Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Odłączająca się turbina między 95-110km/h



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BlackBora_81

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: vw,Bora,comfortline,1.9TDI/74KW,2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 21:35
Temat postu:

Odłączająca się turbina między 95-110km/h


Bora 1.9TDI 74KKW comfortline 02r. Witam, problem występuje od 6 tygodni.Na samym początku sporadycznie i również przy mniejszych prędkościach, w tej chwili praktycznie za każdym razem po osiągnięciu 90-110km/h.Zarówno przy ekonomicznej jak i ostrej jeździe.Po każdym wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu turbina działa poprawnie aż do wspomnianego powyżej pułapu.Jedyny przypadek poprawnej pracy turbiny miał miejsce 2 tyg temu podczas jazdy nad morze,większość trasy jechałem ekonomicznie nie licząc wyprzedzania, pod koniec trasy ostrzej- turbina działała poprawnie (pogoda była deszczowa i było zimno) wracając z nad morza w ciągu dnia (ciepło,brak opadów) turbina dawała o sobie znać przynajmniej 5 razy.Obecnie jeżdżę niemal codziennie trasy około 100km i problem występuje systematycznie. Próbowałem na dłuższej prostej mechanicznie pozbyć się nagaru, który rzekomo nagromadził się na zaworze ?, odstojniku? jadąc dłuższą chwilę na trójce na 3 tys. obrotów - turbina się nie odłączyła ale później kontynuując jazdę już na spokojnie na 5 przy 100 km/h turbina zdechła. Po podłączeniu pod komputer wyskoczył komunikat "błąd różnicy ciśnień" i stwierdzono, że rozruch turbiny przy odpalaniu auta jest prawidłowy "może z minimalnym opóźnieniem ruchu tłoka". Przyczyn tej usterki słyszałem już tysiące i jedna droższa od drugiej- na dzień dobry regeneracja (nieszczelność wężyka-dostaje się lewe pow,nagar na zaworze zbierający się z powodu powolnej i ekonomicznej jazdy, jakaś uszczelka, listwa ciśnień....itd). !!! Potrzebuje fachowej pomocy bądź namiaru na zakład/osobę,która uczciwie i rzetelnie pozbyłaby się tej usterki, bądź konkretnej porady żeby człowiek wiedział na czym stoi. Pozdrawiam !!!
Powrót do góry
waldek123

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): okol Krakowa
Posiadane auto: VW BORA 1,9 tdi 2003r 101Km
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 23:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Odłączająca się turbina między 95-110km/h


Niekoniecznie musi odrazu byc turbina moze to zawor N75 ktory steruje turbina szwankuje podjedz do konkretnego mechanika to ci to zrobi
Powrót do góry
gadu-gadu
BlackBora_81

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: vw,Bora,comfortline,1.9TDI/74KW,2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 15:24
Temat postu:

Odłączająca się turbina między 95-110km/h


No z tym konkretnym mechanikiem może być jazda Smile)) Dziękóweczka za poradę, oby tak było. Pozdro
Powrót do góry
waldek123

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): okol Krakowa
Posiadane auto: VW BORA 1,9 tdi 2003r 101Km
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 22:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Odłączająca się turbina między 95-110km/h


zapytaj kolegow tu na forum moze ci ktorys z twojego rejonu poleci jakiegos dobrego szpeca Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
alien66

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 385
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marki/Warszawa
Posiadane auto: VW BORA 1.9 TDI 110 KM AHF
Piwa: 22/1
Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 08:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Odłączająca się turbina między 95-110km/h


nie zwlekaj z robota, mi sie zawieszala tyrbina w takim samym przedziale predkosci, po zagaszeniu i wlaczeniu jezdzila. na kompie pokazalo problem z doladowaniem ale usunelem blad i turbina sie wlaczyla. 2 dni temu turbina nie wlacza sie a auto wlecze sie i co mnie martwi przy gaszeniu silnika slychac stukoc. ja zaczne od zaworu n75, podobno jak raz sie zawiesi to bedzie sie zawieszal non stop az w koncu padnie.u mnie jeszcze jest problem z przepustnica, tam jest taki raczka co ja otwiera - poprzedni wlasciciel zrobil samorobke i musze to jeszcze wymienic.daj znaka co bylo twojej borce.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 08:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
BlackBora_81

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: vw,Bora,comfortline,1.9TDI/74KW,2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 17:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Odłączająca się turbina między 95-110km/h


Dzięki za cyne, no niestety chwile się musze jeszcze wstrzymać z naprawą, miałem mały wir na kącie i mam małą próżnie w NBP Smile. Próbuje sprzedać Leonika a stanie ideał i niedrogo ale ludzi chyba po....o i takich rzeczy co by chcieli to nawet w erze nie dostaną. Wracając do tematu, dzisiaj jechałem raniutko do roboty 60 km połowe tak do 100 km/h reszte trasy ostro powyżej 120 i turbinka jak nowa.Wracałem po południu z roboty - odcinała się non toper.......zacząłem już podejrzewać wpływ temperatury. Zaczne coś czarowć to dam cyne. Pozdro
Powrót do góry
BlackBora_81

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: vw,Bora,comfortline,1.9TDI/74KW,2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 21:25
Temat postu:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dzięki wszystkim za rady. Turbinka już lata jak nowa. Wystarczyło wyjęcie i przeczyszczenie za 400 pln + już po naprawie ChipTuningSuperVip w [cenzura]... firmie i samochód powiem szczerze.....!!!!ŁaŁ!!! Dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

63 900

2019r.

119 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

21 900

2008r.

231 713 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

65 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

VolkswagenPhaeton

29 900

2007r.

244 000 km

śląskie

VolkswagenBeetle

48 900

2015r.

64 789 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System