Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Kupno Bory



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pedo

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rydułtowy
Posiadane auto: Będzie Bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lip 2012, 18:32
Temat postu:

Kupno Bory


Witam jestem tu nowy i nie zorientowany, zamierzam kupić samochód a mam na myśli Vw Borę. Znalazłem egzemplarz z silnikiem 1.9 sdi chciałbym się dowiedzieć co o nim myślicie ( o silniku ) podkreślam ze bardzo nie zależy mi na mocy choć czasem lubię depnąć .Głównie szukam autka niezawodnego i mało palącego chciałbym się także dowiedzieć o kosztach eksploatacji Laughing
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pon 30 Lip 2012, 21:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Kupno Bory


Mój znajomy miał Gofa IV 1.9 SDI i śmigałem nim parę razy. Z tego co zauważyłem i z jego opowieści to doszedłem do wniosku, że ten silnik jest za słaby do tego auta. Bora jak i Golf IV to te same auta, ich waga z tym silnikiem to ok 1300kg. Osiągi można porównać do 1.4 benzyny. Jeżeli chodzi Ci o jazdę w mieście to ok mogę się zgodzić, bo jak wiadomo w mieście prędkości dużych się nie osiąga i liczy się ekonomia. Nie trzeba wtedy myśleć o turbinie i zapychającym się katalizatorze. Jeżeli chodzi o trasę auto nie przyśpiesza i o tzw odejściu nie ma mowy. Redukujesz bieg, zwiększają się tylko obroty a auto nie idzie, stoi! Z tym małym spalaniem to bym tak nie szalał bo silnik 1.9 SDI potrafi spalić więcej niż 1.9 TDI 90/110KM. Ja śmigam 1.9 TDI 90KM i średnie spalanie w mieście to 6L na 100km.

Jeżeli chodzi o koszta eksploatacji to są podobne nie ważne czy TDI czy SDI. Filtry i oleje praktycznie te same. Klocki i tarcze są tańsze w SDI boc są po prostu mniejsze. W TDI może się posypać turbo albo dwu-masa, ale nie wszystkie ją mają.

Ja osobiście polecam 1.9 TDI 90 albo 110 KM.
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
pedo

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rydułtowy
Posiadane auto: Będzie Bora
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lip 2012, 21:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Kupno Bory


a jeżeli podsumowując usterki to często masz problem z tym czy tylko te elementy które trzeba wymieniać bo już mam dość napraw właśnie sie chce przesiąść z Renault Megane 1.4 1996 przez ten samochód to z mechanikiem jestem już na Ty usterka goni usterkę doprowadza mnie do szału jeszcze chwila i go spale nie ukrywam ze chodzi mi także o poeniądze te SDI stoją cenowo na niższym szczeblu niz TDI jestem studentem który pracuje za najniższą krajową a muszę czymś jezdzic Confused to będzie moje drugie auto megane dostałem od Ojca
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Pon 30 Lip 2012, 22:29
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Kupno Bory


Turbo i dwu-masa w TDI to najczęstsze usterki, to może siąść le nie musi. Wszystko zależy pod tego na jaki egzemplarz auta trafisz. Ja przy swojej Borze przez 4 lata użytkowania wymieniłem amortyzatory, akumulator, końcówki drążków, tuleje na wahaczach. Same eksploatacyjne rzeczy i nic więcej. Części są tanie i ogólnodostępne. Na upartego samemu można wiele rzeczy przy tym aucie zrobić samemu. Jak nie masz kasy na Borę TDI to polecam Golfa IV bo przecież to to samo a Golfiki są zdecydowanie tańsze, więc się wyrobisz w kasie na TDI Cool Najtańszych egzemplarzy nie polecam, bo to skarbonki bez dna. Utrzymanie każdego auta kosztuje nie ma takiego gdzie tylko lejesz i jedziesz...
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Tomek1981

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Vw, Bora 1.9 TDI 90PK 1999r AGR
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 00:23
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Kupno Bory


Hej
Przepraszam że odbiegnę od tematu ale:
Parker86 mam do Ciebie pytanie, mamy te same auta tj silniki a mi spalanie w mieści ok 8 wychodzi teraz w zimę, auto mam krótki czas bo od 20-12-2012 ale kilka setek już zrobiłem i średnia 8l/100 ON
Dodam że to mój pierwszy diesel i może coś nie tak robię
pozdr

A wracając do tematu to zanim kupiłem swoją borkę to też oglądałem i jeździłem golfem 1,9SDI - ogólne wrażanie bez rewelacji, a jak wsiadłem do borki to już z niej wysiąść nie chciałem inna dynamika ...
Osobiście też polecam 1.9 TDI Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 00:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Oceń swoje auto

5) Klub »

VolkswagenTouran

23 499

2009r.

275 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

149 800 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenAtlas

159 000

2020r.

32 045 km

pomorskie

VolkswagenGolf Sportsvan

67 300

2017r.

82 306 km

podkarpackie

VolkswagenGolf

22 900

2010r.

186 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System