Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Odłączająca się turbina między 95-110km/h



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BlackBora_81

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: vw,Bora,comfortline,1.9TDI/74KW,2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 21:35
Temat postu:

Odłączająca się turbina między 95-110km/h


Bora 1.9TDI 74KKW comfortline 02r. Witam, problem występuje od 6 tygodni.Na samym początku sporadycznie i również przy mniejszych prędkościach, w tej chwili praktycznie za każdym razem po osiągnięciu 90-110km/h.Zarówno przy ekonomicznej jak i ostrej jeździe.Po każdym wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu turbina działa poprawnie aż do wspomnianego powyżej pułapu.Jedyny przypadek poprawnej pracy turbiny miał miejsce 2 tyg temu podczas jazdy nad morze,większość trasy jechałem ekonomicznie nie licząc wyprzedzania, pod koniec trasy ostrzej- turbina działała poprawnie (pogoda była deszczowa i było zimno) wracając z nad morza w ciągu dnia (ciepło,brak opadów) turbina dawała o sobie znać przynajmniej 5 razy.Obecnie jeżdżę niemal codziennie trasy około 100km i problem występuje systematycznie. Próbowałem na dłuższej prostej mechanicznie pozbyć się nagaru, który rzekomo nagromadził się na zaworze ?, odstojniku? jadąc dłuższą chwilę na trójce na 3 tys. obrotów - turbina się nie odłączyła ale później kontynuując jazdę już na spokojnie na 5 przy 100 km/h turbina zdechła. Po podłączeniu pod komputer wyskoczył komunikat "błąd różnicy ciśnień" i stwierdzono, że rozruch turbiny przy odpalaniu auta jest prawidłowy "może z minimalnym opóźnieniem ruchu tłoka". Przyczyn tej usterki słyszałem już tysiące i jedna droższa od drugiej- na dzień dobry regeneracja (nieszczelność wężyka-dostaje się lewe pow,nagar na zaworze zbierający się z powodu powolnej i ekonomicznej jazdy, jakaś uszczelka, listwa ciśnień....itd). !!! Potrzebuje fachowej pomocy bądź namiaru na zakład/osobę,która uczciwie i rzetelnie pozbyłaby się tej usterki, bądź konkretnej porady żeby człowiek wiedział na czym stoi. Pozdrawiam !!!
Powrót do góry
waldek123

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): okol Krakowa
Posiadane auto: VW BORA 1,9 tdi 2003r 101Km
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 23:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Odłączająca się turbina między 95-110km/h


Niekoniecznie musi odrazu byc turbina moze to zawor N75 ktory steruje turbina szwankuje podjedz do konkretnego mechanika to ci to zrobi
Powrót do góry
gadu-gadu
BlackBora_81

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: vw,Bora,comfortline,1.9TDI/74KW,2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 15:24
Temat postu:

Odłączająca się turbina między 95-110km/h


No z tym konkretnym mechanikiem może być jazda Smile)) Dziękóweczka za poradę, oby tak było. Pozdro
Powrót do góry
waldek123

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): okol Krakowa
Posiadane auto: VW BORA 1,9 tdi 2003r 101Km
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 22:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Odłączająca się turbina między 95-110km/h


zapytaj kolegow tu na forum moze ci ktorys z twojego rejonu poleci jakiegos dobrego szpeca Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
alien66

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 385
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marki/Warszawa
Posiadane auto: VW BORA 1.9 TDI 110 KM AHF
Piwa: 22/1
Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 08:14
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Odłączająca się turbina między 95-110km/h


nie zwlekaj z robota, mi sie zawieszala tyrbina w takim samym przedziale predkosci, po zagaszeniu i wlaczeniu jezdzila. na kompie pokazalo problem z doladowaniem ale usunelem blad i turbina sie wlaczyla. 2 dni temu turbina nie wlacza sie a auto wlecze sie i co mnie martwi przy gaszeniu silnika slychac stukoc. ja zaczne od zaworu n75, podobno jak raz sie zawiesi to bedzie sie zawieszal non stop az w koncu padnie.u mnie jeszcze jest problem z przepustnica, tam jest taki raczka co ja otwiera - poprzedni wlasciciel zrobil samorobke i musze to jeszcze wymienic.daj znaka co bylo twojej borce.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 08:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
BlackBora_81

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: vw,Bora,comfortline,1.9TDI/74KW,2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 17:31
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Odłączająca się turbina między 95-110km/h


Dzięki za cyne, no niestety chwile się musze jeszcze wstrzymać z naprawą, miałem mały wir na kącie i mam małą próżnie w NBP Smile. Próbuje sprzedać Leonika a stanie ideał i niedrogo ale ludzi chyba po....o i takich rzeczy co by chcieli to nawet w erze nie dostaną. Wracając do tematu, dzisiaj jechałem raniutko do roboty 60 km połowe tak do 100 km/h reszte trasy ostro powyżej 120 i turbinka jak nowa.Wracałem po południu z roboty - odcinała się non toper.......zacząłem już podejrzewać wpływ temperatury. Zaczne coś czarowć to dam cyne. Pozdro
Powrót do góry
BlackBora_81

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: vw,Bora,comfortline,1.9TDI/74KW,2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 21:25
Temat postu:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dzięki wszystkim za rady. Turbinka już lata jak nowa. Wystarczyło wyjęcie i przeczyszczenie za 400 pln + już po naprawie ChipTuningSuperVip w [cenzura]... firmie i samochód powiem szczerze.....!!!!ŁaŁ!!! Dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenScirocco

39 900

2010r.

219 147 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

73 900

2020r.

107 000 km

mazowieckie

VolkswagenMultivan

39 500

2000r.

229 000 km

łódzkie

VolkswagenGolf

54 900

2020r.

91 000 km

mazowieckie

VolkswagenScirocco

34 900

2013r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System