Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 15:01
Temat postu:

Czy to podgrzewacz czy webasto


Witam serdecznie
Jestem posiadaczem tego samochodu od kilku dni,wiec poznaje go.
Proszę was o pomoc,bo nie wiem co to jest.
Jadąc kawałek drogi cos zaczęło brzęczeć, pod samochodem w okolicy tylnych drzwi po stronie kierowcy.
Po wyłączeniu silnika słychać to jeszcze 1-1,5 minuty, nie ma w kabinie żadnego chyba wyłącznika.Albo nie wiem gdzie on jest,mam klimatyzacje climatronic.O ile ktos wie co to jest,i czy jest możliwość tego wyłączenia i załączenia lub sterowania.Bardzo proszę o pomoc.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam
Powrót do góry
stolper

Debiutant



Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: VW Sharan 1.9 TDI, 2006
Piwa: 0/6
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 16:07
Temat postu:

Re: Czy to podgrzewacz czy webasto


[cenzura] napisał:
Witam serdecznie
Jestem posiadaczem tego samochodu od kilku dni,wiec poznaje go.
Proszę was o pomoc,bo nie wiem co to jest.
Jadąc kawałek drogi cos zaczęło brzęczeć, pod samochodem w okolicy tylnych drzwi po stronie kierowcy.
Po wyłączeniu silnika słychać to jeszcze 1-1,5 minuty, nie ma w kabinie żadnego chyba wyłącznika.Albo nie wiem gdzie on jest,mam klimatyzacje climatronic.O ile ktos wie co to jest,i czy jest możliwość tego wyłączenia i załączenia lub sterowania.Bardzo proszę o pomoc.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam


Witam kolego, ja też to posiadam i z tego co sie dowiedzialem, to że jest to automatyczny dogrzewacz silnika w niskich temperaturach - u mnie zalacza się gdy temp. wynosi 7 lub mniej stopni.
Urządzenie to spala dodatkowo ropę z baku wiec podnosi to troche zużycie paliwa jednak nieznacznie.
Dowiedzialem się również że można je rozbudować do pełnego webasto dogrzewającego wnętrze i silnik o ustawionym weczesniej czsie, czyli np. z rana wchodzisz do cieplego samochodu - ale jakie wtedy byłoby zużycie paliwa nie wiem.
_________________
Prawo jest jak płot, żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno.
Powrót do góry
boxter101

Dyskutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): toruń
Posiadane auto: vw sharan 1.9tdi 1999
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 16:23
Temat postu:

czy to podgrzewacz czy webasto


witam.zużycie paliwa to ok.0,3 litra na godzinę pracy podgrzewacza,więc niewiele ,a w tyłek ciepło.przy tak dużym nadwoziu 2 nagrzewnicach niskiej temperaturze i stosunkowo niedużym silniku inaczej nie złapie odpowiedniej temperatury
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 19:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


Czyli nie ma mozliwości wyłaczenia tego.
I np. właczenia kiedy byśmy chcieli np.
załozenie przełącznika.
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 07:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


Można samemu włączać ten dogrzewacz.
Masz dwa rozwiązania:
1 Rozbudować do pełnego ogrzewania postojowego
2 zamiast czujnika temp. zamontować włącznik, będziesz mógł sam włączać ale tylko gdy silnik pracuje.
Temat często poruszany, skorzystaj z szukajki na pewno znajdziesz jak to zrobić
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 07:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 20:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


Szukałem ale są tylko pobieżne wiadomości.
Pozdrawiam
Powrót do góry
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 10:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


bobo75 napisał:
Można samemu włączać ten dogrzewacz.
Masz dwa rozwiązania:
1 Rozbudować do pełnego ogrzewania postojowego
2 zamiast czujnika temp. zamontować włącznik, będziesz mógł sam włączać ale tylko gdy silnik pracuje.
Temat często poruszany, skorzystaj z szukajki na pewno znajdziesz jak to zrobić


1 Serwisu Eberspacher lub Webasto ci to rozbudują do ogrzewania postojowego koszt około1400 zł.
Mozna też samemu się pobawić na elektrodzie jest wszystko opisane.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=628205&highlight=rozbudowa+webasto&sid=9a3e4d39347127e4dde1f0bf749dc592

lub

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic628205-90.html

2 Musisz znaleźć czujnik temp.(wygląda mniej więcej tak)
http://www.skodexim.pl/index.php?products=product&prod_id=1018
Żeby się do niego dostać trzeba zdjąć plastikowe podszybie i po tej stronie co akumulator przy mechanizmie wycieraczek jest ten czujnik, ma on średnicę 2zł i dwa przewody do niego idą. Czujnik temp. można zdemontować a przewody które do niego idą przedłuż i pociągnij do kabiny i na ich końcach zamontuj włącznik. (Przewody te idą też w kabinie przy progu od strony kierowcy ale jest ich tam sporo i w chwili obecnej nie pamiętam które to) Teraz przy włączonym silniku ty będziesz włączał dogrzewcz. Dogrzewacz będzie działał do temp. cieczy około 70 stopni.
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
Rayford

Debiutant



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Alhambra 1.9 TDI 115 KM 2004r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 11:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


A ja chciałbym aby te webasto działało bo nie działa i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać od czego zacząć ....?

