Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Czw 25 Sie 2011, 15:26
Temat postu:

czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


wiem że już są podobne tematy ale jednak nie znalazłem odpowiedzi która by mnie zadowoliła wiec postanowiłem jeszcze raz zapytać,

witam mam taki problem czasem moj Sharan 1.9 115km silnik AUY ma takie widzi misie które występuje raz może dwa razy na tydzień ciężko pali ale zapala i czasem wpada w drgania jak by tylko na jeden cylinder chodził.. podpiołem pod VAG 4.9 pl i bład

19463 Czujnik położenia wałka rozrządu - brak sygnału
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
16706 Czujnik obrotów silnika - brak sygnału
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
17978 Moduł sterujący zablokowany
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
16725 Czujnik położenia wałka rozrządu strona 2- zakres/możliwości
- BŁĄD SPORADYCZNY
771 Czujnik poziomu paliwa-G
brak sygnału

wiec dokonałem zakupu nowego i po wymianie jeszcze gorzej wcale nie pali tylko dwa razy załapał i zgasł. znowu pod VAG 4,9pl
64778 Nie znany kod błędu
nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY był tylko raz
19464 Nie znany kod błędu a ten cały czas co wykasowałem i chciałem odpalić z powrotem sie pokazywał
wiec wymiana na stary i samochód pali i co myślicie czujnik nie wiem czy orginał czy zamiennik ma numer 045957147b ten numer podał mi kolega z serwisu vw po numerze VIN a na orginale były numery
XT6 CZ
PA66-GF50 TO NA CZUJNIKU A NA WTYCZCE
4C2303D1


Ostatnio zmieniony przez czarnysharan dnia Wto 01 Lis 2011, 23:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Pią 26 Sie 2011, 21:02
Temat postu:

Czujnik


Wstępnie wypnj kabel z czujnika . Dokładnie oczysc spreyem do styków .To sa najczęsciej elementy wrażliwe .
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
czarny1x1x

Auto Maniak



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 622
Skąd jesteś (miejscowość / region): norwegia
Posiadane auto: sharon 1,9tdi ston? Carawelle VR6 2800 benzyna,/2,5 TDI
Piwa: 32/4
Wysłany: Pią 26 Sie 2011, 21:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


pewnie jest inna długość i stąd problem przymierzyć je do siebie SĄ TAKIE SAME Question urywa sie kabelek i przestaje działać ot i cała filozofia
_________________
cos wymyślimy. żeby sztywna była furka to potrzebna jest rozpórka !!!!!!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 14:03
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


czarny1x1x napisał:
pewnie jest inna długość i stąd problem przymierzyć je do siebie SĄ TAKIE SAME Question urywa sie kabelek i przestaje działać ot i cała filozofia

kolego tak sa takie same i nie wiem co masz na mysli urywa sie kabelek? kable sa całe w starym i nowym i wygladaja tak samo
Powrót do góry
gadu-gadu
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 14:05
Temat postu:

Re: Czujnik


gabryiel napisał:
Wstępnie wypnj kabel z czujnika . Dokładnie oczysc spreyem do styków .To sa najczęsciej elementy wrażliwe .


dzieki kolego sprawdze i w ten sposob spryskam choc wydaje mi sie ze styki saok ale dzieki za podpowiedz
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 14:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czarny1x1x

Auto Maniak



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 622
Skąd jesteś (miejscowość / region): norwegia
Posiadane auto: sharon 1,9tdi ston? Carawelle VR6 2800 benzyna,/2,5 TDI
Piwa: 32/4
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 16:06
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


sprawdż miejsce połączenia kabelka z wiązką te kostki co spinasz razem tam cos może nie grać oby to było to .
_________________
cos wymyślimy. żeby sztywna była furka to potrzebna jest rozpórka !!!!!!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 10:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


