Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Tiguan ) ocena 1.4 160 KM TSI, duże spalanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Becker72

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lis 2011, 20:07
Temat postu:

ocena 1.4 160 KM TSI, duże spalanie


Jestem użytkownikiem nowego TIGUANA z silnikiem 1.4 TSI 160KM. Szukam użytkowników Tiguana z tym silnikiem lub poprzednim 150KM żeby porównać jak wygląda spalanie na trasie i w mieście. Mam wrażenie że mój samochód pali zdecydowanie za dużo i mocno odbiega od danych fabrycznych. Na trasie spalanie przy prędkości 120-140 komputer pokazuje mi 10,5 litra a w mieście 13 litrów. Wszystko przy obrotach maksymalnie 3 tys. W ASO twierdza że auto jest na dotarciu i więcej pali ale jak dla mnie to nie ma jedno z drugim nic wspólnego. Poza tym samochód fajny i silnik super. chciałem w miarę ekonomiczny samochód i nastawiałem sie na spalanie na trasie 7-8 litrow a miasto 9 a tu masz. dziekuje za odpowiedzi
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Wto 08 Lis 2011, 21:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) ocena 1.4 160 KM TSI, duże spalanie


Jaki przebieg? Mamy taki w domu i tez przeboje...
CHLOPIE - zdecydowanie za duzo .. a z nimi w ASO to OSTRO bo to BANDA nierobow i nieudacznikow - smiem twierdzic ze w tej chwili w ASO najwieksze patalachy ktorych nikt nie chce w niezaleznych serwisach lub prowadzacych wlasna dzialalnosc - wlasny warsztat ...

a 160KM niezbyt udany - prosze poczytac niemieckie fora- az huczy!!!
Pozwy zbiorowe do producenta, kancelarie adwokackie zacieraja rece;)


Niestety, Volkswagen nieco pospieszył się z wdrożeniem jednostki 1.4 TSI do produkcji wielkoseryjnej. Efekt? Duża liczba problemów. Za najbardziej kłopotliwą uchodzi odmiana o mocy 160 KM. O ile charakterystyczne piszczenie pojawiające się przy mniej więcej 2,5-3 tys. obrotów na minutę (psuje się sprzęgiełko magnetyczne pompy wody odpowiedzialne za włączanie i odłączanie kompresora) można jeszcze uznać za drobną wadę, o tyle nagminnie pękające tłoki i pierścienie to już naprawdę duża wpadka.

Zaczyna się od nierównej pracy na wolnych obrotach, potem zapala się lampka awarii silnika, czemu towarzyszy wyraźny spadek mocy. Pomiar kompresji wykazuje w takim przypadku znaczne obniżenie ciśnienia (czasem nawet w dwóch cylindrach!).

Znamy przypadki pęknięcia tłoka w autach, których licznik pokazywał ledwie 10 tys. km. Liczba silników wymienionych w ramach gwarancji w całej Europie jest zastraszająco duża.


Najczęstsze usterki silnikaa 1.4 TSI


- awaria sprzęgiełka magnetycznego - W egzemplarzach wyposażonych w kompresor (140 KM i więcej) nagminnie dochodzi do awarii sprzęgiełka magnetycznego pompy wody. NAPRAWA od 700 zł


- ukł. rozrządu - Problem dotyczy łańcucha (rozciąga się) oraz jego napinaczy. Posłuszeństwa potrafi odmówić przestawiacz faz rozrządu. Podany koszt dotyczy wymiany łańcucha. NAPRAWA ok. 3 tys. zł


- Pękające tłoki - Problem jest znany przede wszystkim właścicielom odmiany o mocy 160 KM, choć może pojawić się także w słabszych wersjach (np. 122 KM). Znamy przypadki wymiany silnika (bez osprzętu) w ramach gwarancji. NAPRAWA od 4 tys. zł poza ASO


- ukł. Wtryskowy - Usterka wtryskiwaczy pojawia się sporadycznie, jednak warto o niej wspomnieć, ponieważ koszt wymiany okazuje się dość wysoki (wtrysk bezpośredni). Podana suma dotyczy ASO. NAPRAWA ok. 1300 zł
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
Becker72

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lis 2011, 21:23
Temat postu:

Kolego powyżej nie szukałem


krytyki dla silnika bo wybrałem go po długim namyśle odpowiednio do moich potrzeb i takie kopiowanie negatywów z innych portali nic nie wnosi do tematu. Z silnika jestem zadowolony a spalanie pomału sie normuje. Moje najnowsze dane to trasa średnio 8,5 litra a miasto 10,5 litra więc idzie ku lepszemu. Pozdrawiam
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 11:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) ocena 1.4 160 KM TSI, duże spalanie


