Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregw78

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Touran BKC/Skoda ASV
Piwa: 0/10
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 19:53
Temat postu:

silniki tdi w touranie


Witam!

Jako ze coraz bardziej jestem zdecydowany na zakup takiego auta, poprosze jeszcze o Wasze opinie na temat (zwracam sie do uzytkownikow silnikow tdi):
czy silnik w posiadanym przez Ciebie touranie jest odpowiedni do tego auta, a konkretniej to :
- w przypadku posiadaczy 1,9 - czy ów motor daje rade sobie z ta masa, jakie sa predkosci optymalne w trasie -tzn. w km/h oraz rpm. ( w polskich warunkach, czyli tiry i in. busy, nie zawsze wolne ) dla tego silnika i Waszych uszu, ile wowczas spala; no i pytanie moze drazniace - czy myslisz nad "chipem"

- a dla posiadaczy BKD i "kuzynów" - podobnie z ta predkoscia i spalaniem, ale tez czy nie masz teraz takich mysli : "...moglem wybrac 1,9 , bo mniej awaryjne..."

I ogolnie do wszystkich, czy kupujac raz jeszcze tourana, wzialbys z tym samym motorem , czy z in. a moze w ogole nie touran ?

Wiem, ze wrazenia z jazdy i ogolnego uzytkowania to czysto subiektywne odczucia kazdego 'drajvera', ale wszelkie szczere sugestie chetnie wyslucham, znaczy sie przeczytam Laughing

pozdr Grzesiek, prawie zdecydowany na tourana tdi

p.s. sorry za bezposrednia forme Wink
_________________
Octavia 03'/Touran 05'
Powrót do góry
MAXDAR

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZĘSTOCHOWA
Posiadane auto: MERCEDES SPRINTER MAX 313 2003R. Ford Focus 1,6 2000r.
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 20:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


drogo kolego jestem posiadaczem 2.0 140 km a mój teść 1,9 105 km . to 105 wersja to minim dla tourana ale róznica w stosunku do 140 km jest duża. w tym roku wracalismy razem z nad morza i powiem że sie trzymał nawet nawet. ale podczas wyprzedzania było najbardziej widać róznice. tak gdzie ja wyprzedzałem bez problemu ( nawet na 6 biegu ) on musiał się troche pomęczyć. a spalanie ok. 0,5 - 1 litra na kożyśc 1,9 tdi. tak na podsumowaniu w kieszeni mała różnica ale na drodze duża.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
marcinek40

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): aleksandrów łodzki
Posiadane auto: vw touran 2009r 66kw
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 21:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Cze ja ma 1.9 tdi 90Km z chipem na 122 KM ,samochod ma przejechane 5 tys spalanie 7-7,5 po miescie .Jestem bardzo zadowalony przede wszystkim z bagaznika ogromny cokolwiek przewiez nie ma problem .Silnik 90 KM troszeczke słaby jak bym kupował to wiekszy np 130 + 30 chip = prawie rakieta .Wada dla mnie to hałas b.duzy przy prędkosci 150-170 km i ogolnie słychac tego tdi ,kolega ma audi 2.5 tdi cisza niesamowita a w touran jak traktor .Podsumowanie kupił bym jeszcze raz touran ale chyba bym poczekał do przyszłego roku na nowego tourana z nowymi silnikami cichszymi przede wszystkim.POZDROWIONKA
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
gregw78

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Touran BKC/Skoda ASV
Piwa: 0/10
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 23:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Dzieki Panowie za opinie i czekam na dalsze
_________________
Octavia 03'/Touran 05'
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 06:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Kup 140Km z końca 2005 lub pocz 2006 i nie bedzie problemów z głowica itp. No i im przebieg mniejszy tym lepiej nie tylko dla sprzęgła ale i całości. Ja mam BKD 140KM i dla mnie to jest takie minimum. Ale nie szaleje tym autem nie wiem jak bo to nie jest limuzyna typu passat. 140 od 105 ma i wiekszy Nm i KM a to się odbija na jeździe. O DSG nie wspomne juz, i jak się zdecydujesz na 2.0 z DSG to każde światła twoje. Nie zmienisz na manuala.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 06:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcello

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW TOURAN 1.9 TDI BXE 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 15:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Na Twoim miejscu nie kupowałbym 2.0 BKD, osobiście mam taki silnik w swoim i od samego początku mam z nim problemy. Kultura pracy żadna w porównaniu chociażby do 1.9. Głowice padają bardzo często, dwumasy również, nie wspominając o pompach oleju. Jeśli myślisz o Touranie to w zasadzie dobry wybór ale z tego co mówią mechanicy i serwisanci ASO zdecydowanie 1.9 mniej kłopotliwy. Można zrobić mapy i śmiga podobnie. A i jeszcze, w ślad tego co napisał Spacewalker - DSG to jest to, rewelacyjna sprawa. Powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu
Bodzio318