witam znów nadal poruszę mój temat odnośnie czujnika i palenia mojego sharana 1.9 tdi 115km AUY problem polega nadal że wyskakuje błąd z czujnikiem położenia wałka rozrządu i czasem 771 Czujnik poziomu paliwa-G brak sygnału. czujnik zakładałem już 2 nowy i tym razem odpala ale bardzo ciężko czujnik firmy TOPRAN i chyba to nie oryginał bo po założeniu cały czas wyskakiwał błąd wałka 19463 Czujnik położenia wałka rozrządu - brak sygnału... i znów założyłem stary bo na starym prawie cały czas pali idealnie.... ale czasem ciężko a odpala wtedy jak dodam delikatnie gazu i zapali ale czasem wpada w tryb bardzo nierównej pracy silnika tak na parę sekund i jest dalej ok... ale ostatnio potrafi zgasnąć podczas jazdy a wcześniej wchodzi właśnie w ten tryb nierównej pracy silnika i gaśnie odpalam raz super a raz ciężko gaz i pali trzęsie silnikiem gaz i jest ok i tak parę dni jest dobrze a potem znów za jakiś czas to samo....
ma może ktoś jakiś pomysł czy to może jakiś zawór odcinający paliwo czy pompa ???? gdzie szukać przyczyny...
Powrót do góry
gadu-gadu
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 28 Paź 2011, 16:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


witam poruszę temat odpalania mojego samochodu tak jak opisywałem wymieniałem już czujnik wałka rozrządu bo wyskakiwał błąd i nic koledzy z forum podpowiedzieli że przekaźnik nr 109 i nic nadal to samo potrafi zgasnąć podczas jazdy to znaczy jadę i nagle nie idzie praca silnika jest taka ze chodzi na jeden lub dwa tłoki mimo że dodaje gazu a tu nic powoli staje ale jak wcisnę sprzęgło dodam gazu wtedy zaczyna chodzić normalnie lub jak chce odpalić łapie i gaśnie ale jak dodam gaz do deski to odpala dodam ze wymieniałem już też filtr paliwa... jakieś porady myśli będę wdzięczny
Powrót do góry
gadu-gadu
czarny1x1x

Auto Maniak



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 622
Skąd jesteś (miejscowość / region): norwegia
Posiadane auto: sharon 1,9tdi ston? Carawelle VR6 2800 benzyna,/2,5 TDI
Piwa: 32/4
Wysłany: Pią 28 Paź 2011, 18:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


rany masakra z tymi objawami ,przepływka podmień bo nie wiem czy to robiłeś na pewno masz jakiś za przyjażniony sklep czy jakieś podciśnienie gdzieś nie spadło te wężyki jak coś mądrego wymyśle to napisze rezystor potenciometr gazu ?
_________________
cos wymyślimy. żeby sztywna była furka to potrzebna jest rozpórka !!!!!!
Powrót do góry
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 28 Paź 2011, 20:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


czarny1x1x napisał:
rany masakra z tymi objawami ,przepływka podmień bo nie wiem czy to robiłeś na pewno masz jakiś za przyjażniony sklep czy jakieś podciśnienie gdzieś nie spadło te wężyki jak coś mądrego wymyśle to napisze rezystor potenciometr gazu ?


przyznam że przepławki jeszcze nie podmieniałem, podciśnienie raczej nie bo co najgorsze te objawy nie są co dziennie tylko bardzo rzadko ale denerwujące ...
sam już nie wiem co myśleć pojechał bym nawet do jakiegoś fachowca ale jest ten problem że te objawy występują rzadko może raz na tydzień lub na dwa tygodnie a tak to zawsze pali idealnie jeszcze myślę że zawór odcinający paliwo dlatego że jak mam problem z odpaleniem i dodam gazu i odpali i chodzi na wolnych obrotach na postoju to tak jak by wypalił paliwo z przewodów i gaśnie.... z moim szarankiem jak z bólem zęba jak myślę o mechaniku to przestaje mieć problem. jak podpinam pod vag 4,9 pl to błąd tylko wałka rozrządu ale znajomy powiedział mi że błąd od wałka moze wyskoczyć z powodu zbyt długiego kręcenia
Powrót do góry
gadu-gadu
czarny1x1x

Auto Maniak



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 622
Skąd jesteś (miejscowość / region): norwegia
Posiadane auto: sharon 1,9tdi ston? Carawelle VR6 2800 benzyna,/2,5 TDI
Piwa: 32/4
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 09:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


jeszcze immo blokuje na innym kluczyku sprubój zapasowe kluczyki i test to nie kosztuje ,NO KOLEDZY MYSLIMY jak chłopakowi poradzić
_________________
cos wymyślimy. żeby sztywna była furka to potrzebna jest rozpórka !!!!!!
Powrót do góry
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 20:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


sprawdzę z kluczykami ale i na jednym i drugim tak się dzieje Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztefano

