Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drivter1234

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Touran 1.6 FSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 02:11
Temat postu:

samochód spala za dużo paliwa


Witam, jestem tu nowy. Mam do Was pytanie. Posiadam Tourana 1.6 FSI wszędzie się naczytałem że jaki to niby on nie oszczędny. Niestety, rzeczywistość jest zupełnie inna... Spalanie to około 12-14 l/100 km ( nie mam komputera więc nic nie mogę dokładniej powiedzieć ) w mieście. Jak mi się uda na zbiorniku zrobić jakieś 350 ( max.400 ) km to jest pełen sukces. Ale żeby nie było, w trasie też jakoś nie za specjalnie z tym spalaniem, jak mi się uda przejechać 500 km to koniec Sad a dodam że jazda w miarę płynna z prędkościami od 80 - 120 (max.130) km/h. Do tego nie wiem czemu ale zachowuje się jak by był mułowaty że nie pytajcie :/ Przy 3,500 jak mu np. wcisnę " do podłogi " to jak by nic nie reagował ledwo co się rozpędza. Żadne kontrolki się nie świecą więc nie mam pojęcia. Filtry powietrza wymieniłem. Może filtr paliwa ? Podpowiedzcie bo trochę mało mi się to podoba :/ Może ktoś miał podobne problemy. Mój Touran to wersja 85KW czyli 115 KM. Chyba że to normalnie spalanie, to będę musiał się przyzwyczaić :/ a jeszcze jedno... Jak zaleje go na full to pierwsza połowa zbiornika schodzi całkiem ok. takie spalanie było by ok. natomiast druga połowa zbiornika wg. paliwomierza schodzi w moment, druga połówka zbiornika to jakieś 100-120 km w mieście.
Powrót do góry
wecken

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prabuty / Pomorskie
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI AVQ 101KM
Piwa: 5/9
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 04:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


Witam,

Masz problemy z silnikiem bo tyle benzyny to Ci powinien palić jakbyś nonStop deptał do podłogi. Najlepiej do dobrego diagnosty się udać, który umie przebadać wszystkie czujniki - na moje to przepływomierz przekłamuje i źle podaje dla kompa dawkę powietrza - ale najlepiej to do diagnosty, który umie zrobić pożytek z VAG'a.
_________________
Touran TDI 1.9 AVQ 2003r, Navi, MFA+, Climatronic, Webasto...
Powrót do góry
bandidum

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska/lubuskie
Posiadane auto: Toyota RAV4 II 1.8 VVT-I
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 20:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


Witam Very Happy

Mam takie samo auto, i to co piszesz mnie przeraża Shocked . Jest to najoszczędniejsze auto benzynowe jakie miałem. Moim Touranem jeżdżę pomieście z włączoną klimą (ECON) i średnio pali mi (a nie jeżdżę wolno) w granicach 8.5 l/100km, ma trasie średnio 7.5 l/100km. Rekord na trasie nad morze Cool (około 300 km trasa), prędkość normala 90-120, autostrada 160 km/h (okolice Szczecina) 6.8 l/100km i powrót 6.9 l/100km, włączona klima. Nad morze dojechałem i wróciłem za 150 zł, tankuje cały czas Verve 98.

Pozdr Smile
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 21:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


bandidum napisał:
... z włączoną klimą (ECON)...

Zdecyduj się czy "włączona klima", czy ECON=ekonomiczny=wyłączona klima
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
bandidum

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska/lubuskie
Posiadane auto: Toyota RAV4 II 1.8 VVT-I
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 21:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


Witam

Dla wyjaśninia "włączona klima (ECON)", podaje rodzaj sterowania klimatyzacją - "włączona klima" - dioda na przycisku (ECON) jest wyłączona, wtedy klima działa.

Pozdr. Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 21:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
forest75

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 22:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


Ciekawe jak się sprawują ze spalaniem 1.4 TSI Smile Mnie ten silnik w octavii strasznie się podoba, też ma turbo jako tako się zbiera, ale nie trzeba chłodzić turbiny i nie ma cholernego dwumasa Smile
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 22:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa




Ostatnio zmieniony przez archive_3 dnia Czw 30 Wrz 2010, 22:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Drivter1234

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Touran 1.6 FSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 22:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


Drivter1234 napisał:
Witam Very Happy

Mam takie samo auto, i to co piszesz mnie przeraża Shocked . Jest to najoszczędniejsze auto benzynowe jakie miałem. Moim Touranem jeżdżę pomieście z włączoną klimą (ECON) i średnio pali mi (a nie jeżdżę wolno) w granicach 8.5 l/100km, ma trasie średnio 7.5 l/100km. Rekord na trasie nad morze Cool (około 300 km trasa), prędkość normala 90-120, autostrada 160 km/h (okolice Szczecina) 6.8 l/100km i powrót 6.9 l/100km, włączona klima. Nad morze dojechałem i wróciłem za 150 zł, tankuje cały czas Verve 98.

