Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Crafter ) Brak mocy w zakresie do 2500 obr.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SWARSZCZYK

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: AUDI A4 1.9TDI 110KM AFN VW polo 1.0 AER Trasporter T5 1.9 tdi VW Caddy 1.9 TDI BLS z DPF
Piwa: 13/0
Wysłany: Pią 21 Cze 2013, 08:13
Temat postu:

Brak mocy w zakresie do 2500 obr.


Witam mam taki problem z vw Crafter 2.5 silnik BJM . Brak ciśnienia doładowania do prędkości obrotowej silnika 2500 od tego momentu zaczyna dopiero właściwie ładować turbo .Ciśnienie wymagane przez sterownik jest około 2.400 mbar a ona ładuje 1300-1700 i wyskakuje błąd "nie osiągnięte ciśnienie doładowania" ,turbina po regeneracji wtryski sprawdzone i zostały wymienione 2-szt na nowe fabryczne przepływomierz sprawdzony zamieniony nawet na próbę z innego takiego sprawnego samochodu ,ciśnienie paliwa w zakresie wymaganej tolerancji Filtr DPF czysty zapełnienie wynosiło 4% wypalony jest 0 ,a co najciekawsze w momencie wypalania filtra samochód jedzie normalnie tak jak powinien. Przebieg tego auta to 340 000km , w oprogramowaniu serwisowym vas pc jest test turbiny wykonałem go i jest nie ok dla tego że ciśnienie doładowania ma być różnica między włączoną a wyłączoną zmienną geometrią 205-275 mbar a mi z testu wychodzi max 51 mbar i nie znajduje sie w zakresie wymaganej tolerancji ten test wykonuje się na postoju a nie w czasie jazdy. CZY miał ktoś takim problem ? Moje zdanie jest takie że panowie którzy regenerowali turbo spiepszyli delikatnie mówiąc robotę . Proszę o jakieś podpowiedzi z waszego doświadczenia i czy mieliście podobny problem .Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Powrót do góry
gadu-gadu
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 06 Lip 2013, 22:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) Brak mocy w zakresie do 2500 obr.


odpowiedziales sobie sam na problem
Powrót do góry
gadu-gadu
SWARSZCZYK

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: AUDI A4 1.9TDI 110KM AFN VW polo 1.0 AER Trasporter T5 1.9 tdi VW Caddy 1.9 TDI BLS z DPF
Piwa: 13/0
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 12:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) Brak mocy w zakresie do 2500 obr.


jarek79kk napisał:
odpowiedziales sobie sam na problem


Jestem przekonany tak jak postawiłem diagnozę na turbinę ponieważ po zaślepieniu zaworu EGR i sprawdzeniu podciśnienia za i przed zaworem n75 jest ok nawet ominięcie zaworu nie przyniosło efektu pozytywnego . Turbina wczoraj wymontowana i oddaje ją im do ponownej naprawy Mad A co najlepsze odkręciłem gruszkę od zmiennej geometrii i jest na dźwigni płytki która steruje geometrią zaj.....y luz około 2-2.5 mm zanim porusza geometrią . A nie rozbieram turbiny bo jest na rocznej gwarancji . Czy moja diagnoza się potwierdziła napiszę w późniejszym czasie dodam post. Wink
_________________
Pozdrawiam Tomek.
Powrót do góry
gadu-gadu
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 15:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) Brak mocy w zakresie do 2500 obr.


nie odbierz tego zle ale ta turbine mozesz wyrzucic do smietnika lub bardziej na zlom, zaklad ktory wykonywal regereracje niech najlepiej zwroci ci pieniadze w zwiazku z niezgodnoscia przedmiotu z umowa, nie korzystaj z gwarancji bo to nic nie da, raz juz ktos ta turbine wyeksploatowal, potem ja zregenerowali z jakim skutkiem to wiesz juz najlepiej sam i teraz jeszcze raz ja beda "łatać" ??? co z tego bedzie???? moje zdanie jesttakie ze lepiej kupci dosc swieza uzywana niz po najlepszej regeneracji

przerobilem 3 craftery
na 2 po milionie km, wiec pewne zdanie mam wyrobione i raczej nikt mnie nie przekona
Powrót do góry
gadu-gadu
SWARSZCZYK

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: AUDI A4 1.9TDI 110KM AFN VW polo 1.0 AER Trasporter T5 1.9 tdi VW Caddy 1.9 TDI BLS z DPF
Piwa: 13/0
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 17:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) Brak mocy w zakresie do 2500 obr.


jarek79kk

Ta turbina już raz była regenerowana !!!
Teraz jest zrobiona drugi ale właściciel nie daje się przekonać do zakupu nowej ja chciałem montować od razu nową ale to on sam zawoził sobie starą do regeneracji i on płacił tak że mnie to wali że wydał niepotrzebnie kasę a za wyciąganie drugi raz mi zapłaci i tyle . Laughing
_________________
Pozdrawiam Tomek.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 17:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
matii

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master, Ford C-max, Sprinter 313 - 906
Piwa: 5/3
Wysłany: Czw 18 Lip 2013, 22:38
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) Brak mocy w zakresie do 2500 obr.


No tak tylko ciekawe czy zregenerowali mu jego turbine czy dali jakąś inną którą mieli już naprawioną.

Ja mam taki problemik że czasem auto zaczyna mi ciągnąć od 2300 a czasem tuż przed 1900 co może być przyczyną takiej różnicy bo czasem spóżnia mi się z mocą autko i mam ciepło podczas wyprzedzania na załadowanym samochodzie
Powrót do góry
gadu-gadu
SWARSZCZYK

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: AUDI A4 1.9TDI 110KM AFN VW polo 1.0 AER Trasporter T5 1.9 tdi VW Caddy 1.9 TDI BLS z DPF
Piwa: 13/0
Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 20:35
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) Brak mocy w zakresie do 2500 obr.


Witam zainteresowanych moim postem Exclamation
Dodam iż w tym tygodniu robiłem VW Crafter i ta sama usterka co jest opisana w pierwszym poście ,tylko przebieg samochodu to niespełna 94 000 km . Taka sama usterka jak opisywałem .
Oczywiście Turbina poleciała nowa do auta i problem został usunięty.
_________________
Pozdrawiam Tomek.
Powrót do góry
gadu-gadu
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 29 Cze 2014, 17:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Crafter ) Brak mocy w zakresie do 2500 obr.


Jak zauważyłeś taki luz na sztandze turbiny to gruszka do wymiany, ale skoro nakręciłeś gościa na całą turbinę to też nie zaszkodzi Smile

Miałem dwa przypadki ze po regeneracji turbina kiepsko chodziła, okazywaly się problemy z gruszką, jedną gruszke nawet wyrzuciłem do śmieci i wstawiłem kompletnie z innego auta bo oryginalnej nie bylo.

Pozdro
_________________
“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Crafter ) Porady, problemy techniczne

8) DPF »

VolkswagenGolf

65 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

32 900

2011r.

219 287 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

23 000

2013r.

81 000 km

lubelskie

VolkswagenTouran

21 900

2007r.

193 260 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

63 330

2018r.

102 440 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System