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: VW Sharan, AUY, 115 PS, SEAT Cordoba, ASZ, 131 PS, Transit.
Piwa: 50/3
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 00:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


czarnysharan napisał:
czarny1x1x napisał:
rany masakra z tymi objawami ,przepływka podmień bo nie wiem czy to robiłeś na pewno masz jakiś za przyjażniony sklep czy jakieś podciśnienie gdzieś nie spadło te wężyki jak coś mądrego wymyśle to napisze rezystor potenciometr gazu ?


przyznam że przepławki jeszcze nie podmieniałem, podciśnienie raczej nie bo co najgorsze te objawy nie są co dziennie tylko bardzo rzadko ale denerwujące ...
sam już nie wiem co myśleć pojechał bym nawet do jakiegoś fachowca ale jest ten problem że te objawy występują rzadko może raz na tydzień lub na dwa tygodnie a tak to zawsze pali idealnie jeszcze myślę że zawór odcinający paliwo dlatego że jak mam problem z odpaleniem i dodam gazu i odpali i chodzi na wolnych obrotach na postoju to tak jak by wypalił paliwo z przewodów i gaśnie.... z moim szarankiem jak z bólem zęba jak myślę o mechaniku to przestaje mieć problem. jak podpinam pod vag 4,9 pl to błąd tylko wałka rozrządu ale znajomy powiedział mi że błąd od wałka moze wyskoczyć z powodu zbyt długiego kręcenia

Ja myslę , ze ty masz zle ustawiony rozrząd, nie robiłeś nic przy pasku????
Spotkałem sie z takim przypadkiem u klienta, przyjechał , ale ledwo dojechał, a tam w diagnozie meksyk. Oczywiscie masa błędów w silniku, a czujnik wałka powtarzał sie za kazdym skasowaniem.
Oczy przecierałem ze zdumienia, jak spojzałem w bloki, w 04 na zapłonie, nie pamietam dokładnie ile tam miał, ale chyba coś ponad 7 stopni na plusie . Po przestawieniu na kole rozrzadu, błędy znikły, a silnik zapalił na tyk, a własciciel auta, twierdził , ze nigdy mu tak ładnie nie chodził, a dopiero niedawno wymienial pasek rozrzadu i własnie po tym mu tak zaczął silnik kuleć.

Sprawdź wiec VAGiem synchronizacje ustawienia wyprzedzenia zapłonu.
Silnik 01 -> bloki pomierowe 08 -> block 004, okienko ostanie nr 4, ma tam być 0 / zero /.
Napisz ile tam masz, silnik właczony, obroty jałowe, lekko podgazuj na około 1500 - 2000 obr/min i czy jest wtedy róznia w tym bloku.
Pozdr.
_________________
Serwis ogrzewań i dogrzewaczy; Webasto i Eberspacher. TEL. 601052155.
Powrót do góry
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 01:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


Sztefano napisał:
czarnysharan napisał:
czarny1x1x napisał:
rany masakra z tymi objawami ,przepływka podmień bo nie wiem czy to robiłeś na pewno masz jakiś za przyjażniony sklep czy jakieś podciśnienie gdzieś nie spadło te wężyki jak coś mądrego wymyśle to napisze rezystor potenciometr gazu ?


przyznam że przepławki jeszcze nie podmieniałem, podciśnienie raczej nie bo co najgorsze te objawy nie są co dziennie tylko bardzo rzadko ale denerwujące ...
sam już nie wiem co myśleć pojechał bym nawet do jakiegoś fachowca ale jest ten problem że te objawy występują rzadko może raz na tydzień lub na dwa tygodnie a tak to zawsze pali idealnie jeszcze myślę że zawór odcinający paliwo dlatego że jak mam problem z odpaleniem i dodam gazu i odpali i chodzi na wolnych obrotach na postoju to tak jak by wypalił paliwo z przewodów i gaśnie.... z moim szarankiem jak z bólem zęba jak myślę o mechaniku to przestaje mieć problem. jak podpinam pod vag 4,9 pl to błąd tylko wałka rozrządu ale znajomy powiedział mi że błąd od wałka moze wyskoczyć z powodu zbyt długiego kręcenia