Pozdr Smile

No to z miejsca Ci mogę powiedzieć że coś z tym moim Touranem jest nie tak Sad Niestety, czeka mnie wizyta w serwisie i dokładna diagnostyka komputera. Być może że to będzie to co jedna osoba podpowiada. Bo takie spalanie jak mam to faktycznie jak bym deptał cały czas w podłogę a w 200% mogę stwierdzić że tak nie jest. Natomiast dziwi mnie że nie wyskakują żadne kontrolki typu " check engine " Sad P.S. Też zawsze tankuję 98 oktanów zazwyczaj SHELL V-Power, czasem ORLEN VERVA
P.S. Sprawdziłem go na V-max... 160 - 165 to już pedał w podłodze i nic więcej się nie dzieje.
Powrót do góry
bandidum

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska/lubuskie
Posiadane auto: Toyota RAV4 II 1.8 VVT-I
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 23:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


Check engine Sad przeważnie przy tym silniku benzynowym może być związane z nieprawidłowym działaniem układu wydechowego np. czujnik spalin Nox, grzałka itd. Postaraj się poszukać dobrego mechanika, podłączy Vaga i sprawdzi dawkę paliwa, czujniki, filtry. W serwisie zaczną wymieniać, diagnozować, wymieniać i znowu diagnozować i wystawią Ci rachunek, może się mylę, ale w większości przypadków tak jest, że dobry mechanik bierze 50% z tego co serwis. Większość moich usterek usunąłem dzięki kolegom z forum i ich wiedzy.
P.S.

165 km/h to nie tak źle, ja mojego jeszcze nie sprawdzałem; Czy twój Touran nie pokazuje Tobie aktualnego spalania podczas jazdy, średniego itd ? Smile
Powrót do góry
wecken

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prabuty / Pomorskie
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI AVQ 101KM
Piwa: 5/9
Wysłany: Pią 01 Paź 2010, 04:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


Poszukaj kogoś z VAG i spróbujcie zrobić logi dynamiczne (instrukcja: polecam forum passata http://forum.vw-passat.pl/forum.php, poczytaj o logach dynamicznych). Jeżeli chodzi o błąd to nie zawsze będzie pomimo tego, że silnik nie pracuje jak powinien. Pisałem wcześniej o przepływomierzu - może on zaniżać/zawyżać wartości (które dla komputera pozostają w normie i nie wyrzuca błędu) przez co dawkowanie paliwa będzie adekwatne do wielkości mierzonych (błędnie), a rzeczywistość jest zupełnie inna. Mieszanka paliwa będzie albo za uboga, lub za bogata przez co moc uzyskiwana z danej dawki benzyny jest dużo mniejsza (czyt. trzeba mocniej deptać).

Pozdrawiam
_________________
Touran TDI 1.9 AVQ 2003r, Navi, MFA+, Climatronic, Webasto...
Powrót do góry
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Pią 01 Paź 2010, 11:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


Takie wysokie spalanie wg mnie jest trochę za wysokie - bo tyle wciąga benzyny mój 3.0 R6 w automacie na włączonej klimie po Krakowie (około 13L). Miałem okazję jeździć co prawda Passatem 1.6 FSI oraz 2.0FSI (150km) i przyznam że o ile ten pierwszy był jeszcze na akceptowalnym poziomie około 10,5/100 to ten drugi zapodawał już pod 12 litrów po miescie. Nie ma się też co oszukiwać - miasto miastu nierówne i jednemu w Warszawie będzie palił 13 a drugiemu w Jelonku Wielkim będzie 8,5 Wink.
Touran do lekkich nie należy - jest masa - jest słaba aerodynamika - i mój Touran kied miałem go na stanie (101PS TDI) po mieście z klimą zjadał jakieś 7-7,5/100 , więc benzyniak powinien więcej - no licze koło 10-11 ale żeby do 14 ?

