
Napięcie zbyt niskie; Błąd sporadyczny
3. Klapa w kolektorze ssącym ster. strumieniem powietrza, rząd cyl. 1 - zablokowana w położeniu otwarcia; Błąd sporadyczny.

Poza tym komunikat o tym że ECU nie odpowiada we wszystkich elektronikach.

Teraz pytanie co mam zrobić z tym fantem? Facet z serwisu Feu Verta, podpowiedział żeby najpierw zrestartować ECU, a jeżeli to nie poskutkuje to na serwis i tam już pewnie wymienią tą klapę kolektora. Aczkolwiek obawiam się resetu ECU, ponieważ chcę uniknąć sytuacji gdzie rozkoduje się radio, i inna elektronika w aucie ponieważ nie mam do auta książki serwisowej ani innej dok., a z drugiej strony mógłbym wziąć go na serwis tylko że obawiam się kosztów wymiany/naprawy. O co mi chodzi w takim razie, chciałbym wiedzieć czy da się rozwiązać najpierw ten problem bez serwisu, a jeżeli nie to serwis jest ostatecznością.
Aha auto mimo tych błędów nie ma spadku mocy czy tym podobnych, przynajmniej wyraźnie zauważalnych, bo jak pisałem wcześniej jeżdżę nim tydzień. Jeździ na razie normalnie.

Też takie moje dodatkowe pytanie, czy może to być reakcja silnika na zmianę paliwa, bo poprzedni właściciel tankował 98, a ja ten tydzień wlewałem mu 95. A doczytałem na innych forach że warto do tych silników lać 98.

Bardzo bym prosił o pomoc w tym temacie, a także o wyrozumiałość. To jest mój pierwszy VW, a moja wiedza na temat mechaniki nie jest zbyt wielka.

Dziękuje z góry i pozdrawiam

P.S.
Rozmawiałem z poprzednim właścicielem, bardzo w porządku facet, który dbał o to autko jak nigdy, ma na wszystkie części wymienione faktury (części oryginalne od GTI) i powiedział że ostatnio miał przegląd i wszystko było w porządku, jak jeździł to również wszystko ok. Przegląd robiłem też przed zakupem i na diagnostyce wszystko było cacy. Auto naprawdę zadbane ze strony byłego właściciela.
Powrót do góry
rafficz

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 1888
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: AUDI TDI 1Z
Piwa: 70/0
Wysłany: Czw 13 Sie 2009, 10:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Problem kontrolka Silnika GOLF GTI MK5


Skoro klapka jest w położeniu otwarcia to trzeba ja odblokować.
Może coś się przycięło lub zapiekło.
Podjechać do lepszego warsztatu nie do ASO i powinni z tym sobie dać radę.
Powrót do góry
szymanski123

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pzn
Posiadane auto: Golf MKV GTI Axx
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Lip 2014, 13:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Problem kontrolka Silnika GOLF GTI MK5


odgrzeję kotleta trochę bo właśnie wczoraj przytrafił mi się podobny problem. po podpięciu do kompa wywaliło 3 błędy. identyczne do tych do które wskazał Adis18.
Pytanie: czy któś również miał podobny problem już? jeśli tak- jakie złote środki polecacie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Golf »

Opinie o samochodach Volkswagen Golf - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

69 900

2020r.

121 000 km

mazowieckie

VolkswagenEos

22 900

2007r.

195 462 km

śląskie

VolkswagenPassat CC

33 900

2010r.

251 257 km

mazowieckie

VolkswagenFox

10 900

2009r.

156 431 km

łódzkie

VolkswagenTiguan

94 000

2019r.

71 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System