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: touran 2,0 tdi BMM 140KM DSG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 15:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Witam wszystkich podłączę się pod temat jak już taki jest;) Co powiecie na silnik tdi. 170KM mam takiego Tourana Highline na oku z DSG rocznik 05/2006 przejechane 40000km. Czy te silniki 125KW są wadliwe czy nie, bo mało o nich jest opinii.
Powrót do góry
gadu-gadu
dudi71

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów
Posiadane auto: VW Touran Goal 1,9 TDI z DPF BLS 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 21:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Witam
Ja osobiście posiadam w swoim Touranie motorek 1.9 TDI 105 KM BLS z filtrem DPF o ile te 105 KM do normalnej jazdy wystarczy to ten DPF to wg. mnie dziadostwo jakich mało, bo niby ekologia ale podczas dopalania obciachowo to wygląda jak jedzie sobie całkiem spoko auto i ciągnie za sobą smugę dymu...
Co do tego Tourana co masz na oku to przebieg jest jakiś bardzo mało realny ,mój jest z 04/2006 i jak udało mi się sprawdzić historię serwisową wraz z przebiegiem to .... Shocked bo liczyłem się ,że jest kręcone ale sądząc po wyglądzie i roczniku nie myślałem ,że aż tyle...
Do tych Twoich 40000 pewnie trzeba dodać z przodu 1 lub 2 .
Powrót do góry
gregw78

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Touran BKC/Skoda ASV
Piwa: 0/10
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 23:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Dzieki Panowie, lecz znalazlem sie troche "w kropce".
2 uzytkownikow aut z takimi samymi silnikami ma calkiem odmienne opinie na temat BKD. I kogo tu posluchac?
A moze silniki 2.0 vw to jakby loteria, jednemu sie uda a drugiemu... Crying or Very sad
Choc o tym co pisal Spacewalker to slyszalem, ze im mlodszy to lepiej.
Ale czy od rocznikow 06' problemy z nimi calkiem zanikly?

A tak z ciekawosci, to kolega marcello ma ktory rocznik swojego tourana?

dzieki
_________________
Octavia 03'/Touran 05'
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Sob 26 Wrz 2009, 07:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Ja kupiłem swojego w dokładnie rok temu, miał 70tys , teraz ma 115tys i prócz EGR-a który mi sie spalił nie wymieniłem nic. No nie mowie tu o filtrach, zawieszeniu itp. Silnik super, nie mogłem się poczatkowo przyzwyczaic jak zmieniał mi biegi na ponad 2,2-2,3obr ,ale na SPORT zmienia je jeszcze wyzej. Ale juz mi to nie przeszkadza. Na tiptrionicu jak jezdze do to 2 tys niedociagam nigdy bo max Nm jest ponizej 2 tys wiec nie ma potrzeby. Z silnikami jak i z dwu-masami loteria, ale wiadomo, im mlodszy tym lepszy, byle przebieg był realny. Pompowtryski Ci moga poleceic tak samo jak i w tym z 2003. O passatach się więcej czyta ze bardziej problemowe, no ale 4 letnie auto ma tam ponad 160tys, a przebieg na wszystko wpływa. Touran to auto nie do szalenia, to nie limuzyna, tylko taki family Car, nie zdziw się jak 200km/h nie wyciagniesz. Passat z 2003 roku jaki miałem 1.9 ciagną 215 bez problemu i bez zadnych Chipów.
Mój pali srednio 6,8/100 jak się jezdzi do 110, powyzej to juz ok 7-9l wychodzi.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Sob 26 Wrz 2009, 08:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


marcello napisał:
Na Twoim miejscu nie kupowałbym 2.0 BKD, osobiście mam taki silnik w swoim i od samego początku mam z nim problemy. Kultura pracy żadna w porównaniu chociażby do 1.9.


piszac 'od samego poczatku' rozumiem ze masz na mysli chwile zakupu od poprzedniego wlasciciela? (dlatego ciekawe jak poprzedni wlasciciel eksploatowal auto, jak o nie dbal?)
i drugie pytanie: na czym polega wyzsza kultura pracy silnika 1.9 versus 2.0 wedlug Ciebie?

