Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qlio1

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Mercedes B200 CDI 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 14:44
Temat postu:

wkładka zamka


mam uszkodzone wkładki w obu klamkach ( kręcą się naokoło bez efektu) auto jest po remoncie blacharskim i klamki były ściągane. Czy brakuje jakiś sprężynek czy może źle zamontowane? Może ktoś to rozbierał?? Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 15:03
Temat postu:

Re: wkładka zamka


qlio1 napisał:
mam uszkodzone wkładki w obu klamkach ( kręcą się naokoło bez efektu) auto jest po remoncie blacharskim i klamki były ściągane. Czy brakuje jakiś sprężynek czy może źle zamontowane? Może ktoś to rozbierał?? Proszę o pomoc.


a co za rzemieślnik Ci to robił ?, gnaj do niego niech poprawia w mig to partactwo ,chyba połamał plastikowe końcówki?, bo mu się nie chciało do tego przyłożyć, a to podstawa w tej robocie, a jak w takim razie wygląda lakier ?. tu i teraz nie jestem w stanie napisać co Ci na pewno zepsuł ten magik ,mósisz sam do tego dojść-powodzenia.
_________________
nie daj się naciągnąć i nie płać za coś co nie jest tyle warte!...
Powrót do góry
qlio1

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Mercedes B200 CDI 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 15:52
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


Trochę czasu minęło od odebrania auta ( wtedy olałem taką "malutką " usterkę) i nie ma jak udowodnić, że wcześniej zamki były sprawne więc pozostaje mi naprawa zepsutych. A może da się wymienić uszkodzoną część żeby wkładka została pod stary kluczyk??
Powrót do góry
Monte Christo

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 899
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: Kia Sportage 2011 , Fiat Panda 1,2 2011
Piwa: 43/11
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 17:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


qlio1 napisał:
Trochę czasu minęło od odebrania auta ( wtedy olałem taką "malutką " usterkę) i nie ma jak udowodnić, że wcześniej zamki były sprawne więc pozostaje mi naprawa zepsutych. A może da się wymienić uszkodzoną część żeby wkładka została pod stary kluczyk??


Nie taka malutka ta usterka po prostu odwalili Ci fuszerkę te lepiochy ,
krytyki nie ma końca, jak to się mówi odsieli gościa, jedź upominaj się o swoje ,może coś jeszcze spie.....li , bo jak nie to pozostaje Ci rozebrać
drzwi i zlokalizować co połamali lub czego nie założyli ,jeśli kluczyk się obraca to myślę że będzie dobrze ,ale trudno jest mi powiedzieć co zepsuli .cześć.
_________________
nie daj się naciągnąć i nie płać za coś co nie jest tyle warte!...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 17:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


możliwe ze tylko nie podłączyli wkładki
pod zamek i dlatego obraca sie w kolko
tu masz zdjęcia zamków
http://moto.allegro.pl/item899165063_sharan_galaxy_alhambra_central_zamek_prawy_tyl.html
http://moto.allegro.pl/item897312499_alhambra_sharan_98r_zamek_drzwi.html
http://moto.allegro.pl/item915571135_zamek_drzwi_z_klamka_vw_sharan_alhambra_galaxy.html
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 17:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
qlio1

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Mercedes B200 CDI 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 18:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


dzięki za zdjęcia i porady, musze teraz dobrać sie do tych klamek, nie moge teraz bo auto potrzebne a jak rozgrzebię i nic z tego nie wyjdzie to bedzie ciężko zostawiać otwarte. Jak porozkręcam to napiszę dzięki.
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 22:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


życze powodzenia
dzieki za piwko
Powrót do góry
qlio1

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Mercedes B200 CDI 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 06 Mar 2010, 15:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


witam, roozkręciłem klamki, zakupiłem brakujące części wkładki, po prawidłowym złożeniu nie mogę przekręcić kluczykiem ( prawdopodobnie przed zakupem autko miało wymienione klamki i teraz kluczyk nie pasuje albo uszkodzone bębenki , .. kurcze tylko obydwa?? ) czy istnieje sposób przystosowania bębenka do starego kluczyka??
Powrót do góry
niebieski91

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorze środkowe GS
Posiadane auto: ShARIK -AFN-110KM `99
Piwa: 10/6
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 15:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


