Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen T4 ) problem z ukladem chlodzenia vw t4 2.4 d



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
byczonek

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstantynow łodzki
Posiadane auto: vw t4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Sie 2013, 22:24
Temat postu:

problem z ukladem chlodzenia vw t4 2.4 d


serdecznie witam wszystkich jestem tutaj swiezo zalogowany i na wstepie przepraszam jesli napisze cos nie tak.
od 2 lat jestem posiadaczem t4 2.4 auto przerobine na auto lawete do wlasnych celow a problem pojawil sie niedawno zauwarzylem ze temperatura wody jest czesto coraz wieksza,az ja delikatne przez zbiorniczek wyrzucilo po wylaczenu silnika.generalnie wiatraki na krotko pracuja czujnik w chldnicy nowy caly uklad wyczyszczony wymjeniony korek w zbiorniczku i jest poprawa-nie wywala wody,ale czesto na pusto pd gurke lapie 110stopni czego wczesniej niebylo,co mnie martwi to wentylator nie wlancza sie drugi bieg moze odpwiedniej temperatury dla niego niebylo,a pierwszy wlacza se idealnie przy 90.i w wyrzszych temperaturach rownierz aallee na 10sekund w odstepach powiecmy co 40 sekund czy to jest normalne?????ktos pisal o korekcie kata wyprzedzenia wtrysku,ale nie mam pojecia bylo dobrze.moze wymjenic termostat,moze woglule wyjac i bez ale tak raczej niemoze byc.Prsze bardzo o konkretna i fachowa pomoc.z gory dziekuje.
Powrót do góry
czarny1x1x

Auto Maniak



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 622
Skąd jesteś (miejscowość / region): norwegia
Posiadane auto: sharon 1,9tdi ston? Carawelle VR6 2800 benzyna,/2,5 TDI
Piwa: 32/4
Wysłany: Sob 31 Sie 2013, 22:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) problem z ukladem chlodzenia vw t4 2.4 d


2,4 pęknięta głowica zapowietrza się układ .wyłącznie sprawdzenie czy w płynie nie ma spalin walnięta uszczelka to takie podstawy w 2,4
_________________
cos wymyślimy. żeby sztywna była furka to potrzebna jest rozpórka !!!!!!
Powrót do góry
czarny1x1x

Auto Maniak



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 622
Skąd jesteś (miejscowość / region): norwegia
Posiadane auto: sharon 1,9tdi ston? Carawelle VR6 2800 benzyna,/2,5 TDI
Piwa: 32/4
Wysłany: Sob 31 Sie 2013, 22:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) problem z ukladem chlodzenia vw t4 2.4 d


2,4 pęknięta głowica zapowietrza się układ .wyłącznie sprawdzenie czy w płynie nie ma spalin walnięta uszczelka to takie podstawy w 2,4
_________________
cos wymyślimy. żeby sztywna była furka to potrzebna jest rozpórka !!!!!!
Powrót do góry
grykus

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzcianka
Posiadane auto: VW sharan GL 2,0 l bęzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Wrz 2013, 00:08
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) problem z ukladem chlodzenia vw t4 2.4 d


Co do T4 2,4D to jak inni ci pisali głowica i sprawdź elektryczną pompkę wspomagania obiegu wody.Często się przepala,zaciera bo dostała wody i ogranicza przepływ dużego obiegu wody i wywala ci wodę na wysokich obrotach przez zbiornik.Wyciągnij ją,węże połącz rurkami i sprawdź czy dalej jest to samo a poza tym zobacz czy ta pompka działa na krótko.
_________________
Czerp z jazdy tylko przyjemność
Powrót do góry
byczonek

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstantynow łodzki
Posiadane auto: vw t4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Wrz 2013, 19:25
Temat postu:

( Volkswagen T4 ) problem z ukladem chlodzenia vw t4 2.4 d


tak jak kolega grykus napisal i mial racje z ta elektryczna pompka oderwany byl jeden przewod,sprawdzilem na krotko pompka pracuje podlaczylem kabelek wywalilem termostat (na razie) otworzylem klapy w wentylatorze na stale i jest duza poprawa co do cisnienia i zbiorniczka chyba jest ok bo gdy nawet teperatura jest ponad 100stopni odkrecam korek i tylko delikatnie zasyczy jak jest 90stopni to jest ok,martwia mnie tylko wentylatory włączają się tylko na 10sekund i co 40 ,bardzo mnie to martwi bo nie ważne ile jest stopni czy wtedy jak zaczynają gdy jest 90 i wtedy gdy jest 105stopni. przekaźnik będzie walnięty generalnie rozebrałem i jest igła w środku delikatnie styk środkowy odpowiedzialny za pierwszy wiatrak jest osmolony(okopcony),nie wiem gdy jadę po prostej 100 nawet 110 jest idealne ,temperatura rośnie gdy podjeżdżam pod górkę rzecz normalna ale w tym momencie wiatraki powinny iść pełną para na drugi biegu czyż nie tak?martwi mnie to bardzo b nie chciałbym zajechać motoru.Muszę zainwestować w te przekaźniki ,ale myślę ze nowe będą drogie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Wrz 2013, 19:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mirko75

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: vw caddy 1,9 tdi 105 BJB 2005
Piwa: 18/3
Wysłany: Wto 03 Wrz 2013, 21:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen T4 ) problem z ukladem chlodzenia vw t4 2.4 d


tak jak koledzy pisali
po pierwsze bardzo ważne ,żeby ta elektryczna pompka pracowała w 2,4 D -to taki myk fabryki vw by nie doprowadzić do uszkodzeń głowicy itp i by się nie zgotowała woda po szybkim wyłączeniu auta gdy jest "hyc"
2.termostat do sprawdzenia kiedy uchyla ,nie trzeba go zaraz wywalać
3.skrzela na wiatrakach powinny się ładnie uchylać gdy jest gorący przepływ powietrza z chłodnicy do komory silnika ,za co odpowiada pomiędzy nimi taki mały bimetal pod spręzyną Smile-podgrzej go opalarką i zobaczysz jak działa,bo to fajna rzecz na zime ,no chyba ,że masz inną wersje bez tych klap
4. czujnik temp. w układzie ten na chłodnicy,chyba ze inny typ zamontowany, to on odpowiada kiedy zapalić ma wiatraki (ale juz nie pamiętam który przekaźnik ) a i sprawdzić bezpiecznik duży blaszkowy od wiatraków czy śniedzi juz nie ma-zaleznie od wersji rocznikowej albo jest na przedniej belce lub na szpilce w kasecie bezpiecznikowej przed aku
pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen T4 ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenCaddy

42 900

2012r.

225 000 km

mazowieckie

VolkswagenJetta

37 500

2013r.

217 000 km

pomorskie

VolkswagenPassat

40 900

2014r.

175 807 km

śląskie

VolkswagenGolf Sportsvan

42 990

2015r.

100 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

25 900

2010r.

213 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System