Rowniez czekam na Tiguana 4Motion z tym silnikiem.
Ostatnio byl nawet odcinek Turbo kamery na temat problemow z 1.4 TSI, ale z tego co wiadomo, problemy juz poprawiono i usterki podobno nie wystepuja, wiec nie rozumiem dlaczego 2 posty wyzej kolega straszy innych kopiujac jedynie jakies wypowiedzi, ktore dotycza byc moze starszych rocznikow a nie 2011 i nowszych. Ponadto, obecnie mozna przedluzyc gwarancje nowo kupionego auta do 5 lat, tylko czy ona obejmie rowniez elementy silnika ?
Powrót do góry
Becker72

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 14:35
Temat postu:

Odzywam sie po przerwie z nowymi danymi przy przebiegu 4500


No więc spalanie jest w normie i na polskiej trasie po drogach krajowych spalanie wynosi ok 7,5l/100 (rekord 6,9) prekości do 90km/h, na autostradzie przy prędkościach 130-140(8,5l) jadąc taką prędkościa czuć duze opory powietrza i toczenia kół szerokość 235/55/17, tak czy inaczej nie jest źle. Miasto z kolei to różnie,zależy od warunków ale waha sie między 9,5-10,5.
Za to napęd 4motion niezastąpiony i głównie z mysla o tym napędzie kupowałem ten samochód ze wzgledu na miejsce zamieszkania. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 14:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gg129

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 13:41
Temat postu:

Re: Odzywam sie po przerwie z nowymi danymi przy przebiegu 4500


witam
właśnie zamówiłem w salonie TIGUANA 1,4 TSI 118 kW/160 KM
tylko nie 4x4
mam kilka pytań
czy masz jakies problemy z silnikiem i czy moc jest wystarczająca bo nie miałem jeszcze do czynienia z takim małym silnikiem / 1.4 /
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 14:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) ocena 1.4 160 KM TSI, duże spalanie


Witam Kolegów!
Temat przenoszę do bardziej właściwego działu
Pozdrawiam
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 19:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) ocena 1.4 160 KM TSI, duże spalanie


Posiadam od miesiaca nowego tiguana 1.4TSI 4MOTION. Po 700km srednie spalanie wynsi 12,5L, dzis po 50km trasie pokonanej maksymalnie ekonomicznie, aby sprawdzic jak nisko mozna zejsc, srednie spalanie wynioslo 9,0L. Strach pomyslecco bedzie, jak czlowiek troche szybciej pojedzie. Czy to normalne spalanie na dotarciu? Po ilu km u Kolegow to spalanie zaczelo spadac.
Powrót do góry
Becker72

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Tiguan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Kwi 2012, 17:20
Temat postu:

Odpowiadam na pytania powyżej


W tym momencie mam przejechane 9tys i silnik sprawuje sie bardzo dobrze. Bardzo elastyczny i jest duża frajda z jazdy Jeździłem na jeździe próbnej 2.0 TDI 140KM to nie ma wogóle porównania, diesel był mułowaty i oszczędność na paliwie niewielka ,10tys droższy, żadnej frajdy z jazdy. U mnie spalanie spadło tak po ok 5 tys ale na początku do 1500 tez panikowałem że taki paliwożerny. TSI wymaga też trochę innej techniki jazdy, ja jadąc nie ciągne silnika na wysokie obroty bo nie ma sensu jak żwawo przyspiesza juz od 1500 obr,doścć szybko zmieniam biegi a później poruszam sie juz tylko na 5-6, po prostu wykorzystuje moment obrotowy. Jak jest cieplej to pali mi na mieście zależy od odcinków 9,5-10. Najmniej jest w stanie spalić na trasie z prędkościa do 100km/h bo 7,5-8l bez specjalnego starania.
Powrót do góry
irema

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Tiguan 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Kwi 2012, 10:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) ocena 1.4 160 KM TSI, duże spalanie


Witam. Od 04.2011 Tiguan 1.4TSI 150KM 4MOTION. Przejechane 23 tysiące km. Spalanie: miasto (wliczając korki) ok. 13l, na trasie jazda 130-150km/h -11,5l, na trasie jazda ok.80-90km/h (stylem kapelusznika) najniższe zużycie 8,2l. Pytanie gdzie ten ekonomiczny silnik? Co do komfortu jazdy tu nie mam żadnych zastrzeżeń, ale nie widzę jakoś szansy na zejście do zużycia paliwa reklamowanego przez producenta. Ale to wszystko to pikuś. Powiedzcie mi co TO jest: po ok 5km jazdy (czyli silnik, oleje rozgrzane) silnik przestaje wchodzić na obroty powyżej 3000, znika jednocześnie polecenie przejścia na wyższy biegna wyświetlaczu. Innymi słowy ja mu w gaz , a on nic. Telefon do ASO - odp. a może silnik zimny (po 5 km, upały 30st. C???). Sprawa bardzo świeża , będę relacjonował. A może ktoś z Państwa słyszał, lub miał podobne przygody z tym silnikiem. Dzięki za wszelkie sugestie.
Powrót do góry
01maro01

