Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
J@ceq

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Mercedes 315 CDi 2007r + passat B5 fl 2002 r
Piwa: 14/2
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 10:28
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Lukas1983 Sprawdź jeszcze połączenie przewodów paliwowych a szczególnie przy pompie paliwowej.
_________________
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.
Powrót do góry
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 18:36
Temat postu:

problem z odpalaniem


J@ceq napisał:
Lukas1983 Sprawdź jeszcze połączenie przewodów paliwowych a szczególnie przy pompie paliwowej.

U moim autku nie ma jako takiej pompy bo są pompowtryski , a propos nieszczelności , no właśnie wczoraj powymieniałem zaciski na przewodach paliwowych i nic nie pomogło nie mam pojęcia co jeszcze może dolegać, czujnik temperatury cieczy podobno jest częstą przyczyną trudnego odpalania ale chyba w moim przypadku to chyba nie mam co brać tego pod uwagę?
Powrót do góry
J@ceq

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Mercedes 315 CDi 2007r + passat B5 fl 2002 r
Piwa: 14/2
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 11:02
Temat postu:

Re: problem z odpalaniem


lukas1983 napisał:
J@ceq napisał:
Lukas1983 Sprawdź jeszcze połączenie przewodów paliwowych a szczególnie przy pompie paliwowej.

U moim autku nie ma jako takiej pompy bo są pompowtryski
Ale pompowtryski same nie pompują paliwa do silnika tylko coś musi wytworzyć ciśnienie aby paliwo dotarło do pompowtrysków. Jeśli posiadasz z któryś z silników oznaczonych kodem AVB, AVF lub AWX to masz pompę paliwową połączoną z pompą podciśnieniową. oprócz tego jeszcze jest pompa paliwa w zbiorniku paliwa. Tak że z tymi pompotryskami to nie tak jak myślisz.
Co do czujnika cieczy to może na komputer podawać inne dane niż są i wówczas auto nie dogrzewa świec do odpowiedniej temperatury, wówczas kręcisz dłuższy czas rozrusznikiem i nie możesz odpalić.
_________________
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.
Powrót do góry
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 21:08
Temat postu:

problem z odpalaniem


ok, a podpowiedział byś mi gdzie jest umiejscowiona taka pompa przy silniku, bo o pompie w zbiorniku to wiedziałem i sadziłem ze to ona podaje paliwo do pompowtrysków a one wytwarzają odpowiednie ciśnienie rozpylając paliwo w komorze spalania.
Patrząc na silnik zdecydowanie mogę określić ze takiej typowej pompy wtryskowej nie widać ale jeśli jet inaczej prosze o podpowiedz, z góry dziękuję. (moje autko VW Passat 1.9 , 101 KM , rok prod. 2001)
Powrót do góry
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 23:51
Temat postu:

problem z uruchomieniem


juz chyb awiem o jaka pompe chodzi - o wacum pompe, jesli chodzi o przewód doprowadzajajacy paliwo to równiez sprawdzalem, a jakie powinny byc objawy niesprawnej tej pompy, ewentualnie jak mozna sprawdzić czy pompa Vacum jest ok? bo jesli chodzi o wymiane to koszt zdaje sie ze okolo 800 zl, wiec wolałbym sie upewnic. jak ktos z Was mogłby podzielic sie jakimis doswiadczeniami prosze o podpowoiedz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 23:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 23 Lut 2012, 20:48
Temat postu:

Re: problem z uruchomieniem


lukas1983 napisał:
juz chyb awiem o jaka pompe chodzi - o wacum pompe, jesli chodzi o przewód doprowadzajajacy paliwo to równiez sprawdzalem, a jakie powinny byc objawy niesprawnej tej pompy, ewentualnie jak mozna sprawdzić czy pompa Vacum jest ok? bo jesli chodzi o wymiane to koszt zdaje sie ze okolo 800 zl, wiec wolałbym sie upewnic. jak ktos z Was mogłby podzielic sie jakimis doswiadczeniami prosze o podpowoiedz

Witam!
Jednak nie wymieniałem Vacum pompy, zaryzykowałem i wymieniłem tylko uszczelki pod nią, i jest ok, pali z dotyku, nie ważne czy zaparkuje ze spadkiem czy nie. Także udało mi się wreszcie naprawic moje autko za nie duże pieniązki, jednakże nie ukrywam wyjecie tej pompy i ponowne przykręcenie nie należy do najprzyjemniejszych, dostęp jest nie ciekawy, ale najwazniejsze przeciez ze udało mi sie to naprawić. Smile
Powrót do góry
cwalik