kupilem samochod miesiac temu (112K km, poleasingowy zatem wszystkie czynnosci obslugowe wykonywane na biezaco, udokumentowane w polskim ASO VW) i tymczasem za wiele nie moge o nim powiedziec poniewaz ucze sie go, wsluchuje w niego, czytam instrukcje i posty uzytkownikow na forum
porownan nie bede dokonywal poniewaz jak ktos wspomnial wczesniej odczucia sa subiektywnie i kazdy porownuje do innego auta ktorym jezdzil wczesniej

tymczasem jestem zadowolony, in plus duzy bagaznik, dynamika jazdy fajna co przeklada sie na bezpieczenstwo wykonywanych manewrow, DSG rewelacja, zuzycie paliwa do zaakceptowania, in minus twarde zawieszenie, zaawansowa technologia wykonania co pewnie przelozy sie na wieksze koszty diagnostyki i serwisowania, groza opowiesci o wadach 'wieku dzieciecego' tego modelu ; )

jesli trafilem dobrze w loterii ; ) o ktorej wspomnial Spacewalker bede zadowolony, jesli nie - po prostu sprzedam

pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez borge dnia Sob 26 Wrz 2009, 18:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
paczopaczesniak

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieszczady
Posiadane auto: VW touran 1.9 tdi 77kW
Piwa: 1/5
Wysłany: Sob 26 Wrz 2009, 09:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


ja mam tourana z 2004 roku 1.9tdi 5 osobowy. Spalanie w trasie 4.8l/100km po miescie(mieszkam w gorach) ok5.5l/100km autko dosc glosne ale komfort jazdy super!!! kup sobie tuorana 1.9tdi i nie patrz na moc. silniki 1.9 tdi sa najlepsze
_________________
Z VW nie wycieka olej, on tak zaznacza swoj teren, czesci24.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
tourantdi

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 105KM, BKC
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 27 Wrz 2009, 21:00
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Co do 2.0 TDI odradzono mi w serwisie gdzie serwisowałem wcześniejszego VW. Powiedzieli, że jak Touran to lepiej 1.9 TDI, zdecydowanie rzadziej padaja dwu masy no i oczywiście głowice.
Natomiast , że zawór EGR trzeba wymienić po 100-150 tys.km to normalka.
Ja w moim BKC mam teraz 140 tys.km zawór EGR nowy, świece żarowe zmienione, pasek wielorowkowy i napinacz bo juz strasznie tłukł.
Najbardziej mnie teraz przeraża , że na 5 i 6 biegu wyje skrzynia biegów, pewnie będzie mnie czakała za jakiś czas naprawa:(

Ogólnie jak Touran to 1.9 TDI, no chyba, że ten juz po lifcie to 2.0 TDI lub TSI bym wybrał.

Co do osiągów to 105KM naprawdę daje radę myślałem ,że będzie duzo gorzej.
Powrót do góry
gadu-gadu
marcello

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW TOURAN 1.9 TDI BXE 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Wrz 2009, 09:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Witam,

Zgadzam się z kolegami, że zakup auta to loteria... W swoim niedługim "dorobku" posiadałem kilka modeli VW głównie z silnikami diesla 1.9, stąd moje spostrzeżenie o kulturze pracy. Na w/w autach w sumie przejechałem kilkaset tysięcy kilometrów i praktycznie nic się nie działo, poza bieżącymi wymianami. Obecnie posiadam Tourana 2.0 TDI z DSG z końca 2005 roku, miała to być zmiana na lepsze - niestety nie jest..., od samego początku czyli ponad rok od zakupu - klapa. I tak od dwukrotnej wymiany dwumasa, (która nic nie zmieniła bo cały czas są dziwne odgłosy przy gaszeniu silnika), po konieczności wymiany głowicy i dużo innych mniejszych usterek. To tak w skrócie charakterystyka dwulitrowego VW. Mimo wszystko bardzo lubię to autko i jeśli kiedykolwiek będę zmieniał to na pewno będzie to TOURAN.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
maltoo

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Touran Trendline 2.0TDI 100kW AZV 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 21:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) silniki tdi w touranie


Ja posiadam Tourana z 2004r. i silnikiem 2,0l, od roku dokładnie, sprowadzony z Niemiec, tam serwisowany był - jeździł w firmie. Jak do tej pory to wymiana filtrów, płynów, no i na początku wyciek płynu chłodzącego z webasto, to poniesione koszty. Przejechałem prawie 30tys. km, wszystko bez zarzutu, nic nie dzieje się. Jestem b. zadowolony.
Jak czytam o kłopotach (kosztach) kolegów z tym silnikiem to włos na głowie jeży się.
pozdr. Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Decyzje zakupowe


VolkswagenPolo

47 400

2017r.

46 000 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

50 900

2016r.

70 900 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

10 900

2004r.

195 008 km

łódzkie

VolkswagenGolf

58 900

2020r.

83 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

99 900

2020r.

32 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System