Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qlio1

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Mercedes B200 CDI 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 14:44
Temat postu:

wkładka zamka


mam uszkodzone wkładki w obu klamkach ( kręcą się naokoło bez efektu) auto jest po remoncie blacharskim i klamki były ściągane. Czy brakuje jakiś sprężynek czy może źle zamontowane? Może ktoś to rozbierał?? Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 15:03
Temat postu:

Re: wkładka zamka


qlio1 napisał:
mam uszkodzone wkładki w obu klamkach ( kręcą się naokoło bez efektu) auto jest po remoncie blacharskim i klamki były ściągane. Czy brakuje jakiś sprężynek czy może źle zamontowane? Może ktoś to rozbierał?? Proszę o pomoc.


a co za rzemieślnik Ci to robił ?, gnaj do niego niech poprawia w mig to partactwo ,chyba połamał plastikowe końcówki?, bo mu się nie chciało do tego przyłożyć, a to podstawa w tej robocie, a jak w takim razie wygląda lakier ?. tu i teraz nie jestem w stanie napisać co Ci na pewno zepsuł ten magik ,mósisz sam do tego dojść-powodzenia.
_________________
nie daj się naciągnąć i nie płać za coś co nie jest tyle warte!...
Powrót do góry
qlio1

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Mercedes B200 CDI 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 15:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


Trochę czasu minęło od odebrania auta ( wtedy olałem taką "malutką " usterkę) i nie ma jak udowodnić, że wcześniej zamki były sprawne więc pozostaje mi naprawa zepsutych. A może da się wymienić uszkodzoną część żeby wkładka została pod stary kluczyk??
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 17:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


qlio1 napisał:
Trochę czasu minęło od odebrania auta ( wtedy olałem taką "malutką " usterkę) i nie ma jak udowodnić, że wcześniej zamki były sprawne więc pozostaje mi naprawa zepsutych. A może da się wymienić uszkodzoną część żeby wkładka została pod stary kluczyk??


Nie taka malutka ta usterka po prostu odwalili Ci fuszerkę te lepiochy ,
krytyki nie ma końca, jak to się mówi odsieli gościa, jedź upominaj się o swoje ,może coś jeszcze spie.....li , bo jak nie to pozostaje Ci rozebrać
drzwi i zlokalizować co połamali lub czego nie założyli ,jeśli kluczyk się obraca to myślę że będzie dobrze ,ale trudno jest mi powiedzieć co zepsuli .cześć.
_________________
nie daj się naciągnąć i nie płać za coś co nie jest tyle warte!...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 17:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


możliwe ze tylko nie podłączyli wkładki
pod zamek i dlatego obraca sie w kolko
tu masz zdjęcia zamków
http://moto.allegro.pl/item899165063_sharan_galaxy_alhambra_central_zamek_prawy_tyl.html
http://moto.allegro.pl/item897312499_alhambra_sharan_98r_zamek_drzwi.html
http://moto.allegro.pl/item915571135_zamek_drzwi_z_klamka_vw_sharan_alhambra_galaxy.html
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 17:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
qlio1

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Mercedes B200 CDI 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 18:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


dzięki za zdjęcia i porady, musze teraz dobrać sie do tych klamek, nie moge teraz bo auto potrzebne a jak rozgrzebię i nic z tego nie wyjdzie to bedzie ciężko zostawiać otwarte. Jak porozkręcam to napiszę dzięki.
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 22:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


życze powodzenia
dzieki za piwko
Powrót do góry
qlio1

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Mercedes B200 CDI 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 06 Mar 2010, 15:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


witam, roozkręciłem klamki, zakupiłem brakujące części wkładki, po prawidłowym złożeniu nie mogę przekręcić kluczykiem ( prawdopodobnie przed zakupem autko miało wymienione klamki i teraz kluczyk nie pasuje albo uszkodzone bębenki , .. kurcze tylko obydwa?? ) czy istnieje sposób przystosowania bębenka do starego kluczyka??
Powrót do góry
niebieski91

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorze środkowe GS
Posiadane auto: ShARIK -AFN-110KM `99
Piwa: 10/6
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 15:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


