Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Buczenie po wjechaniu w dziurę



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fanatyczny

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Północne Mazowsze
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 19:09
Temat postu:

Buczenie po wjechaniu w dziurę


Witam forumowiczów. To mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję, że nie zostanę zjedzony Embarassed
Szukając w google nie znalazłem dobrej odpowiedzi na mój problem, postanowiłem więc skorzystać z waszej pomocy.

Mianowicie: Dzisiaj podczas wjeżdżania na coś co nazwę "parking" umknęła mojej uwadze dość pokaźna dziura, w którą oczywiście wjechałem... Naturalną rzeczą mimo prawie zerowej prędkości czuć było że w nią wpadłem. Samochód oczywiście ruszył, pojechałem dalej lecz niestety od razu pojawił się problem. Po tym incydencie słychać stłumione buczenie. Jego natężenie wzrasta razem z nabieraniem prędkości. Na początku obstawiłem łożysko w którymś z przednich kół, gdyż był to dźwięk przypominający głuche kręcenie, zwłaszcza, że jedno z łożysk miało być elementem przyszłej ewentualnej wizyty u mechanika. Opona po szybkich oględzinach nie wyglądała na uszkodzoną.
Większość podobnych tematów w internecie opiera się na podobnym buczeniu jednak nigdzie nie podają przyczyny. Albo "było" albo "samo się zrobiło".

Co o tym sądzicie? Obawiam się grubszych usterek. Portfel niestety mam cienki...
Powrót do góry
Weisu

Dyskutant



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Volkswagen Passat B5 1.8 20V 125Km 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Kwi 2014, 14:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Buczenie po wjechaniu w dziurę


w przypadku łożyska kolego było by słychać bardziej szumienie, wiem bo miałem ostatnio w Borze taki przypadek, jak sie starł początek łożyska, Twoje buczenie może miec problem w piaście koła, luib w maglownicy. A dobrze Ci się skręca czy czujessz większy opór niż zwykle??
Powrót do góry
Fanatyczny

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Północne Mazowsze
Posiadane auto: VW Passat B5 1.9TDI 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Kwi 2014, 19:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Buczenie po wjechaniu w dziurę


Właściwie to nie czuję jakiejś różnicy w skręcaniu. Całe te buczenie jest bardzo stłumione i trzeba się odrobinę przysłuchać podczas jazdy. Zauważyłem jedynie jeszcze małą wklęsłość z boku opony. Wszystko z zewnątrz wydaje się OK...
Powrót do góry
Weisu

Dyskutant



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Volkswagen Passat B5 1.8 20V 125Km 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 00:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Buczenie po wjechaniu w dziurę


Z reguły maglownica lubi buczec jak się juz zmęczy, po wjechaniu w dziure to mogła ucierpieć ona, bo skoro łożyska dobre, a nic innego hy nie buczalo, amortyzator czy wahacz to by stukal. Mechanik dobry jak sie przejedzie to będzie wiedział co boli, ale ja szacuje ze maglownica albo nowa albo do regeneracji
Powrót do góry
Fafcio_2004

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW PASSAT B6 2.0 TDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 09 Cze 2014, 01:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Buczenie po wjechaniu w dziurę


Podleć kolego do jakiegokolwiek warsztatu niech wyważą Ci kółka z przodu, i zakręcą kolami w powietrzu , może tak będzie latwiej określić co się stało Smile przy okazji pomachają kołami i wyczują czy pojawiły się gdzieś luzy,podejrzewam że nie jest to jakiś magicznie ukryty problem tylko tak jak kolega mówi, każdy mechanik raczej dojdzie co to jest Wink

P.S. Felga i opona mimo tego że wygląda ok na oko, może tak czy siak stracić swoje parametry po takiej dziurce, i będzie bilo podczas jazdy Smile
Łożyska też nie wykluczam.
_________________
“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Cze 2014, 01:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenTouran

21 900

2007r.

213 260 km

mazowieckie

VolkswagenPhaeton

29 900

2007r.

244 000 km

śląskie

VolkswagenArteon

108 900

2019r.

104 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

94 900

2020r.

171 000 km

wielkopolskie

VolkswagenT-Roc

91 900

2019r.

104 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System