Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
easyshare

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: VW Touran 2.0 Trendline TDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 23:17
Temat postu:

Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


Witam forumowiczów,
Jest to mój pierwszy, dlatego proszę o cierpliwość i wyrozumiałość Smile
Przechodząc do sedna sprawy postaram się możliwie jak najdokładniej opisać problem z jakim borykam się w swoim Touranie. Od kilku miesięcy w aucie narasta problem wysprzęglania niskich biegów, tzn. jedynki oraz wstecznego kiedy auto stoi w miejscu. Szczególnie daje się to zauważyć czekając na skrzyżowaniu na zmianę światła. Wyłączenie biegu pierwszego lub wstecznego w czasie postoju staje się praktycznie niemożliwe. Trzeba ostro siłować się z gałką zmiany biegów i w końcu się udaje.
Czasami przy zmianie biegów w czasie jazdy pedał sprzęgła nie odbija zaraz za stopą , lecz zauważyć można jak by "kleił" się do podłogi.
Po raz pierwszy problem pojawił się jeszcze u poprzedniego właściciela, który wymienił tarczę sprzęgłową oraz docisk ( choć do końca pewności nie mogę mieć, że zostało to prawidłowo zrobione).
Po wizycie w ASO mechanik stwierdził, że wyrobiło się gniazdo łożyska w korpusie skrzyni biegów i ten należy wymienić (cena za korpus 1200 netto) w co nie chce mi się wierzyć. Koledzy pomóżcie. Gdzie szukać przyczyny problemu ? [/list]
Powrót do góry
66adi

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: touran bkd,golf agr ,bmw f650, golf III gt
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 23:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


Kolego sprawdz pompę sprzęgła i wysprzęglik.Do pompy dostaniesz kpl. naprawczy za kilka zeta.Czy problem narastał w miarę spadków temp. na -.Sprawdż czy układ nie jest zapowietrzony?Powodzenia.
Powrót do góry
cypion

Dyskutant



Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Touran Highline 1.9 TDI 74 KW 2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 00:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


miałem takie same objawy

co powiedział mechanik: docisk, tarcza a przy okazji dwumasa. To sobie pomyślałem ładnie, ale z racji, iż jestem niedowiarkiem to podjechałem do 2 mechanika. Szybka diagnoza: zapowietrzony układ. Odpowietrzenie (przeważnie wysprzęglik, dojdziesz do niego zdejmując obudowę filtra powietrza).

Powtarzam takie same objawy jak u Ciebie, najłatwiej i najtaniej zacząć od tego.

Pozdro
Powrót do góry
easyshare

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: VW Touran 2.0 Trendline TDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 10:16
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


Witajcie,
Dzięki za podpowiedzi. Problem nie ma związku ze zmianami temperatury. Sprzęgło zachowywało się tak samo latem jak i zimą. W weekend spróbuje odpowietrzyć układ. Napisze jakie będą tego efekty. W co powinienem się zaopatrzyć przez zabraniem się do odpowietrzania ? Płyn ? może jakieś inne rzeczy przydadzą się?
Powrót do góry
cypion

Dyskutant



Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Touran Highline 1.9 TDI 74 KW 2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 10:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


imbus (chyba 2,5 albo 4) do odkręcenia obudowy filtra powietrza), a później strzykawka z węzykiem no i płynu troche bo uleci przy pompowaniu sprzęgłem. Wypompować powietrze i później nabić płynem aż pedał sprzęgła będzie twardy od samej góry, sprzęgło hydrauliczne musi brać od samej góry z takim samym oporem przez cały czas (co innego mechaniczne).

Powodzenia

pozdro
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 10:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
treciox

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Volkswagen Touran Trendline 2.0 TDI 2005/06
Piwa: 1/5
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 12:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


koledzy mam niestety identyczny przypadek z tym, że u mnie problem zaczął występować dopiero jak przyszły niskie temperatury. Poprzedniej zimy problem występował, latem było ok i teraz zimą problem powrócił.
Mechanik zaczął od odpowietrzenia układu - nie rozwiązało to problemu.

Dodam, że komplet sprzęgła był wymieniany rok temu - trzeba będzie szukać dalej.

Jakiś pomysł co dalej można z tym zrobić?
_________________
Touran 2.0 TDI 140KM 103KW BKD 2005/2006


Ostatnio zmieniony przez treciox dnia Czw 27 Sty 2011, 13:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
muti6

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: VW Touran 2.O TDI AZV
Piwa: 12/1
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 13:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


Miałem to samo po wymianie dwumasu,ale juz jest wszystko OK.
Najpierw podejrzenie było na pompe sprzęgła pod pedałem,po jej wymianie dalej to samo i okazało się,że wysprzęglik w skrzyni padł,gdyż przy rozkładaniu on się "wypycha" do końca i najprawdopodobniej już nie jest szczelny i dlatego się zapowietrza układ i po jego wymianie wszystko jest ok,także obstawiałbym na niego.
Objawy były,że biegi bardzo cięzko wchodziły,pedał zostawał czasami w podłodze,czasami nieodbijał do końca i trzeba było go wyciagać nogą,a na samym końcu został w podłodze i do domu 10km wracałem bez sprzęgła zmieniajac biegi z miedzygazem,a jak sie musiałem zatrzymac to na luz i gasiłem silnik,wrzucałem jedynke i odpalałem auto i ruszał i jechał Laughing
Trzeba było sobie jakoś radzic,ale emocje masakryczne...

