Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Polecane klocki i tarcze przód



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawepoz

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: VW Touran 2.0TDI 2006 & Mercedes A150 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 21:43
Temat postu:

Polecane klocki i tarcze przód


Witam.

Po przejechaniu 50 tyś klocki i tarcze z przodu nie ścierają się równomiernie. Tarcze wytarte mam tylko na 2/3 średnicy. Pozostała część jest pordzewiała(zewnętrzna). Klocki są oryginalne o nowości i mają jeszcze co najmniej połowę grubości. Auto jest mało eksploatowane i biega głównie po autostradach. Zależy mi na maksymalnie sprawnych hamulcach.

Zdecydowałem się na wymianę kompletu, ale nie wiem czy warto zakładać oryginał w serwisie, czy samem kupić coś lepszego. Cena usługi wymiany w serwisie wynosi 160 zł i można samemu przynieść. Na rynku są zestawy firm ATE , BOSCH, TRW, BREMBO.
Czy ktoś wie jakiej produkcji są oryginały w serwisie i jaką firmę polecacie.
Powrót do góry
ZIBI1100

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): PSZCZYNA
Posiadane auto: TOURAN 2.0 TDI TRENDLINE SWISS
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 23:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Polecane klocki i tarcze przód


Cześć

co do fabrycznych części, to często stosowane są klocki firmy Textar, TRW lub Ferodo, jeśli chodzi o tarcze to np. firma Zimmermann produkuje dla fabryki, tylko często takie tarcze różnią się jakością od tych sprzedawanych poza ASO, jakość jest zupełnie inna (czytaj dużo lepsza).

Ja osobiście założył bym klocki które wym. powyżej, tarcze np TRW.

Co do wytarcia Twoich tarcz z przodu rzadko się tak dzieje, prędzej z tyłu.
Na tą chwilę proponuję Ci wymianę tych elementów bo czyszczenie czy szlifowanie nie jest aż tak opłacalne przy dzisiejszych cenach części.
Po wymianie dobrze jakbyś hamował zdecydowanie, czyli krótko i efektywnie, to pozwoli na tkzw. czyszczenie całej powierzchni tarczy, acha wymień przy okazji płyn hamulcowy, ATE SL6 do ESP jest dobry a najlepszy oryginał i nie jest drogi.


Ostatnio zmieniony przez ZIBI1100 dnia Pon 05 Kwi 2010, 10:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 23:41
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Polecane klocki i tarcze przód


Polecam I klock i tarcze ATE.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
pawepoz

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: VW Touran 2.0TDI 2006 & Mercedes A150 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 10:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Polecane klocki i tarcze przód


Zastosowałem się do rady i spróbowałem gwałtownie pohamować bo faktem jest to że jeżdżę przewidywalne bez nagłego hamowania.
Przeraziłem się bo po rozpędzeniu powyżej 100 i gwałtownym hamowaniu pedał hamulca leci mi strasznie nisko i schodzi coraz niżej jak trzymam aby się zatrzymać. Dopiero jak poprawie jest OK. Przejadę znowu dłuższy kawałem i dalej to samo. Na postoju pedał twardy ale jak dłużej przytrzymam to schodzi pomału do podłogi.
Kiedyś w serwisie tłumaczyli mi że pedał ma na postoju schodzić aby tarcz nie zniszczyć , ale coś chyba kłamali aby nie naprawiać w ramach gwarancji.
Płyn wymieniałem dwa lata temu. Od nowości nic przy hamulcach nie robiłem. Nic nie cieknie.
Czy u Was obserwujecie podobne zjawisko wchodzenia pedał hamulca w podłogę ? Jeśli nie to na co zwrócić uwagę.


Spokojnych i Radosnych Świąt.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
ZIBI1100

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): PSZCZYNA
Posiadane auto: TOURAN 2.0 TDI TRENDLINE SWISS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 10:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Polecane klocki i tarcze przód


Hej, to że pedał "schodzi" na postoju to rzecz normalna, czy to jest rozwiązanie aby nie niszczyło tarczy tego nie wiem.
Co do objawów które masz podczas jazdy trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć (najlepiej jakbyś wkleił fotkę przednich i tylnych tarcz), myślę że to może być spowodowane korozją tarcz hamulcowych o której wcześniej pisałeś.
Napisz jeszcze czy efektywność maleje podczas takich hamowań, oraz czy odczuwalne są jakieś wibracje na pedale hamulca bądź kierownicy.
pzdr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 10:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawepoz

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: VW Touran 2.0TDI 2006 & Mercedes A150 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 10:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Polecane klocki i tarcze przód


Wibracji żadnych nie ma, efektywność nie maleje. Samochód stoi po 3 tygodnie i po ruszeniu słychać przy hamowaniu jak tarcze się czyszczą. Na kolo widać że klocki są dużo cieńsze od zewnętrznej strony i na rantach powycierane. Nierówno się ździerają zarówno tarcze i klocki Za mało hamuję i dopuszczam do zardzewienia tarcz. Ale czy to wpływa na gąbczasty pedał hamulca podczas hamowania.