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Tiguan 1.4 tsi 160km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lip 2012, 10:01
Temat postu:

Spalanie


Witam,

od marca tego roku posiadam Tiguana 1.4 tsi 160. Aktualnie mam przejechane 4 tys i spalnie na poziomie 14 - 18l miasto (zależnie od korków) trasa 10,5-11l. Zaznaczam, iż poruszam się w zakresie obrotów do 3,5 tys. Znawcy w serwisie oczywiście mowią, że to normalne i po 5-6 tys powinno się unormować (w pierwotnej wersji jak im zgłaszałem zawyżone spalanie mając przejechane 1,5 km mówili, że po 4 tys będzie już normalnie palić). Nijak się to ma do podawanego spalania przez VW nawet dodając do niego 1-1,5 l więcej co zawsze robię decydując się na wybór silnika. Wcześniej jeździłem passatem 1.8 tsi i palił odpowiednio 10,5 miasto, 7,5 - 8 trasa. Jeżeli się to nie poprawi do 5 tys będę zgłaszał oficjalną reklamację do VW. Miał ktoś z Was podobne doświadczenia ?

Pozdr
Powrót do góry
Paawello

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Tiguan 4M TSI DCC
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 13:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) ocena 1.4 160 KM TSI, duże spalanie


Ponowię temat, z zapytaniem do Kolegi powyżej, czy spalanie sie unormowalo i czy moze podejmowal jakies dzialania w tej kwestii z serwisem vw ? U mnie niestety po przejechaniu 12 tys km nic sie nie zmienilo, srednia 11L/100km Wink Co smieszniejsze, czy jade super ekonomnicznie, czy bardzo dynamicznie - spalanie rozni sie moze o 1L Wink przy kilkunastu litrach w miescie, tak czy inaczej Wink
Powrót do góry
01maro01

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Tiguan 1.4 tsi 160km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 21:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) ocena 1.4 160 KM TSI, duże spalanie


Kolego mam przejechane 10 500 km i nadal bez rewelacji. Jeżdzę głównie w mieście z właczoną klimatyzacją non stop i średnie spalanie mam na poziomie 12,5l a stojąc w korkach potrafi dojść do 14,5-15l. W serwisie oczywiście tradycyjne "tyle pali" więc przestałem zwracać na to uwagę. Nie jeżdze jakoś specjalnie ostro ale do jazdy emeryta też mi trochę brakuje. Żałuje jedynie jak wpomniałem wcześniej, iż nie wziąłem silnika 2.0 200 km ale nie posiadałem tej wiedzy o spalaniu która mam w tej chwili - sprzedawca zapewniał oczywiście, że będzie palił 8- 9l w mieście Laughing Porównując do passata 1.8 160 km którym jeździłem wcześniej to Tiguan pali jakieś 2l więcej a na trasie przy większych prędkościach to conajmniej 3l. Tak poza tym jestem zadowolony z auta szczególnie przy obecnych warunkach pogodowych 4 motion + xds robi różnicę Very Happy Pozdro
Powrót do góry
Medyc

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: VW Tiguan Sport&Style 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2013, 16:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) ocena 1.4 160 KM TSI, duże spalanie


Witam. Mam 1,4 TSI 150 od marca 2011. Na dzień dzisiejszy przejechane 5100 km Smile Głównie jeżdżę w mieście i średnie spalanie mam 10,8 L/100. Ale jadąc w trasę 1000 km w 4 osoby plus bagaże naprawdę byłem zadowolony ze spalania. Fakt jeżdżę spokojnie i przepisowo ale na autostradzie 200 poszedł i to mi wystarcza. Nie pamiętam ile mi średnio spalił ale chyba ok 7 l . Odnośnie , że dużo pali a mały silnik.. Panowie- ten silnik jest jakby odpowiednikiem wolnossącego silnika 2,4 L i tu porównujcie spalanie a nie do innego 1,4 . Ja tam na spalanie nie narzekam . Pozdrawiam ! Smile
Powrót do góry
Medyc

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: VW Tiguan Sport&Style 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Maj 2013, 17:10
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Tiguan ) ocena 1.4 160 KM TSI, duże spalanie


Witam ponownie. Zrobiłem teraz trase 700 km. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci 10 lat + bagaz full. Nie wiem skąd u Was takie spalanie ale ja mam średnie 6,9. Pozdrawiam

22.05.2013... Wracałem drogą szybkiego ruchu + autostrada gdzie można było depnąć.. Średnie spalanie po 700 km 8,2 /4 osoby/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Tiguan »

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Tiguan ) Oceń swoje auto

11) Czesc »

VolkswagenGolf

48 690

2018r.

110 080 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

45 990

2017r.

247 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

38 990

2014r.

185 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPolo

30 500

2014r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

10 900

2004r.

195 008 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System