Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
J@ceq

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Mercedes 315 CDi 2007r + passat B5 fl 2002 r
Piwa: 14/2
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 10:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Lukas1983 Sprawdź jeszcze połączenie przewodów paliwowych a szczególnie przy pompie paliwowej.
_________________
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.
Powrót do góry
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 18:36
Temat postu:

problem z odpalaniem


J@ceq napisał:
Lukas1983 Sprawdź jeszcze połączenie przewodów paliwowych a szczególnie przy pompie paliwowej.

U moim autku nie ma jako takiej pompy bo są pompowtryski , a propos nieszczelności , no właśnie wczoraj powymieniałem zaciski na przewodach paliwowych i nic nie pomogło nie mam pojęcia co jeszcze może dolegać, czujnik temperatury cieczy podobno jest częstą przyczyną trudnego odpalania ale chyba w moim przypadku to chyba nie mam co brać tego pod uwagę?
Powrót do góry
J@ceq

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Mercedes 315 CDi 2007r + passat B5 fl 2002 r
Piwa: 14/2
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 11:02
Temat postu:

Re: problem z odpalaniem


lukas1983 napisał:
J@ceq napisał:
Lukas1983 Sprawdź jeszcze połączenie przewodów paliwowych a szczególnie przy pompie paliwowej.

U moim autku nie ma jako takiej pompy bo są pompowtryski
Ale pompowtryski same nie pompują paliwa do silnika tylko coś musi wytworzyć ciśnienie aby paliwo dotarło do pompowtrysków. Jeśli posiadasz z któryś z silników oznaczonych kodem AVB, AVF lub AWX to masz pompę paliwową połączoną z pompą podciśnieniową. oprócz tego jeszcze jest pompa paliwa w zbiorniku paliwa. Tak że z tymi pompotryskami to nie tak jak myślisz.
Co do czujnika cieczy to może na komputer podawać inne dane niż są i wówczas auto nie dogrzewa świec do odpowiedniej temperatury, wówczas kręcisz dłuższy czas rozrusznikiem i nie możesz odpalić.
_________________
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.
Powrót do góry
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 21:08
Temat postu:

problem z odpalaniem


ok, a podpowiedział byś mi gdzie jest umiejscowiona taka pompa przy silniku, bo o pompie w zbiorniku to wiedziałem i sadziłem ze to ona podaje paliwo do pompowtrysków a one wytwarzają odpowiednie ciśnienie rozpylając paliwo w komorze spalania.
Patrząc na silnik zdecydowanie mogę określić ze takiej typowej pompy wtryskowej nie widać ale jeśli jet inaczej prosze o podpowiedz, z góry dziękuję. (moje autko VW Passat 1.9 , 101 KM , rok prod. 2001)
Powrót do góry
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 23:51
Temat postu:

problem z uruchomieniem


juz chyb awiem o jaka pompe chodzi - o wacum pompe, jesli chodzi o przewód doprowadzajajacy paliwo to równiez sprawdzalem, a jakie powinny byc objawy niesprawnej tej pompy, ewentualnie jak mozna sprawdzić czy pompa Vacum jest ok? bo jesli chodzi o wymiane to koszt zdaje sie ze okolo 800 zl, wiec wolałbym sie upewnic. jak ktos z Was mogłby podzielic sie jakimis doswiadczeniami prosze o podpowoiedz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 23:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 23 Lut 2012, 20:48
Temat postu:

Re: problem z uruchomieniem


lukas1983 napisał:
juz chyb awiem o jaka pompe chodzi - o wacum pompe, jesli chodzi o przewód doprowadzajajacy paliwo to równiez sprawdzalem, a jakie powinny byc objawy niesprawnej tej pompy, ewentualnie jak mozna sprawdzić czy pompa Vacum jest ok? bo jesli chodzi o wymiane to koszt zdaje sie ze okolo 800 zl, wiec wolałbym sie upewnic. jak ktos z Was mogłby podzielic sie jakimis doswiadczeniami prosze o podpowoiedz

Witam!
Jednak nie wymieniałem Vacum pompy, zaryzykowałem i wymieniłem tylko uszczelki pod nią, i jest ok, pali z dotyku, nie ważne czy zaparkuje ze spadkiem czy nie. Także udało mi się wreszcie naprawic moje autko za nie duże pieniązki, jednakże nie ukrywam wyjecie tej pompy i ponowne przykręcenie nie należy do najprzyjemniejszych, dostęp jest nie ciekawy, ale najwazniejsze przeciez ze udało mi sie to naprawić. Smile
Powrót do góry
cwalik

