Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Kupno Bory



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pedo

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rydułtowy
Posiadane auto: Będzie Bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lip 2012, 18:32
Temat postu:

Kupno Bory


Witam jestem tu nowy i nie zorientowany, zamierzam kupić samochód a mam na myśli Vw Borę. Znalazłem egzemplarz z silnikiem 1.9 sdi chciałbym się dowiedzieć co o nim myślicie ( o silniku ) podkreślam ze bardzo nie zależy mi na mocy choć czasem lubię depnąć .Głównie szukam autka niezawodnego i mało palącego chciałbym się także dowiedzieć o kosztach eksploatacji Laughing
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pon 30 Lip 2012, 21:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Kupno Bory


Mój znajomy miał Gofa IV 1.9 SDI i śmigałem nim parę razy. Z tego co zauważyłem i z jego opowieści to doszedłem do wniosku, że ten silnik jest za słaby do tego auta. Bora jak i Golf IV to te same auta, ich waga z tym silnikiem to ok 1300kg. Osiągi można porównać do 1.4 benzyny. Jeżeli chodzi Ci o jazdę w mieście to ok mogę się zgodzić, bo jak wiadomo w mieście prędkości dużych się nie osiąga i liczy się ekonomia. Nie trzeba wtedy myśleć o turbinie i zapychającym się katalizatorze. Jeżeli chodzi o trasę auto nie przyśpiesza i o tzw odejściu nie ma mowy. Redukujesz bieg, zwiększają się tylko obroty a auto nie idzie, stoi! Z tym małym spalaniem to bym tak nie szalał bo silnik 1.9 SDI potrafi spalić więcej niż 1.9 TDI 90/110KM. Ja śmigam 1.9 TDI 90KM i średnie spalanie w mieście to 6L na 100km.

Jeżeli chodzi o koszta eksploatacji to są podobne nie ważne czy TDI czy SDI. Filtry i oleje praktycznie te same. Klocki i tarcze są tańsze w SDI boc są po prostu mniejsze. W TDI może się posypać turbo albo dwu-masa, ale nie wszystkie ją mają.

Ja osobiście polecam 1.9 TDI 90 albo 110 KM.
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
pedo

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rydułtowy
Posiadane auto: Będzie Bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lip 2012, 21:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Kupno Bory


a jeżeli podsumowując usterki to często masz problem z tym czy tylko te elementy które trzeba wymieniać bo już mam dość napraw właśnie sie chce przesiąść z Renault Megane 1.4 1996 przez ten samochód to z mechanikiem jestem już na Ty usterka goni usterkę doprowadza mnie do szału jeszcze chwila i go spale nie ukrywam ze chodzi mi także o poeniądze te SDI stoją cenowo na niższym szczeblu niz TDI jestem studentem który pracuje za najniższą krajową a muszę czymś jezdzic Confused to będzie moje drugie auto megane dostałem od Ojca
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pon 30 Lip 2012, 22:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Kupno Bory


Turbo i dwu-masa w TDI to najczęstsze usterki, to może siąść le nie musi. Wszystko zależy pod tego na jaki egzemplarz auta trafisz. Ja przy swojej Borze przez 4 lata użytkowania wymieniłem amortyzatory, akumulator, końcówki drążków, tuleje na wahaczach. Same eksploatacyjne rzeczy i nic więcej. Części są tanie i ogólnodostępne. Na upartego samemu można wiele rzeczy przy tym aucie zrobić samemu. Jak nie masz kasy na Borę TDI to polecam Golfa IV bo przecież to to samo a Golfiki są zdecydowanie tańsze, więc się wyrobisz w kasie na TDI Cool Najtańszych egzemplarzy nie polecam, bo to skarbonki bez dna. Utrzymanie każdego auta kosztuje nie ma takiego gdzie tylko lejesz i jedziesz...
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Tomek1981

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Vw, Bora 1.9 TDI 90PK 1999r AGR
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 00:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Kupno Bory


Hej
Przepraszam że odbiegnę od tematu ale:
Parker86 mam do Ciebie pytanie, mamy te same auta tj silniki a mi spalanie w mieści ok 8 wychodzi teraz w zimę, auto mam krótki czas bo od 20-12-2012 ale kilka setek już zrobiłem i średnia 8l/100 ON
Dodam że to mój pierwszy diesel i może coś nie tak robię
pozdr

A wracając do tematu to zanim kupiłem swoją borkę to też oglądałem i jeździłem golfem 1,9SDI - ogólne wrażanie bez rewelacji, a jak wsiadłem do borki to już z niej wysiąść nie chciałem inna dynamika ...
Osobiście też polecam 1.9 TDI Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 00:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Oceń swoje auto

5) Klub »

VolkswagenMultivan

79 900

2011r.

225 124 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

35 900

2013r.

181 000 km

małopolskie

VolkswagenFox

10 500

2009r.

156 431 km

łódzkie

VolkswagenPolo

29 500

2014r.

157 000 km

śląskie

VolkswagenPassat

41 900

2014r.

251 554 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System