Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bauzer

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Touran 2.0TDI Trendline 2003 AZV
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 18:02
Temat postu:

Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


W passatach B5 była taka funkcja. zastanawiam się czy coś takiego jest też w touranach?
Ktoś ma jakieś info na ten temat?
Powrót do góry
Altaris

Dyskutant



Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: TOURAN 2.0 AZV Highline 2004
Piwa: 3/7
Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 18:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


Jest możliwość ustawienia takiej opcji w module komfortu - kwestia zmiany kodowania. Wbrew pozorom nie jest to wygodne - przynajmniej w moim przypadku - ponieważ gdy przyjeżdżałem po żonę na przystanek często zapominałem otworzyć jej drzwi Smile i trochę się czasem denerwowała Smile Jeśli jednak jesteś zdecydowany to podjedź do kogoś kto posiada możliwość podłączone się do komputera. Pewnie będzie wiedział co zrobić by uruchomić tę opcję.
Powrót do góry
nico21

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): szosy GOP`u
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 HL 2.0TDI BKD 140@167KM
Piwa: 8/3
Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 19:20
Temat postu:

blokowanie dzrwi


jeśli masz maxi-dota czyli pełny wyświetlacz na liczniku to możesz sobie to sam uruchomić w menu.
Powrót do góry
gadu-gadu
wecken

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prabuty / Pomorskie
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI AVQ 101KM
Piwa: 5/9
Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 19:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


niestety nie kazdy pelny FIS ma takie funkcje
_________________
Touran TDI 1.9 AVQ 2003r, Navi, MFA+, Climatronic, Webasto...
Powrót do góry
Wally

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW, Touran Highline, 1968 ccm BMM, 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 22:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


Witam,
było to już kiedyś omawiane:
http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30776
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 22:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andrzej1989

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pudliszki
Posiadane auto: VW Tiguan 2013
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 07 Wrz 2009, 12:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


a czy możliwe jest coś takiego że jak odlokujemy drzwi z kluczyka świeta kierunki w lusterkach ? nie migaja tylko świecą bo coś takiego widziałem w nowym passacie i zastanawiam się czy coś takiego szło by w touranie moim zrobić ;D
Powrót do góry
bauzer

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Touran 2.0TDI Trendline 2003 AZV
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Wrz 2009, 19:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


niestety nie posiadam tego wielkiego wyświetlacza.

Ja osobiście jestem takim czymś zainteresowany tylko niewiem jak długo mi sie to będzie podobać

@andrzej1989

co do kierunków to nie wiem ale kiedyś w mercedesie c klasy widziałem że jak jest ciemno to zapalają sie światla mijania żeby podświetlić droge do auta. też niezły bajer.
Powrót do góry
MAXDAR

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZĘSTOCHOWA
Posiadane auto: MERCEDES SPRINTER MAX 313 2003R. Ford Focus 1,6 2000r.
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 07 Wrz 2009, 22:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


ja własnie się dziś bawiłem ustawieniem tej blokady i są dwie wersje. pierwsza że po przekroczeniu 15 km\h zamykaja sie drzwi a jak stane to otwieraja się. druga wresja że musze sam otworzyc po zatrzymaniu. fajna sprawa jak się ma małe dzieci.
Powrót do góry
gadu-gadu
andrzej1989

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pudliszki
Posiadane auto: VW Tiguan 2013
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 07 Wrz 2009, 23:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


no więc własnie i tu mi się pytanie nasuwa czy tak by szło w naszych tourankach albo że światła się zapalaja jak go odblokowywujesz Very Happy
Powrót do góry
Wally

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW, Touran Highline, 1968 ccm BMM, 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Wrz 2009, 00:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


andrzej1989 napisał:
no więc własnie i tu mi się pytanie nasuwa czy tak by szło w naszych tourankach albo że światła się zapalaja jak go odblokowywujesz Very Happy


Ale to żadna łaska, przynajmniej w wersji Highline, zapala światła mijania po odblokowaniu a czas działania świateł można regulować, max. 30 sek, o ile pamiętam. Przy czym tu występuje różne opcje zachowań Tourana w zależności od położenia przełącznika świateł (w krajach gdzie nie ma obowiązku jazdy na światłach przez 24 h jeżdżę z wyłącznikiem w położeniu "wyłącznik zmierzchowy", fajne bo sam steruje światłem np. w tunelach), no wiec w tym położeniu po zmierzchu zapala światła, w dzień nie. W innym położeniu wyłącznika wg. mnie zapala zawsze. Rano, dla przypomnienia zobaczę w menu MFA+, jeżeli ktoś nie ma MFA+ no to niestety tylko VAG.
Powrót do góry
gadu-gadu
Altaris