Kolego [cenzura] ciesz się że u ciebie to działa, bez tego naprawdę silnik wolno się nagrzewa i grzanie kabiny jest tragiczne ....
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_3

Gość







Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 13:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


Witam
Dziękuje kolego bobo75 . Choć przyznam,ze jest opisane bardzo pobieżnie w elektrodzie.
I nie bardzo rozumiem ,o co konkretnie chodzi. Koszt jak piszesz 1400 ,to ogromna cena, i raczej jak na razie nie do przyjęcia w moim przypadku.A propos czujnika,czy chodzi o wewnętrzne, czy w komorze silnika podszybie.
Cóż nie za bardzo rozumiem to. Wiec o ile by ktos mógł wyjaśnić to, bardziej szczegółowo był bym wdzieczny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Rayford

Debiutant



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Alhambra 1.9 TDI 115 KM 2004r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 15:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


Ciesz się kolego, że u ciebie ten podgrzewacz działa... u mnie nie działa i chciałbym aby to było sprawne bo, przy tych mrozach silnik nagrzewa się bardzo powoli i z grzaniem w kabinie kiepsko...
Powrót do góry
gadu-gadu
bobo75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 332
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 05' ASZ
Piwa: 44/3
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 15:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


Chodzi o komorę silnika. Otwierasz maskę ściągasz to plastikowe podszybie co idzie wszerz auta i tam na wysokości akumulatora przy mechanizmie wycieraczek, trzeba zajrzeć w głąb jest ten czujnik
_________________
FACEBOOK , YOUTUBE " 186" Galaxy Alhambra Sharan i inne, instrukcje napraw, manuale, porady.
Powrót do góry
sharan75

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Zafira b 1.8 2007 Seat leon1 1.6 16v 2001
Piwa: 5/4
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 21:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


Niektórzy chcą odłączyć...po co? Jak przyjdą mrozy jak teraz, to się dowiedzą po co to ustrojstwo jest;))
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 14:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


Witam
sharan75 u mnie po przejechaniu około 5 km, jest tak gorąco ze musze zmniejszyć ogrzewanie.
Wiec po co ma grzać mi ten dogrzewacz, a chciał bym mieć możliwość ręcznego włączenia
lub wyłączenia. Lub przerobić ten dgrzewacz np.w ogrzewanie postojowe lecz nie wiem jak.
Zostały mi podane w innym poście linki do elektrody, lecz tam wyjaśnione jest to bardzo słabo.
I nie wiem jak sie zabrać do tego, może ktos juz to przerabiał, wiec prosił bym o pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
sharan75

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Zafira b 1.8 2007 Seat leon1 1.6 16v 2001
Piwa: 5/4
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 17:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


Kolego [cenzura] to przez ten dogrzewacz masz tak ciepło w samochodzie, bo od samego silnika takiego ciepła nie uzyskasz uwierz. Jak Ci dogrzewacz siądzie, to bedzie post"Ratunku zimno w samochodzie". Ja to przerabiałem i niejeden właściciel Sharana bądz Alhambry lub Galaxy.Tak, że się ciesz, że Ci jeszcze działa.
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 00:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Czy to podgrzewacz czy webasto


sharan75 napisał:
Kolego [cenzura] to przez ten dogrzewacz masz tak ciepło w samochodzie, bo od samego silnika takiego ciepła nie uzyskasz uwierz. Jak Ci dogrzewacz siądzie, to bedzie post"Ratunku zimno w samochodzie". Ja to przerabiałem i niejeden właściciel Sharana bądz Alhambry lub Galaxy.Tak, że się ciesz, że Ci jeszcze działa.


Kolego sharan75 pozwól że się dołączę do dyskusji jestem po naprawie ustrojstwa w niby to serwisie Vebasto w Lublinie baza PKS nie polecam ogólny syf w warsztacie ,kilka gęb do opłacenia- no to kasują nie miłosiernie np. za samo zlutowanie kabelka i podłaczenie pod kompa (nie mógł się połączyć) i wymianę świecy 150zł +200 świeca i dalej działało tylko przez chwilę po każdym odpaleniu auta ,no to stwierdzili że pompka uszkodzona na 99% ,tyle tylko że chcieli skasować 350zł za używkę (podobno nowa 700)+koszty wymiany obłęd , jeszcze na mnie szef krzyczał że to tanio ,zrezygnowałem. naprawiłem tą pompkę w domu mam już patent na sprawny montaż szczotek wszystko działa tylko że teraz urządzenie jak by pracowało non stop temperatura 90 grzeje extra ale po około 60 km dalej chodzi sprawdziłem kilka razy, czytałem że powinno się wyłączyć przy 75 stopniach płynu jak to jest ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

106 800

2018r.

120 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

15 990

2004r.

212 318 km

pomorskie

VolkswagenPassat

105 400

2021r.

32 862 km

podkarpackie

VolkswagenJetta

37 500

2014r.

80 000 km

pomorskie

VolkswagenT-Roc

85 000

2020r.

27 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System