ODGRZEJE TROCHE TEMACIK

u mnie rzecz z goła inna - po włożeniu kluczyka wkładki wcale sie nie chca obracać ani w drzwiach kierowcy ani pasażera

i czy wystarczy to zalać np WD 40 czy też czeka mnie rozbieranie wkładek

ostatnia próba skończyła sie wygieciem kluczyka - a został mi tylko jeden
poprosze o konstruktywne pomysły
włascicielem szarika jestem 3 tyg i generalnie mało jeszcze o nim wiem

cxzy zna ktoś może koszt dorobienia (dokupienia ) kluczyka i zaprogramowania - zwykły kluczyk z pilotem w uchwycie - nie scyzoryk
Powrót do góry
gadu-gadu
charlesx

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piasezno
Posiadane auto: Vw Sharan
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 14 Mar 2010, 10:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


niebieski91 napisał:

u mnie rzecz z goła inna - po włożeniu kluczyka wkładki wcale sie nie chca obracać ani w drzwiach kierowcy ani pasażera


Całkiem możliwe, że to poprostu nie są wkładki od tego kluczyka...

niebieski91 napisał:
i czy wystarczy to zalać np WD 40 czy też czeka mnie rozbieranie wkładek


Z tego co mi ostatnio robił fachowiec zamek, to dowiedziałem się, że najgorsze co można zrobić to WD40 w zamek. Podobno za niedługi czas robi się z tego błoto i jest nieciekawie. Lepiej podjechać gdzieś gdzie dorabiają klucze i tam mają odpowiednie smarowidła. Ideałem smarowania zamka jest napylenie go pyłem grafitowym. O ile zamek jest czysty!!!

niebieski91 napisał:
cxzy zna ktoś może koszt dorobienia (dokupienia ) kluczyka i zaprogramowania - zwykły kluczyk z pilotem w uchwycie - nie scyzoryk


Miałem ostatnio włamanie i wyłamali mi bębenek. W serwisie podajesz nr VIN i na jego podstawie sprowadzą bębenek pod Twój kluczyk. Czas oczekiwania około 10 dni, ale UWAGA!!! I tu cytuję ASO:

Jeżeli nie masz oryginalnej karty kodowej z numerem kluczyka, to nie biorą odpowiedzialności, że bębenek dobrany po VIN-ie będzie pasował, a płacisz z góry i jak nie pasuje, to Twój problem.

Po drugie, nie dadzą Ci bębenka przez ladę... Musisz do nich wstawić auto i oni to montują. Podobno związane jest to z bezpieczeństwem i nie mogą...

Więc reasumując: Bębenek w serwisie około 280 zł + montaż. Czas oczekiwania 10 dni. I ryzyko, że nie pasuje...

Ja pojechałem do takiego jakby pogotowia ślusarskiego co otwiera samochody i drzwi 24h na dobę. Miły Pan wymontował mi klamkę z wyłamanym bębenkiem, powymieniał zniszczone części, dostosował do mojego kluczyka i zamontował wszystko w drzwi. Wszystko trwało około jednej godziny i zapłaciłem za całość 250zł w centrum Warszawy.

także czasem warto poszukać poza ASO.

A co do zgiętego kluczyka, to jak masz dwa i masz zamiar dorabiać, to spróbuj może wyjąć grot z tego i go delikatnie i powoli naprostować. Nie uda się, to dorobisz, a może się uda, tylko zostaw go sobie jako zapasowy. A jak nie to wystarczy jak u takiego magika dorobisz sam grot. I nie trzeba będzie znowu programować...
Powrót do góry
sharan99

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Toyota Corolla Verso 2,0 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 10:52
Temat postu:

zapchana wkładka zamka sharan


Witam wszystkich
Mam sharana 99, u mnie ten sam problem z wkładkami zamka od pasażera o od tylnej klapy. Od pasażera kluczyk nie wchodzi do końca (nie próbowałem na siłę żeby nie połamać) ale z tego co widze to może być zapchany, bo gdy wyjąłem kluczyk z zamka to było na nim trochę syfu, we wkładce od tylnej klapy też się chyba pozapychało kluczyk wchodzi tylko do połowy i gdy sprawdziłem drucikiem to też jest jakby piasek. Mam zamiar wyjąć wkładkę i spróbować ją wyczyścić ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Co radzicie, może jej nie wyjmować wystarczy czymś nasmarować,jeżeli tak to czym?
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 15:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) wkładka zamka


można tym wyplukać bród pod ciśnieniem

http://moto.allegro.pl/item963833092_boll_silikon_do_uszczelek_prowadnic_szyb_zamkow.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTiguan

43 500

2013r.

260 000 km

pomorskie

VolkswagenMultivan

87 900

2011r.

235 000 km

świętokrzyskie

VolkswagenPassat

44 900

2013r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

4 800

2000r.

299 000 km

lubelskie

VolkswagenTouran

32 900

2011r.

219 287 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System