Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
s_tomcio

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: VW Touran 2004, 2.0 TDI, 136 KM
Piwa: 0/8
Wysłany: Pon 05 Paź 2009, 18:28
Temat postu:

Instrukcja Webasto po polsku


Witajcie!

Mam Webasto TT-V, 12V/42W, 5.0kW, Diesel/PME, 2.5bar. Mam dodatkowy przycisk na klimatroniku. Na środku środkowego przycisku jest dioda, a pod nią jakiś symbol, którego nie znam przeznaczenia. Jak się domyślam jest to właśnie dogrzewanie. Tam mi wyszło z lektury forum. Chciałbym jednak poczytać instrukcję. Niestety przy zakupie auta nie dostałem, a to co mam z netu nie odpowiada mojemu modelowi auta. Może ktoś ma tourana z 2004 roku z webasto i ma do tego instrukcję. Proszę o krótkie tłumaczenie jak to ustrojstwo działa, a jeszcze lepiej o te kilka stron z instrukcji na ten temat. Bardzo dziękuję za pomoc, po raz kolejny Smile
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 06:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Właczasz guzik i grzeje przez ok 30min ( w zalezności od tego jak masz ustawione ma MFA+) . Cała instrukcja. Przy rozruchu silnika jak jest tem ponizej 5st włacza się samo by wspomódz dogrzanie silnika, wiec nie musisz włączac.
Na MFA+ (o ile masz) bedziesz miał Webasto i tam ustawiasz czas właczenia (dni tyg) czas grzania jak i tryb pracy (grzanie lub wentylacja) Jesli nie masz MFA+ i nie masz tez zegara zewnetrznego ani Telestartu (pilota) to albo jest to sam panel climatronic z opcją webasto albo ktos to dkładał i nie dolozyl tak jak powinien.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
forest75

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 15:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Hej Pytanko:

Co jeśli ja mam panel climatronic bez oznaczeń do webasto? Mam MFA bez+, nie mam pilota, nie mam sterownika. Czyli mam sam dogrzewacz?
Przy otwarciu klapy jest jakaś tabliczka znamionowa obok zamka klapy z napisem WEBASTO.
Hmm
Powrót do góry
mirekboruta

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 15:58
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Nie każde MFA+ ma funkcje programowania WEBASTO Crying or Very sad tak jest w moim przypadku bo mam niestety samo dogrzewanie silnika . Confused
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
s_tomcio

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: VW Touran 2004, 2.0 TDI, 136 KM
Piwa: 0/8
Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 17:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Dzięki Spacewalker. Mam jeszcze pilota i w MFA+ jest to co mówisz, nie bardzo tylko rozumiem co mam tam w tym MFA+ ustawiać. Np. jest zima i -10 stopni. Wstaję rano wyglądam przez okno, naciskam na pilocie on i co się dzieje? Zacznie ogrzewać silnik i samochód w środku? Jak długo? Jeżeli zrobię to z pilota to po co mi ten przycisk z diodą? No i co do tego ma to całe ustawianie w MFA+. Sorki że nie kumam, ale nigdy nie miałem webasto. Będę wdzięczny za dalsze podpowiedzi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 17:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 21:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


dobrze kumasz jak nacisniesz przycisk ON w pilocie to zalaczy sie webasto postojowe i zacznie ci grzac slinik i kabine w srodku a jak dlugo to sam ustawiasz na MFA+ sam max 45 min o ile sie niemyle a co najwazniejsze odmraza ci przednia szybe jezeli parkujesz pod chmurka ,przycisk w kabinie do recznego zalaczania webasto masz dodatkowo,MFA+ ustawiasz czas jak dlugo ma sie grzac i mozesz tez ustawic czas zalaczenia i wylaczenia webasto w kazdym dniu tygodnia np. do pracy masz na 7 rano z domu wychodzisz o 6.30 ustawiasz w MFA+ zeby sie zlaczalo od poniedzialku do piatku o 6 rano i w samochodzie masz cieplo ,silnik tez ma odpowiednia temperature ,to jest po to ze nie musisz pamietac o zalaczaniu codziennie ,sterowanie samo to za ciebie zrobi , jest tez tam funkcja wentylacji ale to na lato
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
s_tomcio

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: VW Touran 2004, 2.0 TDI, 136 KM
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 06:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Dzięki, trochę się rozjaśniło. Reszta wyjdzie w praniu, tj zimą. Jak by co odświeżę wątek zimą. Dzięki za pomoc. Piwko dla Was.
Powrót do góry
s_tomcio

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: VW Touran 2004, 2.0 TDI, 136 KM
Piwa: 0/8
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 18:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Powracam do tematu!