Dyskutant



Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: TOURAN 2.0 AZV Highline 2004
Piwa: 3/7
Wysłany: Wto 08 Wrz 2009, 08:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


MAXDAR napisał:
ja własnie się dziś bawiłem ustawieniem tej blokady i są dwie wersje. pierwsza że po przekroczeniu 15 km\h zamykaja sie drzwi a jak stane to otwieraja się. druga wresja że musze sam otworzyc po zatrzymaniu. fajna sprawa jak się ma małe dzieci.


Ja mam lepszy sposób na małe dzieci. W drzwiach w pobliżu mechanizmu zamka znajduje się taki niepozorny czarny element plastikowy - ni to śruba ni to zaślepka z podłużnym otworem do którego pasuje kluczyk od stacyjki. Jak dobrze przyjrzeć się są tam piktogramy "otwarte" i "zamknięte". Przełącznik ten służy do blokady działania wewnętrznej klamki w drzwiach. Dziecko wtedy drzwi od wewnątrz nie otworzy. Drzwi otwierane są wyłącznie z zewnątrz. Jest to o tyle dobrze, że o ile w przypadku zamknięcia opisanego wcześniej (np. po przekroczeniu 15km/h) dwukrotne pociągnięcie za klamkę otwiera drzwi - w tym przypadku jest inaczej - od wewnątrz dziecko nie otworzy!
Dodatkowo przełącznik ten wyłącza automatykę sterowania okna w tych drzwiach - podnoszenie i opuszczanie szyby trwa tak długo jak długo jest trzymany przycisk (chyba że wyłączą go krańcówki Smile ) A do tego co kolega MAXDAR napisał dodam jeszcze tyle ze oprócz blokowania zamka powyżej 15km/h jest jeszcze funkcja odblokowania po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki. Przynajmniej u mnie i nie mam tego na MFA+ - pozostaje podpięcie do komputera
Powrót do góry
andrzej1989

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pudliszki
Posiadane auto: VW Tiguan 2013
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 18:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


a mam takie pytanko czy kazdy touran ma ten sam modół komfortu ? bo moj znajomy wyjechal narazie za granice i dopiero wroci niedlugo ale mowi ze nie jest pewien ...
_________________
--------------------------------------------------

das AUTO ;D
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 20:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


Dla "dzieciatych" w Touranie (bodajże od MR'09) jest możliwość zamówienia (przynajmniej w Niemczech) wersji z blokadą elektryczną zamków i szyb. Dotychczasowy przycisk blokowania tylnych szyb podzielony jest na połowę i można w ten sposób blokować lewą lub prawą stronę łącznie z zamkami.
Jednak do szczęścia nie wystarczy wymiana przycisku, sterowniki przednich drzwi są pod tą funkcję specjalnie dedykowane.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
andrzej1989

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pudliszki
Posiadane auto: VW Tiguan 2013
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 23:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


no ok Smile ale ogólnie ja bym bardziej skupił sie nad tym bajerem z wersji high line tzn po odblokowaniu auta zapalaja sie swiatla i podswietla sie deska Wink
_________________
--------------------------------------------------

das AUTO ;D
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Pią 09 Paź 2009, 10:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Automatyczna blokada centralnego zamka przy prędkości 15km/h


Deska się zapali jak bedziesz miał czujnik zmierzchu i włacznik swiateł z pozycją TUNEL. Po co Ci deska ma się podswietlac jak wsiadasz do auta w dzien. To i radio przechodzi w tryb NOC. Blokady sam uzywam - w 3 moich poprzednich autach tez miałem. Bardzo dobra sprawa jak się samemu jeździ. Przynajmniej nikt Ci nie zabierze czegos z auta na światłąch i nie wysadza CIę z auta. A pasazer się przyzwyczai ze musi czekac az wyjmiesz kluczyk z auta lub sam mu odblokujesz drzwi, albo pociagnie 2 razy za klamke.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenCaddy

38 900

2015r.

180 639 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

73 000

2017r.

33 000 km

lubelskie

VolkswagenTouran

32 900

2011r.

219 287 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

105 400

2021r.

32 862 km

podkarpackie

VolkswagenMultivan

94 900

2012r.

220 000 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System