Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) kontrolki tablicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzeki

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Sharan 1999 1,9TDII
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 12:29
Temat postu:

kontrolki tablicy


Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczące gwiazdek świecących pod sylwetką samochodu na tablicy. Co one oznaczają?
Jeszcze jedno pytanie co to jest na dźwigni wycieraczek (ne jej końcu) przyciski MF1/MF2? Proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
iroo75

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): oplskie
Posiadane auto: vw sharan 1.9 TDi 110KM 1997r
Piwa: 4/3
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 16:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kontrolki tablicy


witam mowisz o gwiazdkach czy o kontrolkach swiatel stop-u a te przyciski m1 i m2 oznaczaja pewne poarametry pomiarowe podczas jazdy takie jak tem. oleju srednie zuzycie paliwa , czas ktory minal od ostatniego zaplonu (czyli od odpaleni ) ililometry przebyte tez od ostatniego zaplonu . dane te po wygaszeniu silnika sa w pamieci chyba jeszcze przez 2 godz a potem sie resetuja mniej wiecej tak to wyglada
Powrót do góry
iroo75

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): oplskie
Posiadane auto: vw sharan 1.9 TDi 110KM 1997r
Piwa: 4/3
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 17:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kontrolki tablicy


ko juz wiem mowisz o kontrolkach ukladu hamulcowego jezeli po odpaleniu silnika nacisniesz pedal hamulca to te kontrolki powinny zgasnac jezeli nie zgasna to znak ze klocki lub tarcze hamulcowe sie skonczyly czyli wymiana jednego z dwoch ....pozdro
Powrót do góry
szulinster

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volkswagen, Bora, 1,9TDI, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 19:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kontrolki tablicy


iroo75 napisał:
witam mowisz o gwiazdkach czy o kontrolkach swiatel stop-u a te przyciski m1 i m2 oznaczaja pewne poarametry pomiarowe podczas jazdy takie jak tem. oleju srednie zuzycie paliwa , czas ktory minal od ostatniego zaplonu (czyli od odpaleni ) ililometry przebyte tez od ostatniego zaplonu . dane te po wygaszeniu silnika sa w pamieci chyba jeszcze przez 2 godz a potem sie resetuja mniej wiecej tak to wyglada


i jeszcze jedno do tej wypowiedzi, najprawdopodobniej powinieneś mieć pod spodem tej dźwigni przycisk (reset - czy jakoś tak), jeśli potrzymasz przez dłuższy czas to skasuje wszystkie dane z pamięci, natomiast jak wciśniesz i puścisz to wejdziesz do menu "2"(tak to sobie nazwijmy) tam są informację przetrzymywane od ostatniego skasowania(czyli ile łącznie było przejechane kilometrów, jakie średnie spalania podczas tych wszystkich kilometrów które przejechałeś ile średni jeździsz i takie tam) całkiem fajne to jest.
Ja np. dzięki menu "2" wiem że po przejechaniu 1500km średnie spalanie w moim aucie to 6,6l Cool
Powrót do góry
gadu-gadu
iroo75

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): oplskie
Posiadane auto: vw sharan 1.9 TDi 110KM 1997r
Piwa: 4/3
Wysłany: Czw 22 Maj 2008, 10:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kontrolki tablicy


witam "szulinster" jest dokladnie tak jak piszesz ja tylko choc troche chcialem naswietlic sprawe bo sam do konca tez nie zabardzo wiedzialem ....dzieki za sprostowanie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Maj 2008, 10:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bodzio_b

Dyskutant



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9TDI 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Maj 2008, 17:12
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kontrolki tablicy


te kontrolki o które pytasz to to kontrolki żarówek po przekręceniu stacyjki komputer sprawdza wszystko po kolei dwie u góry pokazują światła mijania nad nimi wskaźniki gołoledzi jeden zaświeca przy temperaturze +5 stopni drugi poniżej zera a te u dołu czyli z tyłu auta światła postojowe i stopu (stop gaśnie dopiero po naciśnięciu chamulca)
_________________
Bodzio
Powrót do góry
szulinster

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volkswagen, Bora, 1,9TDI, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Maj 2008, 18:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kontrolki tablicy


iroo75 napisał:
witam "szulinster" jest dokladnie tak jak piszesz ja tylko choc troche chcialem naswietlic sprawe bo sam do konca tez nie zabardzo wiedzialem ....dzieki za sprostowanie


nie jestem mechanikiem, ani elektykiem samochodowym Embarassed więc mogę tylko pomóc w taki sposób - coś zasłyszę do czegoś sam dojdę nic z mechaniką ale i tak mam nadzieję moje komentarze kiedyś się przydadzą i wtedy jestem z siebie dumny Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
tczarek

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie

Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 08:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kontrolki tablicy


Witajcie
Ja a propo tych kontrolek sprawdzających tylne lampy. Po włączeniu stacyjki jest Ok . Gasną po wciśnięciu pedału hamulca. Czyli teotetycznie jest OK.
Następnie po uruchomieniu silnika zapala się lewa tylna kontrolka i pali się przez jakieś 10 km jazdy a potem gaśnie.
Sprawdziłem stan układu hamulcowego- płyn klocki OK.
Może ktoś wie gdzie jeszcze szukać.
Pozdrawiam,
_________________
Czarek
Powrót do góry
bodzio_b

Dyskutant



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW SHARAN 1,9TDI 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 09:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) kontrolki tablicy


Sprawdź elektrykę te kontrolki nie mają nić wspólnego z układem hamulcowym, one kontrolują tylko elektrykę. Sprawdź sobie żarówki może któryś styk masz zaśniedziały najlepiej wyjmij żarówkę przeczyść styki drobnym papierkiem ściernym i przed włożeniem popsikaj WD40 powinno się naprawić. Zrób to najlepiej na wszystkich żarówkach nie zaszkodzi im to.
_________________
Bodzio
Powrót do góry
anetjastrza

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): limerick
Posiadane auto: volkswagen sharan 99
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Cze 2008, 14:29
Temat postu:

mialam to samo


czesto przy zarowkach zdaza sie cos takiego ze spiralka w srodku zarowki sie urywa i po wlaczeniu stacyjki pokazuje ci sie kontrolka a podczas jazdy spirala sie porusza i nawet zarowka pali wtedy kontrolka znika -zmien zarowki
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenT-Roc

97 800

2019r.

57 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

64 999

2018r.

75 000 km

pomorskie

VolkswagenPassat

51 900

2016r.

219 000 km

śląskie

VolkswagenNew Beetle

10 500

2002r.

113 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

42 990

2013r.

179 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System