Nie zaszkodzi ci go sprawdzić
Powrót do góry
motopsycho

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój
Posiadane auto: Volkswagen Touran 1.6 S 2006
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 01 Paź 2010, 19:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


witam.mam dokladnie takiego samego turana i takie samo WYSOKIE spalanie.Sprawdzalem na zagranicznych forach i wiekszosc wypowiedzi wskazywala na to,ze to NORMALNE.Jestem zaskoczony wczesniejsza wypowiedzia uzytkownika Drivter1234,ze to ekonomiczne auto.Bylem w serwisie VW.samochod byl podlanczany do komputerka i totalnie nic nie znaleziono.Nikt tez nie byl zdziwiony wysokim spalaniem tego autka.Pan nawet dodal,ze dobrze,ze nie kupilem 1,4 bo to dopiero sa smoki.No nic.Pojade jeszcze w jedno miejsce moze tam cos poradza.za razem bede obserwowal wypowiedzi uzytkownikow w tej kwestji.pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
żólwik

Dyskutant



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy / Radziejów
Posiadane auto: Touran 1,9 dsg 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 19:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


Odnośnie Tourana 1,4 TSI to mam znajomego który takim "nówka" pomyka i jest super zadowolony choć jeżdzi w koło komina ale za to bardzo delikatnie na pytanie ile pali tylko się uśmiechnął i wysłał mnie do auta abym sam sprawdził i wyszło 6,9 lato , krótkie trasy do 3-4 km raz kiedyś wyjadz dalej auto ma 8kkm przejechane co ciekawe Opel Vectra 2,0 /poprzednie auto/ palił w tych samych warunkach eksploatacji
10-11 Pb
Powrót do góry
gadu-gadu
Pankratoff

Dyskutant



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Volkswagen Touran 1,4 TSI 2017
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 04 Paź 2010, 09:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


żólwik napisał:
Odnośnie Tourana 1,4 TSI to mam znajomego który takim "nówka" pomyka i jest super zadowolony choć jeżdzi w koło komina ale za to bardzo delikatnie na pytanie ile pali tylko się uśmiechnął i wysłał mnie do auta abym sam sprawdził i wyszło 6,9 lato , krótkie trasy do 3-4 km raz kiedyś wyjadz dalej auto ma 8kkm przejechane co ciekawe Opel Vectra 2,0 /poprzednie auto/ palił w tych samych warunkach eksploatacji
10-11 Pb



Witam,
Potwierdzam, że spalanie 1,4 TSI na bardzo przywoitym poziomie. Poza miastem przy delikatnej jeżdzie 6,3-6,5l/100km. Jak wciskasz więcej to i więcej spalisz. Mi nie udało się w trasie spalić więcej niż 7,5 l/100km przy 140 km/h.
Pozdarwiam
Powrót do góry
pavoolon

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Vw Touran 1,9 tdi bls dpf 105km 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 10:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) samochód spala za dużo paliwa


witam,

ja odgrzeje temat, ale dla 1.9 tdi bls dpf. kupilem go m-c temu w niemczech. przyjechalem, wymienilem olej i filtry (klima, powietrza, paliwa, oleju), zalalem do pelna i chcialem spawdzic ile to cudo pali. pierwsze 100 km bylo w trasie i komp pokazal ok 6 - nie bylo zle. ale nastepne 450km zrobilem tylko w miescie - dojazdy do pracy po 5-7 km w jedna strone. I kiedy zapalil sie ksiegowy zataknowalem znowu do pelna. Weszlo 54 litry, czyli spalil mi prawie 10 l/100 km... To bylo zreszta zgodne z kompem (9,6 czy cos takiego) czy tak powinno byc??? W czasie jazdy patrzylem na srednie spalanie na odcinku i zwykle bylo ok 9,5 - 10 (zalezy od pofgody) . W tym czasie temeratura bylo w ok 4-10 st (jak go odpalalem), wiec strach pomyslec co bedzie jak przyjda mrozy. Pozostanie mi komunikacja miejska...

z gory dzieki za info, czy tyle te silniki pala w miescie? Ile powinienem sie spodziewac? Ilteresowaloby mnie tez ile sredniego salania pokazuja kompy w Waszych autach pok 4 - 5 km przy obecniej temp powietrza.

pozdrawiam
_________________
pavoolon
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

65 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

VolkswagenJetta

34 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

VolkswagenCaddy

50 900

2016r.

70 900 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

9 500

2005r.

170 310 km

łódzkie

VolkswagenGolf

58 900

2020r.

83 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System