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Amersfoort
Posiadane auto: vw passat 1.9tdi 105km 2007r. z chipem
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 18:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Witam wszystkich użytkowników.
Raczej nie korzystam z internetu jeśli chodzi o samochody,ale mam wielki problem i chyba to już ostatnia deska ratunku.
Posiadam passata b6 z 2007 roku.Mam go od listopada 2010r.Jak to przy zakupie samochody używanego wymieniłem rozrząd,olej i filtry.Przez rok wszystko było ok.W styczniu 2012r. posypał się wałek rozrządu.Od mechaników dowiedziałem się że przy tym silniku i przebiegu(210tyś.)to dość częsta usterka.Wymieniłem wałek rozrządy i popychacze.W czasie powrotu do domu (mieszkam w Holandii) podczas przyśpieszania zaczeło szarpać samochodem,okazało się że pompa paliwa jest do wymiany.Zrobiłem to i jak już myślałem że wszystko będzie OK samochód przestał odpalać.Zadzwoniłem po serwis i odpalili go za pomocą specjalnego spreju który był wpuszczony do silnika przez czarną gumową rurę (nie wiem jak to się fachowo nazywa).Tylko w ten sposób można odpalić silnik.Pojechałem do salonu VW w Holandii na komputer i nic nie wykazało.Ludzie z VW powiedzieli że nie wiedzą co to może być,bo pierwszy raz mają styczność z takim problemem.Dodam że serwisy w NL nie stoją na wysokim poziomie!!!
Jeżeli ktoś wie jaka może być przyczyna to pilnie czekam na info.Od początku roku włożyłem w ten samochód ok1500euro,a godzina robocza w serwisie kosztuje ok.60euro więc nie muszę mówić że trzeba się liczyć z pieniędzmi.Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Powrót do góry
cwalik

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Amersfoort
Posiadane auto: vw passat 1.9tdi 105km 2007r. z chipem
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2012, 11:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Dodam że w VW powiedzieli mi że może to być vakum pompa i najprostszym sposobem na sprawdzenie jej to podgrzać ją opalarką i spróbować odpalić.Jeżeli odpali do znaczy że pompa jest do wymiany.Czy ktoś się już spotkał z takim czymś?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 11:43
Temat postu:

problem z odpalaniem


Ten pomysł z opalarką ciekawy, chyba najlepiej poprostu spróbowac, mozliwe ze ten sposób może pomóc w odpaleniu bo jesli oringi które uszczelniają ową pompe sie nagrzeją to raczej troche "spuchną" i uszczelnią , (w koncu to guma), ale zbyt pewny był niebył, trudno powiedzieć. W moim przypadku było tak iz zanim wymieniłem oringi to ewidentnie wracało paliwo po dłuższym postoju samochodu (problem mojego autka opisywałem w postach wcześniejszych), ps. ( jak odkręciłem pompe owe oringi były tak spłaszczone ze niemal wcale nie wystawały z rowka w którym są umiejscowione) .
Aczkolwiek nawet gdyby z tą opalarką miało by to pomóc to napewno trzeba bedzie chwile pokrecic rozrusznikiem zeby napompowała paliwo.
Zbyt wiele raczej nie podpowiedziałem, ale czasem z takiego gdybania może cos wyjść Wink
Powodzenia
Powrót do góry
cwalik

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Amersfoort
Posiadane auto: vw passat 1.9tdi 105km 2007r. z chipem
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Lut 2012, 19:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Po podgrzaniu opalarką samochód ciężko,ale odpalił.
Coś w tym chyba jest.Zdecydowałęm się na wymianę tej pompy i mam nadzieję że to już koniec moich problemów z tym samochodem.W ciągu roku wymieniłem dwumas,skrzynię,pompę paliwa,teraz vakum pompę,rozrząd,wałek rozrządu+pychacze.Wszystko kosztowało kupę kasy i mam już tego dosyć.Dzisiaj zamówili pompę jutro ma być w serwisie i mają ją montować więc najpóźniej w środę się dowiemy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

17 900

2008r.

216 771 km

śląskie

VolkswagenPassat

72 900

2018r.

168 675 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenGolf

38 990

2014r.

185 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPolo

16 900

2009r.

244 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

27 000

2009r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System