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Amersfoort
Posiadane auto: vw passat 1.9tdi 105km 2007r. z chipem
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 18:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Witam wszystkich użytkowników.
Raczej nie korzystam z internetu jeśli chodzi o samochody,ale mam wielki problem i chyba to już ostatnia deska ratunku.
Posiadam passata b6 z 2007 roku.Mam go od listopada 2010r.Jak to przy zakupie samochody używanego wymieniłem rozrząd,olej i filtry.Przez rok wszystko było ok.W styczniu 2012r. posypał się wałek rozrządu.Od mechaników dowiedziałem się że przy tym silniku i przebiegu(210tyś.)to dość częsta usterka.Wymieniłem wałek rozrządy i popychacze.W czasie powrotu do domu (mieszkam w Holandii) podczas przyśpieszania zaczeło szarpać samochodem,okazało się że pompa paliwa jest do wymiany.Zrobiłem to i jak już myślałem że wszystko będzie OK samochód przestał odpalać.Zadzwoniłem po serwis i odpalili go za pomocą specjalnego spreju który był wpuszczony do silnika przez czarną gumową rurę (nie wiem jak to się fachowo nazywa).Tylko w ten sposób można odpalić silnik.Pojechałem do salonu VW w Holandii na komputer i nic nie wykazało.Ludzie z VW powiedzieli że nie wiedzą co to może być,bo pierwszy raz mają styczność z takim problemem.Dodam że serwisy w NL nie stoją na wysokim poziomie!!!
Jeżeli ktoś wie jaka może być przyczyna to pilnie czekam na info.Od początku roku włożyłem w ten samochód ok1500euro,a godzina robocza w serwisie kosztuje ok.60euro więc nie muszę mówić że trzeba się liczyć z pieniędzmi.Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Powrót do góry
cwalik

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Amersfoort
Posiadane auto: vw passat 1.9tdi 105km 2007r. z chipem
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2012, 11:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Dodam że w VW powiedzieli mi że może to być vakum pompa i najprostszym sposobem na sprawdzenie jej to podgrzać ją opalarką i spróbować odpalić.Jeżeli odpali do znaczy że pompa jest do wymiany.Czy ktoś się już spotkał z takim czymś?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 11:43
Temat postu:

problem z odpalaniem


Ten pomysł z opalarką ciekawy, chyba najlepiej poprostu spróbowac, mozliwe ze ten sposób może pomóc w odpaleniu bo jesli oringi które uszczelniają ową pompe sie nagrzeją to raczej troche "spuchną" i uszczelnią , (w koncu to guma), ale zbyt pewny był niebył, trudno powiedzieć. W moim przypadku było tak iz zanim wymieniłem oringi to ewidentnie wracało paliwo po dłuższym postoju samochodu (problem mojego autka opisywałem w postach wcześniejszych), ps. ( jak odkręciłem pompe owe oringi były tak spłaszczone ze niemal wcale nie wystawały z rowka w którym są umiejscowione) .
Aczkolwiek nawet gdyby z tą opalarką miało by to pomóc to napewno trzeba bedzie chwile pokrecic rozrusznikiem zeby napompowała paliwo.
Zbyt wiele raczej nie podpowiedziałem, ale czasem z takiego gdybania może cos wyjść Wink
Powodzenia
Powrót do góry
cwalik

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Amersfoort
Posiadane auto: vw passat 1.9tdi 105km 2007r. z chipem
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Lut 2012, 19:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Po podgrzaniu opalarką samochód ciężko,ale odpalił.
Coś w tym chyba jest.Zdecydowałęm się na wymianę tej pompy i mam nadzieję że to już koniec moich problemów z tym samochodem.W ciągu roku wymieniłem dwumas,skrzynię,pompę paliwa,teraz vakum pompę,rozrząd,wałek rozrządu+pychacze.Wszystko kosztowało kupę kasy i mam już tego dosyć.Dzisiaj zamówili pompę jutro ma być w serwisie i mają ją montować więc najpóźniej w środę się dowiemy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

4 490

2001r.

281 514 km

pomorskie

VolkswagenGolf

55 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

59 000

2017r.

144 400 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

55 900

2020r.

73 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

106 900

2019r.

95 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System