Ja myslę , ze ty masz zle ustawiony rozrząd, nie robiłeś nic przy pasku????
Spotkałem sie z takim przypadkiem u klienta, przyjechał , ale ledwo dojechał, a tam w diagnozie meksyk. Oczywiscie masa błędów w silniku, a czujnik wałka powtarzał sie za kazdym skasowaniem.
Oczy przecierałem ze zdumienia, jak spojzałem w bloki, w 04 na zapłonie, nie pamietam dokładnie ile tam miał, ale chyba coś ponad 7 stopni na plusie . Po przestawieniu na kole rozrzadu, błędy znikły, a silnik zapalił na tyk, a własciciel auta, twierdził , ze nigdy mu tak ładnie nie chodził, a dopiero niedawno wymienial pasek rozrzadu i własnie po tym mu tak zaczął silnik kuleć.

Sprawdź wiec VAGiem synchronizacje ustawienia wyprzedzenia zapłonu.
Silnik 01 -> bloki pomierowe 08 -> block 004, okienko ostanie nr 4, ma tam być 0 / zero /.
Napisz ile tam masz, silnik właczony, obroty jałowe, lekko podgazuj na około 1500 - 2000 obr/min i czy jest wtedy róznia w tym bloku.
Pozdr.


kolego co do rozrządu wymieniany był 14tys temu robiłem sam przyznaję ale problemy z tym odpalaniem zaczęły się jakieś 3 tys temu ale sprawdzę te bloki i odpisze co i jak a błędy jakie do tej pory były to tylko czujnik położenia wałka ale tak jak pisadłem wymieniałem na 2 nowe i było jeszcze gorzej.... co najgorsze w tym wszystkim z tym moim odpalaniem dzieje się to rzadko 1 na tydzień lub dwa tygodnie kilka razy moze niechce odpalic a potem jest ok
Powrót do góry
gadu-gadu
czarnysharan

Dyskutant



Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: honda civic 1,3 OpelZafira VW Sharan 1,9 2004r 115km silnik AUY
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 01 Lis 2011, 23:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) czujnik położenia wałka rozrzadu błąd i problem z odpalaniem


znowu ja z moim problemem próbowałem sprawdzić dziś bloki które mówił kolega Sztefano ale chyba coś nie tak z kablem lub vag4,9 pl pożyczyłem od kolegi na przenośnym twardym niby się uruchomił jak zawsze ale się mulił i często rozłączał i wartości w blokach były strasznie zmienne a po próbach odczytania były błędy takie jak.....
64764 Nie znany kod błędu uszkodzenie mechaniczne
64778 Nie znany kod błędu nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY
771 Czujnik poziomu paliwa-G brak sygnału
16725 Czujnik położenia wałka rozrządu strona 2- zakres/możliwości
19463 Czujnik położenia wałka rozrządu - brak sygnału
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
16725 Czujnik położenia wałka rozrządu strona 2- zakres/możliwości
1277 Przekaźnik pompy ABS-J185 nie osiągnięta wartość adaptacji
64771 Nie znany kod błędu brak sygnału
64516 Nie znany kod błędu nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY
2813 Nie znany kod błędu brak sygnału

a na samym początku przy pierwszym podłączeniu były te błędy
19463 Czujnik położenia wałka rozrządu - brak sygnału
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
17664 Czujnik temperatury płynu chłodzącego - zwarcie do plusa/przerwa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
17571 Czujnik temperatury paliwa - przerwa/zwarcie do plusa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY
64764 Nie znany kod błędu
nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY
64764 Nie znany kod błędu
nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY
64764 Nie znany kod błędu
uszkodzenie mechaniczne
64778 Nie znany kod błędu
nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY
771 Czujnik poziomu paliwa-G

a te co wcześniej podawałem występowały jak chciałem sprawdzić bloki ale zrywał komunikacje z komputerem komp pod win 7 64bit i chyba tez dlatego

Już nie wiem co mam myśleć chyba potrzebny dobry fachowiec może ktoś poleci dobrego w okolicach Radomia lub coś podpowie co sprawdzić
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

54 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

VolkswagenT-Roc

78 900

2018r.

94 100 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

64 999

2018r.

75 000 km

pomorskie

VolkswagenGolf

49 900

2017r.

88 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

54 900

2020r.

91 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System