ODGRZEJE TROCHE TEMACIK

u mnie rzecz z goła inna - po włożeniu kluczyka wkładki wcale sie nie chca obracać ani w drzwiach kierowcy ani pasażera

i czy wystarczy to zalać np WD 40 czy też czeka mnie rozbieranie wkładek

ostatnia próba skończyła sie wygieciem kluczyka - a został mi tylko jeden
poprosze o konstruktywne pomysły
włascicielem szarika jestem 3 tyg i generalnie mało jeszcze o nim wiem

cxzy zna ktoś może koszt dorobienia (dokupienia ) kluczyka i zaprogramowania - zwykły kluczyk z pilotem w uchwycie - nie scyzoryk
Powrót do góry
gadu-gadu
charlesx

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piasezno
Posiadane auto: Vw Sharan
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 14 Mar 2010, 10:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


niebieski91 napisał:

u mnie rzecz z goła inna - po włożeniu kluczyka wkładki wcale sie nie chca obracać ani w drzwiach kierowcy ani pasażera


Całkiem możliwe, że to poprostu nie są wkładki od tego kluczyka...

niebieski91 napisał:
i czy wystarczy to zalać np WD 40 czy też czeka mnie rozbieranie wkładek


Z tego co mi ostatnio robił fachowiec zamek, to dowiedziałem się, że najgorsze co można zrobić to WD40 w zamek. Podobno za niedługi czas robi się z tego błoto i jest nieciekawie. Lepiej podjechać gdzieś gdzie dorabiają klucze i tam mają odpowiednie smarowidła. Ideałem smarowania zamka jest napylenie go pyłem grafitowym. O ile zamek jest czysty!!!

niebieski91 napisał:
cxzy zna ktoś może koszt dorobienia (dokupienia ) kluczyka i zaprogramowania - zwykły kluczyk z pilotem w uchwycie - nie scyzoryk


Miałem ostatnio włamanie i wyłamali mi bębenek. W serwisie podajesz nr VIN i na jego podstawie sprowadzą bębenek pod Twój kluczyk. Czas oczekiwania około 10 dni, ale UWAGA!!! I tu cytuję ASO:

Jeżeli nie masz oryginalnej karty kodowej z numerem kluczyka, to nie biorą odpowiedzialności, że bębenek dobrany po VIN-ie będzie pasował, a płacisz z góry i jak nie pasuje, to Twój problem.

Po drugie, nie dadzą Ci bębenka przez ladę... Musisz do nich wstawić auto i oni to montują. Podobno związane jest to z bezpieczeństwem i nie mogą...

Więc reasumując: Bębenek w serwisie około 280 zł + montaż. Czas oczekiwania 10 dni. I ryzyko, że nie pasuje...

Ja pojechałem do takiego jakby pogotowia ślusarskiego co otwiera samochody i drzwi 24h na dobę. Miły Pan wymontował mi klamkę z wyłamanym bębenkiem, powymieniał zniszczone części, dostosował do mojego kluczyka i zamontował wszystko w drzwi. Wszystko trwało około jednej godziny i zapłaciłem za całość 250zł w centrum Warszawy.

także czasem warto poszukać poza ASO.

A co do zgiętego kluczyka, to jak masz dwa i masz zamiar dorabiać, to spróbuj może wyjąć grot z tego i go delikatnie i powoli naprostować. Nie uda się, to dorobisz, a może się uda, tylko zostaw go sobie jako zapasowy. A jak nie to wystarczy jak u takiego magika dorobisz sam grot. I nie trzeba będzie znowu programować...
Powrót do góry
sharan99

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Toyota Corolla Verso 2,0 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 10:52
Temat postu:

zapchana wkładka zamka sharan


Witam wszystkich
Mam sharana 99, u mnie ten sam problem z wkładkami zamka od pasażera o od tylnej klapy. Od pasażera kluczyk nie wchodzi do końca (nie próbowałem na siłę żeby nie połamać) ale z tego co widze to może być zapchany, bo gdy wyjąłem kluczyk z zamka to było na nim trochę syfu, we wkładce od tylnej klapy też się chyba pozapychało kluczyk wchodzi tylko do połowy i gdy sprawdziłem drucikiem to też jest jakby piasek. Mam zamiar wyjąć wkładkę i spróbować ją wyczyścić ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Co radzicie, może jej nie wyjmować wystarczy czymś nasmarować,jeżeli tak to czym?
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 15:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


można tym wyplukać bród pod ciśnieniem

http://moto.allegro.pl/item963833092_boll_silikon_do_uszczelek_prowadnic_szyb_zamkow.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPolo

9 500

2005r.

170 310 km

łódzkie

VolkswagenGolf

54 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

10 900

2004r.

195 008 km

łódzkie

VolkswagenTransporter

126 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

17 500

2012r.

199 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System