Mat
_________________
VW Touran 2.O TDI 136KM AZV Highline
Relacje z pielęgnacji-CarDetailing
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=3865
Toyota Avensis T27 Wagon 2.O VVTi CVT Prestige
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=3677&postdays=0&postorder=asc&start=0
Powrót do góry
66adi

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: touran bkd,golf agr ,bmw f650, golf III gt
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 16:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


Lekiem na całe zło jest nowy wysprzęglik do dostania za ok 120 zeta.Pozdrawiam.Oczywiście nie jest to częśc fabryczna z mag. Kulczyk-Tradex.
Powrót do góry
easyshare

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: VW Touran 2.0 Trendline TDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 12:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


Witam,

Mam kilka nowych spostrzeżeń. Mianowicie zauważyłem, że w cieplejsze dni problem nasila się. Niedawno nawet w czasie jazdy na 4tym biegu i próbie zredukowania go na niższy pedał sprzęgła wpadł całkowicie do podłogi, po krótkim czasie powrócił do swojej normalnej pozycji. Spotkał się ktoś z Was z podobnymi objawami ?
Powrót do góry
bzyk.26

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKÓW
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 TDI 140 Km
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 11 Maj 2011, 00:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


witam ! troszkę poczytałem wasze wypowiedzi na temat Tourana! od miesiąca jestem właścicielem tego Tourana 2.0 tdi 140 km 2004r. i już są z nim problemy!!! problem mam innego typu niż te podawane przez was tutaj na forum. Zatem problem mam taki że podczas manewrowania cofania zawracania podjeżdżania na światłach blokują mi się biegi 1,2 i wsteczny na około 5-20 s i czuć ze ciągnie sprzęgło i autko delikatnie podjeżdża przy włączonym biegu (zablokowanym) i wciśniętym pedale sprzęgła w tym momencie nie można w żaden sposób wyłączyć biegu chyba ze upłynie te parę sekund lub zgasi się silnik !oraz czasem pedał sprzęgła przy odbijaniu w góre sie przycina się? Temperatura otoczenia nie ma wpływu na to ! autko nie szarpie podczas ruszania biegi wchodzą normalnie bez problemów,podczas jazdy na dłuższych odcinkach też nie ma żadnych objawów. Poprzedni właściciel twierdzi że całe sprzęgło było wymienione i że ten problem pojawił się mu od nie dawna i że spowodowane jest tym że jest już do wymiany pompka sprzęgła tak mu rzekomo powiedzieli w serwisie ? proszę o wasza pomoc i opinie zanim udam się z tym do warsztatu lub serwisu! pozdrawiam wszystkich ..
Powrót do góry
muti6

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: VW Touran 2.O TDI AZV
Piwa: 12/1
Wysłany: Sro 11 Maj 2011, 00:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


Jakoś nie widzę tutaj odosobnienia w przypadku..mi też sie biegi kleszczyły i pedał nie odbijał...masz do wymiany albo pompe pod pedałe albo wysprzęglik w skrzyni.
_________________
VW Touran 2.O TDI 136KM AZV Highline
Relacje z pielęgnacji-CarDetailing
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=3865
Toyota Avensis T27 Wagon 2.O VVTi CVT Prestige
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=3677&postdays=0&postorder=asc&start=0
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
bzyk.26

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKÓW
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 TDI 140 Km
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 11 Maj 2011, 00:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


dzięki za pomoc muti6 Smile mam jeszcze 2 problemy nie związane z sprzęgłem Smile napisze tutaj może mi pomożecie Smile 1 dziwne dosyć głośne świstanie gwizdanie czegoś w silniku mam podejrzenie co do turbiny ewidentnie to słuchać gdy ona pracuje i najbardziej to słychać na postojach przy nie wielkich obrotach i wolnej jezdzie! 2 to przy jezdzie dynamicznej i mocniejszym dociskaniu gazu słychać jakiś rzegotanie chrobotanie z przodu okolic silnika lewa strona jak by coś ocierało ciężko to określić ? poroszę o pomoc lub przekierowanie na inny temat gdzie znajdę odpowiedz i pomoc !
Powrót do góry
bzyk.26

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKÓW
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 TDI 140 Km
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 13 Cze 2011, 12:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


witajcie panowie ! miałem i mam problem jak tu opisany przez was i jak radziliscie wymieniłem pomkę odpowietrzyłem układ i przez około 2 tygodnie było wszystko ok poczym usterka ponownie sie pojawiła ! i co wy ma to ? czy to moze byc jeszcze wina wysprzęgnika ???
Powrót do góry
fanx

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW Touran 2003r. AVQ
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 10:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


bzyk26


wymien ten wysprzeglik-zacznij od najtanszej opcji.

ja mam tak ze jak wsiadam rano to jest ok, potem im dłuzej sprzegło pracuje tym słabiej chodzi i czasami ,,nie odbija" i trzeba mu pomagac:) w piatek jade do Zakopanego i nie chce ryzykowac:) jutro jade wymienic wysprzeglik. napisze czy pomogło.
Powrót do góry
bzyk.26

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKÓW
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 TDI 140 Km
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 16 Cze 2011, 11:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Problem z wysprzęglaniem biegów Touran 2.0 TDI 2004


fanx !? dzięki .... Smile jak sie dowiadywałem w serwisie ile taki zabieg bedzie mnie kosztował to mi szczena opadła same czesci wyliczyli na ponad 700 zł + robocizna wyszło 1500 zł z groszami zastanawiam sie czy gdzies indziej nie pojechać bo te serwisy VW mnie wykończa Smile pozdrawiam kolegę i czekam na cenne ifo Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

17 900

2008r.

216 771 km

śląskie

VolkswagenTransporter

123 000

2016r.

174 800 km

małopolskie

VolkswagenGolf

4 490

2001r.

281 514 km

pomorskie

VolkswagenPassat

105 400

2021r.

32 862 km

podkarpackie

VolkswagenTouran

53 900

2016r.

216 831 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System