Samochód za długo się zastanawia zanim zacznie hamować.
Powrót do góry
ZIBI1100

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): PSZCZYNA
Posiadane auto: TOURAN 2.0 TDI TRENDLINE SWISS
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 22:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Polecane klocki i tarcze przód


Kolego, myślę że nie pozostaje Ci nic innego jak wymiana tarcz i klocków, a później "dbanie" oto żeby nie rdzewiały Wink Wink
Powrót do góry
rock4

Dyskutant



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec/Dolnośląskie
Posiadane auto: VW TOURAN 1,9 TDI
Piwa: 13/2
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 19:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Polecane klocki i tarcze przód


Chciałbym odświeżyć temat bo czeka mnie wymiana tarcz i klocków na przedniej osi. Z tego co czytam przeglądając forum polecane są tarcze firmy ATE, TRW - rzadko. Dziś odwiedziłem 4 sklepy motoryzacyjne i we wszystkich chciano mi sprzedać TRW tylko w 1 gdy zapytałem o ATE powiedziano mi że będą ok 100zł droższe za komplet (tarcze + klocki) od TRW (od 500-540zł). Czy możecie mi wytłumaczyć czym może być spowodowany taki stan rzeczy... Na ATE nie mają sprzedawcy marży - o co chodzi? Swoją drogą czy ktoś ma założone TRW i sobie chwali?
_________________
VW Touran 1.9 TDI, AVQ, 2003, TrendLine <- kliknij Smile
Fotografia Okolicznościowa
Powrót do góry
rock4

Dyskutant



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec/Dolnośląskie
Posiadane auto: VW TOURAN 1,9 TDI
Piwa: 13/2
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 00:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Polecane klocki i tarcze przód


powitać!
minęło ponad dwa miesiące i myślę że nadszedł czas na wyrażenie opinii nt klocków i tarcz hamulcowych.
Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw podjąłem decyzję o zakupie tarcz hamulcowych jak i klocków firmy TRW. Przez pierwsze 50-100 km nie widziałem różnicy, tym bardziej że starałem się korzystać z klocków wg zaleceń na forach jak również zaleceń mechanika (chodzi mi o dotarcie klocków do tarcz hamulcowych) i nie przeginałem z gwałtownym hamowaniem. Po tym okresie użytkowałem samochód "jak Bóg przykazał".
Jestem zadowolony ze swojej decyzji, klocki nie piszczą, droga hamowania znacznie się zmniejszyła (czyt. skróciła), siła przekazywana na pedał hamulca uległa zdecydowanemu zmniejszeniu (co również zauważyła moja żona, której zdarza się sporadyczna wyprawa naszym rodzinnym "bolidem" (normalnie użytkuje służbową Toyotę Auris) oraz (co również dla mnie istotne choć nie wiem czy nie ma wpływu na ten stan rzeczy panująca aktualnie aura - zima) klocki nie pylą tak jak poprzednie!!! Od wymiany minęło ponad 2 m-ce (przejechane w tym czasie ok. 8 tys km), samochód w tym czasie myty był może 3 razy a ja ani razu nie zauważyłem żeby przednie kołpaki były zapylone nalotem z klocków hamulcowych. Już za ok. 2 miesiące zmiana kół na letnie (aluminiowe felgi) zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacji z osadzaniem się pyłu na felgach aluminiowych.
Tymczasem polecam wszystkich klocki i tarcze TRW - ja się nie zawiodłem (przynajmniej na razie) - oby tak zostało Very Happy
_________________
VW Touran 1.9 TDI, AVQ, 2003, TrendLine <- kliknij Smile
Fotografia Okolicznościowa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf Plus

28 000

2009r.

197 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

17 300

2007r.

325 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

72 900

2019r.

53 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

16 900

2007r.

221 000 km

lubelskie

VolkswagenJetta

34 900

2014r.

198 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System