Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hanskloops

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Koźle
Posiadane auto: Sharan 1,9Tdi / CJ-7
Piwa: 0/12
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 13:13
Temat postu:

Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


Witam.

Jestem po wstępnych oględzinach VW Sharana, niebieski metalik i chciałbym się was poradzić w sprawie zakupu.

1. 1,9TDI / 115KM / 6biegów / 2001 rok / 6 foteli / rej. na 7os.
2. 267 tyś. / ABS / ESP / EBD / org ciemne szyby / Climatronic -przód i tył / el. lustra / el. szyby / podgrzewane fotele.
3. Przywieziony z Niemiec w 2007 roku z przebiegiem 150tyś. jako nie bity (właściciel sprawdzał całe auto i na tylnych drzwiach jest jednak trochę szpachli) , cały czas ten sam właściciel w PL
4. Przywieziony z hakiem, ale nic nie ciągał w PL (znam właściciela)
5. Wymienione tarcze i klocki w tamtym roku (zrobione około 20tyś)
6. Opony zimowe na stalówkach na 4+ , letnie opony słabe na 3 , ale na rocznych aluminiowych felgach 16 (na pewno od razu czeka mnie zakup nowych opon letnich)
7. Z przodu nad szybą przy krawędzi , dwa duże odpryski z purchlami
8. Na około parę zadrapań parkingowych (większość do spolerowania)
9. Na tylnej klapie przy klamce dość duże ubicie lakieru (podobno z jakiegoś garażu od mechanika)
10. Wymienione cały dogrzewacz (sprawdzałem dzisiaj rano i działa dobrze) , przy 180tyś. wymieniona turbina.
11. Climatronic przód / tył - działa , cały układ zregenerowany rok temu (właściciel ma serwis klimatyzacji)
12. W środku na drzwiach uchwyty do zamykania strasznie odrapane - do malowania , klapka głównego schowka na podszybiu ma złamany jeden zawias.
13. Reszta środka wygląda na te 267tyś. , idealnie nie jest ale to auto użytkowane przez kobietę która wozi dwa małe ludziki.
14. Cena wywoławcza 18,5 tyś.
15. Przejechałem nim parę kilometrów -> nic nie stuka ani nie puka na dziurach , silnik pracuje bardzo spokojnie i czysto bez żadnych niepokojących objawów, jeżdżony na Castrolu SLX wymieniany co 10tyś.
16. Do uszczelnienia pokrywa zaworów , przy jeździe pod górkę olej skapuje na kolektor i śmierdzi (tak powiedział właściciel)..

Teraz pytania:

1. Na co jeszcze zwrócić uwagę ?
2. Czy ten silnik 1,9TDI 115 KM trapią jakieś szczególne usterki ?
3. Czy ta skrzynia 6 biegowa jest niezawodna ?
4. Jak najlepiej naprawić te podrapane uchwyty na drzwiach (orientacyjny koszt) ?
5. Czy kupię bez kłopotu klapkę do schowka i jaki może być jej koszt ?
6. Jakich awarii można się spodziewać w najbliższym czasie przy przebiegu około 300tyś. (nieraz są typowe , o takie mi chodzi)
7. Czy cena 18,5tyś. jest dobrą ceną za ten konkretny samochód (na pewno zejdę do 18tyś. jeszcze)
8. Jaki rozmiar opon letnich jest polecany (teraz są 205/55/16) ale myślę o wyższych 205/60-65/16 i jakiego producenta najlepiej szukać (preferuję Barum ale nie wiem czy w Sharanie się sprawdza). Jeżdżę po A18 do Niemiec a tam są straszne dziury jadąc od granicy więc opony muszą być wyższe niż te 55 (mam teraz w pasku 225/45/17 i to jest totalna masakra)

Sorki za tak długi opis i pytania , ale nie znoszę niedopowiedzianych rzeczy więc opisałem wszystko jak najdokładniej mogłem.

-----------------------
pozdrawiam.
hanskloops
_________________
VW-ClubPolska.pl
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 15:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


silnik 1,9 tdi jest jednym z "lepszych" silników Vw. do typowych usterek można zaliczyć: przepływomierz i turbosprężarka. a co do skrzyni biegów- jest ok. ma taka samą wytrzymałeośc co zwykłe 5 Wink pokrywe i uchwyty mozesz kupić na allegro- koszt kilka złotych Wink W salonowym aucie były 195/65/15 a teraz masz 16- musisz albo zmienic felgi (ale wiedomo- koszty) lub poszukać zamienników: 195/60/16 lub 175/65/16 (tylko że pogorszy się trakcja)
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
hanskloops

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Koźle
Posiadane auto: Sharan 1,9Tdi / CJ-7
Piwa: 0/12
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 17:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


Dzięki za odpowiedź Wink

Przypomniałem sobie że właściciel wspominał o wymianie przepływomierza w tamtym roku (koszt 180zł.) i akumulatora 2 lata wcześniej.