Dzisiaj było u mnie 3 stopnie na plusie. Jak włożyłem kluczyk komp pokazał mi obok temperatury symbol gwiazdki śniegu. Jakoś nic się więcej nie stało. Nic się nie załączyło, przynajmniej nic nie odczułem. Wcisnąłem ten przycisk na śrdoku panelu, ale dioda w środku się nie zapaliła, tylko ta na przycisku. Aby mi to dogrzewanie działało muszę najpierw coś włączyć na MFA+? Może latem jest wyłączone? Kurcze nie kumam. Jutro ma być jeszcze zimniej może wtedy zadziała. Macie jakieś podpowiedzi jeszcze. Dzięki z góry za pomoc.
Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 18:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


aby ci dogrzewacz sie uruchomil musisz uruchomic silnik ,wyjdz z samochopdu i posluchaj kolo prawego kola przedniego czy sluchac jakies dzwieki ,dogrzewacz uruchanmia sie tylko przy uruchomionym silniku to jest automat
Powrót do góry
s_tomcio

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: VW Touran 2004, 2.0 TDI, 136 KM
Piwa: 0/8
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 19:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Jak rozumiem samo powinno się włączać i nic nie trzeba ustawiać w MFA+. A co z tym pilotem? Przecież kiedy bym włączał z pilota to silnik nie pracuje. A do pilota trzeba coś wcześniej w MFA+ ustawiać lub załączać? Ahh... bez instrukcji jak bez ręki.
Powrót do góry
joker_ek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran 2004 sil 1.9tdi AVQ VW Transporter 2001 1,9 TD sil ABL
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 22:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


narazie sprawdz czy wogole zalcza ci sie dogrzewacz na uruchomionym silniku,moze jest uszkodzone jak masz vag to podlacz i szczytaj bledy,a pilot jest niezalezny od MFA+ ma za zadanie uruchomic badz wylaczyc ogrzewanie postojowe
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 22:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Pilot to Pilot, MFA + to druga sprawa. Z pilota właczysz piecyk, a w MFA+ ustawisz sobie czas jego pracy. Chyba ze masz Pilot webasto (nie VW ) wtedy zakodujesz piecyk z pilota.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
s_tomcio

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Berlin
Posiadane auto: VW Touran 2004, 2.0 TDI, 136 KM
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 15 Paź 2009, 16:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Wczoraj załączyłem z przycisku w aucie, wielkiej róznicy nie widziałem w pracy samochodu, tyn głośności. Jedną rzecz, którą zauważyłem to to że silnik osiągnął 90 stopni po około 3-4 km. Dzisiaj wypróbowałem pilota, działa. Rewelka. Pytanie mam do czasu pracy. Ustawione mam 30 min. Samochód osiąga te 90 stopni po około 3-4 km, parę minut, czy wyłączyć przycisk na klimatroniku czy czekać te 30 min i samo się wyłączy (jak mniemam).
Apropos, czy ktoś zna zasięg tego pilota?
Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.
pozdrawiam
Powrót do góry
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 13:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Panowie krótkie pytanie:
Czy każdy Touran ma dogrzewacz ?? (Highline, climatronic, 2003 r MOJ)
Jeśli tak to za co on odpowiada, kiedy się włącza i czy można go jakoś podregulować etc.

Dlaczego pytam - ostatnio byłem na diagnostyce i ustawiałem sobie duperele w stylu ryglowanie zamków podświetlenie etc, i kolega rzucił hasło że mam jakiś błąd w dogrzewaczu. Skasował ale nie dotarło to do mnie że coś takiego mam - dopiero teraz jak czytam post widzę że faktycznie takie coś jest.

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi...
Powrót do góry
_jag_

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Touran 2.0TDI BKD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Paź 2009, 21:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Instrukcja Webasto po polsku


Po każdym poważnym błędzie webasto trzeba przeprowadzić adaptacje. Inaczej będzie tylko próbowało odpalić i pokazywać ciągle błędy. Jak się mylę niech ktoś mnie wyprostuje ale tak miałem u siebie. A u kolegi to nawet po wymianie akumulatora musiałem robić adaptację.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPolo

30 500

2014r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

39 990

2014r.

136 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

22 900

2010r.

186 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

4 800

2000r.

299 000 km

lubelskie

VolkswagenTouran

64 700

2017r.

253 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System