Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Pon 07 Gru 2009, 23:19
Temat postu:

kilka problemow prosze o porady


witam wszytkich , kupilem ostatnio sharana i ma on kilka mankamentow z ktorymi musze odrazu sobie poradzic ,

1, rano sharan kiepsko pali , trzeba go krecic z 10 sek , w przewodach paliwowych jest paliwo ale leca tez babelki powietrza , jak jest cieply tez nie pali idelanie , trzeba go zakercic , co to moze byc >???

2 przy odpalaniu stuka cos o bude , na zewnatrze jest to prawie nieslyszalne a w srodku samochodu slychac takie dudnienie , i na wolnych obrotach tez to slychac , jak sie doda troche gazu ustaje , silnik po odpaleniu chodzi rowno , biego chodza bardzo dobrze , przyspieszenie ma dobre , co to moze byc ??/ jeleli to poducha to ile z tym roboty i jak sie za to zabrac ??

3. kiepsko sie grzeje praktycznie nie przekracza pierwszej kreski , mysle ze termostat przynajmniej od niego zaczne , i tu moje pytanie jak sie do tego zabrac , ile czasu powienno to zabrac i czy jakies specjalistyczne narzedzia sa potrzebne ,

4, niestety nie mam rolety bagaznika , ale zdecydowalem sie owa zakupic wraz z mocowaniem , jak sie zabrac za montaz ???

5. podsiwetlenie zegraow nie jest calkowite , mam zamiar wyciagnac i wymienic zarowczki , widzialem na konsoli tylko dwie srobki nad licznikiem czy wystarczy je odkrecic , ?? brak podswietlenia pokretel od ogrzewania i nadmuchu , jak sie je wyciaga zeby wymienic zarowki ,

6. na desce rozdzielczej pod wlaczaniem tylniej nagrzewnicy , mam czerwnu kwadratowy przycisk , nie wiem do czego , jak go nasikam na zgaszonym silniku a wlaczonym zaplonie slychac zalacznie jakiegos stycznika i nic pozatym , na odpalonym jest duzy pobor pradu bo czuc ze silnik zwalnia .

7. mam niby przejechane 200000 tysiecy nie wiem jaki byl olej lany , chcem wlac mobil super s czy cos takiego 10w/40 czy dobrze ??

8 . jak wyciagnac orginalne radio ?? czy sa potrzebne specjalistyczne druty czy mozna cos dorobic a jak tak to jaki kszalt ??

9, jak rozwiazujecie problem np z zakupami bo co kupie zawsze sie rozleci po calym samochodzie , wina plaskiej podlogi i braku schowkow,

10 syczy mi najprawdopodobniej servo , ale nie zawsze czasem wogole go nie slychac , ostatni jak wsadzilem tam reke jest gdzies chyba wyciek plynu hamulcowego bo mialem do niego mokro , , czy moge tak pojedzic jeszcze troche oczywiscie kontrolujac poziom plynu hamulcowego , poprosty brak mi teraz funfuszy , chodzi mi tu o kikla tygodni, albo moze jakos mozna to uszczelnic ,

jak nalepiej sprawdzic swiece zarowe , i gdzie znajduje sie przekaznik o nich ,

z gory dzieki , wiem ze troche mam tych problemow , ale jak to wszystko wyeliminuje to bedzie aytko igla Smile a napewno warto
Powrót do góry
motorek4612

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Choszczno/ZCH
Posiadane auto: Ford S-max 1.8 TDCI,Citroen AX 1.5 d
Piwa: 29/20
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 12:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady


siema.
ad1.
zapowietrzony układ paliwowy, odpowietrz i bedzie palił na dotyk.
ad.2
może być poduszka tłumika środkowego, koszt niewielki, wymiana prosta ale kanał potrzebny, lub poduszka skrzyni.
ad3.
pewnie tak, termostat masz z przodu silnika, trzeba zwalić plastikowa obudowę,ile czasu nie wiem(jak będziesz miał wszystko to max 2godzinki), ale o tej porze roku diesle z reguły wolno się grzeją.
ad.4
roleta jest na zatrzaskach, jak kupisz to ja tylko wpinasz w jej gniazda.
ad5.
nie wiem, nie rozbierałem jeszcze ale mam gdzieś rysunek jak się do tego zabrać, podaj maila to wyśle:)
ad6.
nie wiem o co chodzi, zrób jakieś foto i zapodaj.
ad7.
zadzwoń do poprzedniego właściciela na czym jeździł. jak nie wiesz to nie ryzykuj, i wlej mineralny olej, mobil będzie dobry tylko ze wtedy to 15w40. ale najpierw się dowiedz u poprzednika.
ad8.
a po co??? kupujesz transmiter z wejściem USB i cieszysz się muza w aucie bez zakłóceń i zbędnych kosztów.oryginalne radio jest dobry sprzętem.
ad9.
ja u siebie mam takie gumy z haczykami i zakupy zabezpieczam nimi do mocowań foteli, jest git i nic nie fruwa po ładowni:)
ad10.
z hamulcami nie ma żartów, to podstawa bezpieczeństwa, jeśli tego nie zrobisz to wkrótce pozostałe punkty wyżej nie będą cie interesować bo nie będzie co robić. bezpieczeństwo najważniejsze. kontrolować to możesz poziom płynu od spryskiwaczy a nawet nie bo kontrolka się zapali jak będzie mało, a haki -nie ryzykuj.

tyle ode mnie,pozdro.
_________________
motorek4612
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 14:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady


ok wszytko rozumiem , co do rolety , to nie mam orginalnych mocowan , kupilem rolete i orginalne mocowania i chcem je zalozyc,

co do radyjka to poprostu mam fajne radio jvc i chcem wyminic i tu jeszcze raz pytam jak wyjac stare ,

co do zegarow podaje mail majdan1986@wp.pl

co do hamulcow , syczy mi tylko jak puszczam pedal hamulca , i to nie zawsze pomaga delikatne wcisniece wtedy syk ustepuje
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 15:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady


Ad3 Jeżeli po wymianie termostatu nadal nie będzie się dogrzewał to może być jakiś problem z dogrzewaczem
Ad6 Ten przycisk może być od włączenia dogrzewacza. Spróbuj na odpalonym silniku go włączyć i zobacz czy silnik dostanie lepszej temperatury
Ad10 Syczy ci najprawdopodobniej zawór zwrotny serwa hamulcowego. Prawdopodobnie nie wymienia się serwa tylko trzeba wymienić przewód od serwa do vacupompy .
Powrót do góry
motorek4612

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Choszczno/ZCH
Posiadane auto: Ford S-max 1.8 TDCI,Citroen AX 1.5 d
Piwa: 29/20
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 17:31
Temat postu:

Re: kilka problemow prosze o porady


jak nalepiej sprawdzic swiece zarowe


wykręć i podłącz na chwile na krótko pod aku, obudowa do masy a rdzeń do plusa, ja się zrobi czerwona końcówka to świeca dobra,jak nie to do wymiany, można tez miernikiem sprawdzić , ale na tym to sie nie znam.
_________________
motorek4612
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 17:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
boxter101

Dyskutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): toruń
Posiadane auto: vw sharan 1.9tdi 1999
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 20:53
Temat postu:

kilka problrmów proszę o porady


od.3żeby wyjąć termostat najpierw trzeba wymontować alternator.nie trzeba żadnych specjalistycznych narzędzi.dogrzewacz się włącza przy mniej niż +5 stopni celsj.
od5.są 2 żarówki duże bez oprawki 3w/12v.żeby wyjąć kierownica w dół ,dwie śruby wyjmij plastikową ramkę i jeszcze u góry 2 śruby.wypnij dwie wtyczki i zegary wyjęte.
od7.przy takim przebiegu polecam do tego silnika półsyntetyk może być mobil.
Powrót do góry
MAQVW

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Audi A6 Awant r 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 23:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady


Jak masz bombelki w paliwie to raczej trzeba uszczelnić układ paliwowy, a przy wyższych obrotach sam się odpowietrzy. przy radiu prawdopodobnie trzeba wsunąć po bokach radia dwie blaszki dość sztywne lub wąskie noże.
Powodzenia
_________________
POZDRAWIAM - Szerokiej drogi
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 23:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady


radio wyciagniete , mucialem wsadzic po dwa prety srednica okolo 2-3 mm w otwory w radiu i samo wyskoczylo Smile i powiem szczerze ze naglosnienie sharana orginalne 8 glosnikow na radyjku jvc gra rewelacyjnie , bass jest dosc dobrze slyszalny i zreszta tonow nie ma problemow , jeszcze mam jedno pytanie gdzie dokladnie znajduje sie czujnik temp od dogrzewacza , ( chodzi mi o dokaldna lokalizacje ) bo jedni pisza ze z prawej strony za aku a jedni ze z lewej , porsze o podanie czy od strony kierowcy czy pasazera , i jak on dokladnie wyglada, i jezeli sprawdze czujnik i okze sie ze dogrzewacz nie odpala co dalej najlepiej sprawdzic ,
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 09:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady


czujnik jest po stronie kierowcy, jest okrągły średnicy monety jednozłotowej z dwoma przewodami. Jak te przewody zmostkujesz przy odpalonym silniku to dogrzewacz powinien po chwili odpalić. Próbowałeś ten czerwony przycisk o którym pisałeś? Bardzo dużo użytkowników tych aut montuje dodatkowy włącznik właśnie od tego dogrzewacza by samemu go włączać .
Jeżeli dogrzewacz nie będzie działał to najpierw sprawdź pompkę paliwa od dogrzewacza ona znajduje się przy zbiorniku paliwa pod autem, następnie trzeba wyjąć dogrzewacz i sprawdzić w nim świece żarową, czy wirnik chodzi lekko i ewentualnie wyczyścić lub wymienić komorę spalania.
Pamiętaj że świeca jest 7V nie sprawdzaj jej pod aku 12v,
Powodzenia
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 17:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady


dzisiaj rano tem byla okolo 2 stopini po odpaleniu slyszalem przez chwile tzw ( dzwiek starujacego samolotu LSmile ale po jakims czasie ustal a narzewnica nie ruszyla , sciagalem ten czujnik i probowalem zwierac i nic
Powrót do góry
mario2002

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 34

Posiadane auto: VW SHARAN 1.9 TDI 90KM 2002r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 21:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady


Jeżeli dogrzewacz odpala i nie kopci i po chwili gaśnie, to do sprawdzenia w pierwszej kolejności jest pompka wody. Znajduje się koło mechanizmu wycieraczek od strony kierowcy. Najczęściej nie działa bo wytarły się szczotki.
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 23:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady


jak dokladnie to wyglada , albo moze ma ktos zdjecie
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Czw 10 Gru 2009, 13:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady


Tej pompki o której pisze kolega mario2002 u ciebie nie ma. Mają je modele po liftingu. W starych modelach jest słabszy dogrzewacz i nie wymaga on dodatkowej pompki.
Powrót do góry
majdan1986

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: sharan 1.9tdi 110km 1998r
Piwa: 23/2
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 19:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kilka problemow prosze o porady


czyli co powinienem sprawdzic , mi sie wydaaje ze on rpoboje zastartowac i nie moze , i jeszcze mam problem z poduszka skrzyni biegow, poprostu mi stuka , jak myslicie czy mozna uzywana kupic i czy warto, i moze ktos przypadkiem wymienial owa poduszke i mnie troszke pokieruje , albo jezeli to bedzie duzo i trudnje roboty , odradzi branie sie za to . i udanie sie do mechanika , i jescze czy przy wymianie tylnych lozysk w kolach bo mi hucza , czy trzeba miec prace czy lozyska poprosty same wejda
Powrót do góry
kbe

Dyskutant



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 60

Posiadane auto: SHARAN 96r. 2.0 ADY B+G
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 23:00
Temat postu:

Re: kilka problemow prosze o porady


majdan1986 napisał:

4, niestety nie mam rolety bagaznika , ale zdecydowalem sie owa zakupic wraz z mocowaniem , jak sie zabrac za montaz ???

o ile dobrze pamiętam, a robiłem to 5 lat temu, potrzebne są metalowe podpory, które montuje się pod boczkami bagażnika zaraz za tylnymi drzwiami. Monatż za pomocą nitów (w serisie można sprawdzić jaki rozmiar). W boczkach tapicerki bagażnika należy wyciąć dziury wg. zaznaczonych fabrycznie śladów i zamontować plastiki trzymające roletę (przód i tył). całość z powrotem skręcamy i możemy cieszyć się roletą Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

13 900

2007r.

170 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

29 000

2015r.

226 000 km

wielkopolskie

VolkswagenUp!

21 900

2014r.

98 010 km

śląskie

VolkswagenPassat

112 900

2020r.

52 395 km

podkarpackie

VolkswagenPassat

49 999

2016r.

184 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System