Co do felg aluminiowych - 16cali , raczej bym je zostawił - zostały kupione rok temu i są w super stanie. Rozmiar opon chciałbym zmienić tylko na wysokość , szerokość 205 jest okey do takiego auta , jedynie stosunek wysokości do szerokości - 55 jest fajny na równe drogi - na dziury odpada.
Będę szukał 205/60-65/16 , powinny dużo lepiej amortyzować dziurawe drogi.
_________________
VW-ClubPolska.pl
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 17:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


Dużo Ci nie podpowiem ale:
-auta z grupy VAG, mają właśnie mankamenty, jeżeli chodzi o te "purchle" na krawędzi nad przednią szybą i rdza w okolicy klamki tylnej klapy. To samo dotyczy rdzy przy tylnych lampach w pokrywie;
-detalami typu uchwyt w drzwiach się nie przejmuj, wszystkie się wycierają. Na alegro ok. 70 zł sztuka. Ja je wymontowałem 3-krotne malowanie sprayem na czarno i jest okey już pół roku. Pokrywę schowka dokupisz;
-awaryjne są klimatyzacje, ale jak to auto od klimiarza to temat odpada;
Jak "urwiesz" tę końcówkę, to masz na wymiany płynów.

Jednak przed zakupem, mimo, że autko ładnie śmiga, ja starałbym się "wytargować" wizytę u elektromechanika, aby podłączyć go pod komputer i posprawdzać. Sytuacja dobra, auto trochę znasz, a to już dużo Wink
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
hanskloops

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Koźle
Posiadane auto: Sharan 1,9Tdi / CJ-7
Piwa: 0/12
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 18:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


Toronto - dziękuję Wink

Jestem z właścicielem umówiony na środę - czwartek , chcę zabrać auto na Okręgową Stacje Przeglądów (zrobię mu extremalny przegląd) , potem pojadę do kolegi mechanika z warsztatem i komputerem , gdzie go na chłodno obejrzą mechanicy.

Tak robię zawsze jak kupuję samochody (lub komuś pomagam w zakupie), zresztą właściciel sam to zaproponował...myślę że wiele nie znajdę Rolling Eyes
_________________
VW-ClubPolska.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 18:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dieselforum

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: VW Passat 2.0 TDI 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 14:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


hanskloops napisał:
Toronto - dziękuję Wink

Jestem z właścicielem umówiony na środę - czwartek , chcę zabrać auto na Okręgową Stacje Przeglądów (zrobię mu extremalny przegląd) , potem pojadę do kolegi mechanika z warsztatem i komputerem , gdzie go na chłodno obejrzą mechanicy.

Tak robię zawsze jak kupuję samochody (lub komuś pomagam w zakupie), zresztą właściciel sam to zaproponował...myślę że wiele nie znajdę Rolling Eyes


te silniki są jednymi z najlepszych,ktore budowane byly do VW Sharan i Seat Alhambra,do 2005 r rownież do Ford galaxy...jedyne obawy miałbym do przebiegu...nie wierze w taki przebieg a tym bardziej,z 2007 roku z przebiegiem 150tyś jak piszesz w 2007 roku z przebiegiem 150tyś...to raczej nie jest prawda!
_________________
dieselforum
Powrót do góry
dieselforum

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: VW Passat 2.0 TDI 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 14:56
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


dieselforum napisał:
hanskloops napisał:
Toronto - dziękuję Wink

Jestem z właścicielem umówiony na środę - czwartek , chcę zabrać auto na Okręgową Stacje Przeglądów (zrobię mu extremalny przegląd) , potem pojadę do kolegi mechanika z warsztatem i komputerem , gdzie go na chłodno obejrzą mechanicy.

Tak robię zawsze jak kupuję samochody (lub komuś pomagam w zakupie), zresztą właściciel sam to zaproponował...myślę że wiele nie znajdę Rolling Eyes


te silniki są jednymi z najlepszych,ktore budowane byly do VW Sharan i Seat Alhambra,do 2005 r rownież do Ford galaxy...jedyne obawy miałbym do przebiegu...nie wierze w taki przebieg a tym bardziej,z 2007 roku z przebiegiem 150tyś jak piszesz w 2007 roku z przebiegiem 150tyś...to raczej nie jest prawda!


http://dieselforum.pl/na-co-zwracac-uwage-kupujac-uzywane-auto-z-silnikiem-tdi-vt34.htm?highlight=#103
_________________
dieselforum
Powrót do góry
zawiszanieczarny

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9 TDI 115KM Automat 02'
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Maj 2012, 22:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Sharan ) Sharan 1,9tdi/115KM/2001/267tyś. - proszę o pomoc w zakupie


Jestem ciekaw czy autorowi wątku udało się sprawę zakupu tego auta dograć do końca. Jeśli tak to jakie wrażenia, czy zakup był udany?
Powrót do góry
kezsel77

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slaskie
Posiadane auto: Sharan 1.9 tdi 116km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 19:16
Temat postu:

moja rada


ucz sie na bledach innych a nie na wlasnych bedzie taniej znajdz mechanika niech ci go przejrzy i powie co jest ok co nie jest ok i co bedzie do roboty
ja kupilem w styczniu sharana 1.9tdi 116km 2001r i sie wpakowalem w wydatki duze wydatki wiec kolego zainwestuj od 300 do 500 zl i zaufanego mechanika pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Sharan »

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Sharan ) Decyzje zakupowe

11) 4 x 4 »

VolkswagenTiguan

33 900

2011r.

274 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

79 900

2016r.

34 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

69 900

2020r.

121 000 km

mazowieckie

VolkswagenJetta

37 500

2013r.

217 000 km

pomorskie

VolkswagenTouran

17 800

2008r.

272 014 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System