Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
passat 06

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): NICEA
Posiadane auto: VOLTSWAGEN PASSAT BA 2DT /140KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Paź 2010, 19:15
Temat postu:

problem z odpalaniem


witam forumowiczow
dziasiaj podczas jazdy zgasl mi silnik
passat 2006 /140KM DSG pompa paliwowa podaje, silnik "kreci",a odpalic nie moge , kontrolki ok co to moze byc prosze o podpowiedz
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Pon 25 Paź 2010, 20:28
Temat postu:

problem z odpalaniem


No to masz kolego duzo do sprawdzenia Te auta to jedna wielka niespodzianka .Mianowicie czujnik skrajnego połozenia kierownicy , czujnik komfortu,itp. Nawet zjechane klocki hamulca potrafią go unieruchomic .A takze niskie ciśnienie w układzie hydraulicznym [zwarcie w czujniku elektrohydraulicznym]. Jaki komunikat pojawił sie na ekranie ?
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
Passat 170

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Passat B6 DSG 170km 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Sie 2011, 21:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


Witam. Mialem tez taki problem.. Okazalo sie ze padl pompotryskiwacz.. po wymnianie dalej chodzi...ale nie na dlugo.. Wymnienialem juz drugi pompowtryskiwacz..
Powrót do góry
flipus

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: 806,2.0 16V,97KW(132KM)1999
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 17 Gru 2011, 18:45
Temat postu:

Witam,problem z odpalaniem passat b5


Witam forumowiczow,mam kilka pytan odnosnie passata B5 jako ze temat podobny to sie podepne,mianowicie passat z roku 2003 silnik AVB niezapalal czasem zalapal na chwile i gasl wiec sprawdzamy swiece zarowe 2 grzeja 2 nie, zalozone nowe 4 sztuki ,zapalil ale zgasl szukamy dalej pomiar cisnienia paliwa za filtrem oscylowalo okolo 1 bara podobno to malo wiec nowa pompa paliwa (ta w baku) pomial cisnienie na 1,7bara i autko zapalilo i jezdzilo okolo 2 tygodnie i objaw powrocil znow niepali dodam ze po podpieciu komputera bledow niewykazuje a pompowtryski byly nowe kladzone okolo 25000 tys km temu (autko znajomego wiec fakt oszustwa wykluczam )powiedzcie jak mozna sprawdzic te wtryski mozna jakos samemu czy specjalistyczny warsztat tylko,jakies inne sugestje mile widziane
_________________
była VectraB1.6 16V(74KW) Ulysse 2.0Turbo(108KW),Ulysse2.0(89KW)
Powrót do góry
gadu-gadu
adamwwl1

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): wołomin
Posiadane auto: volkswagen,passat,1.9tdi 74kw,2002r,avb
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 20 Gru 2011, 21:33
Temat postu:

problem z odpalaniem


witam.odstawiłem dzis swojego paska do elektronika zajmującego sie alarmami itp. miałem mały problem z otwarciem tylnych drzwi od środka oraz chciałem żeby mi przeprogramował alarm aby przy otwieraniu i zamykaniu autka dawał sygnał dźwiękowy oraz żeby dodał mi dodatkową diodę czuwania 'na złodzieja' a ponadto nie zamykają mi się automatycznie szyby ani z pilota ani z kluczyka.komputer wykazał błąd c.z. tylnych drzwi ale to poprawił,z szybami powiedział że ten typ tak ma (czyli mój moduł komfortu tego nie obsługuje)sygnał ustawił i diodę założył.problem w tym że rano jak odprowadzałem autko około 5 przy temp-6 st odpalił ze 'strzała'czyli jak zwykle idealnie a on powiedział że jemu odpalił ale po chwilowym zakręceniu.postanowił więc sprawdzić na kompie błędy silnika i wyskoczyły 2 :17965 P1557 sterowanie ciśnieniem ładowania granica regulacyjna przekroczona,,,,,,oraz 18263 P1855 napęd magistrali danych monitorowanie oprogramowania.....po odebraniu auta odpala ale po kręceniu około2,3 sekund(nawet po zgaszeniu i ponownym uruchamianiu po kilku sekundach) .wcześniej nigdy nie miałem z tym problemu. bardzo proszę o opinie i sugestie co robić. passat B5 FL 2002 1.9TDI 101KM AVB MANUAL 5 BIEGÓW jakby co gg6341382 pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 20 Gru 2011, 21:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adamwwl1

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): wołomin
Posiadane auto: volkswagen,passat,1.9tdi 74kw,2002r,avb
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 22 Gru 2011, 22:43
Temat postu:

problem z odpalaniem


nawiązując do przedwczorajszego problemu-dziś w ciągu dnia zaczął odpalać znowu dobrze i zauważyłem że po przekręceniu kluczyka gdy pompa podaje paliwo słychać z tyłu jakby coś się sączyło i zastanawiam się czy może to zawór zwrotny paliwa,przez kilka odpaleń było dobrze poza tym syczeniem z tyłu ale znowu wróciło do kręcenia przez ok 5 sekund przy odpalaniu.komputer już nie pokazuje błędów.czekam na odp. spokojnych świąt życzę
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
J@ceq

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Mercedes 315 CDi 2007r + passat B5 fl 2002 r
Piwa: 14/2
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 08:01
Temat postu:

Re: problem z odpalaniem


adamwwl1 napisał:
nawiązując do przedwczorajszego problemu-dziś w ciągu dnia zaczął odpalać znowu dobrze i zauważyłem że po przekręceniu kluczyka gdy pompa podaje paliwo słychać z tyłu jakby coś się sączyło i zastanawiam się czy może to zawór zwrotny paliwa,przez kilka odpaleń było dobrze poza tym syczeniem z tyłu ale znowu wróciło do kręcenia przez ok 5 sekund przy odpalaniu.komputer już nie pokazuje błędów.czekam na odp. spokojnych świąt życzę
Najprawdopodobniej zawór zwrotny paliwa nie trzyma stąd powtarzające się kłopoty z odpaleniem. Błąd nie związany z wcześniejszymi kłopotami z drzwiami.
_________________
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
adamwwl1

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): wołomin
Posiadane auto: volkswagen,passat,1.9tdi 74kw,2002r,avb
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 15:44
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


wymieniłem zawór zwrotny i filtr paliwa i narazie jest ok.dzieki
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 19:10
Temat postu:

zawór zwrotny


Witam
Drodzy koledzy mam taki problem ze swoim samochodem (VW Passat B5 FL, 1,9 TDI. 2001r, 101KM),mianowicie jeśli zostawię swój samochód na jakiś dłuższy czas np z 8 godz lub dłużej a samochód nie został zaparkowany ze spadkiem (przód samochodu min z 5 cm niżej tył) to samochód zapali i zgaśnie a następnie muszę "pokręcić" sporo rozrusznikiem żeby wreszcie odpalił. Jeśli zaparkowany jest ze spadkiem wtedy jest ok, wówczas pali z dotyku czy na dworze jest zimno czy ciepło, czytając różne info na poczcie wnioskuje ze możliwe ze to jakiś zawór zwrotny, bo ewidentnie wskazuje na to ze wraca się paliwo, bynajmniej tak podejrzewam, i ma taką prośbę, czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak zlokalizować zawór zwrotny w moim samochodzie, lub może powinienem zwrócić uwagę na coś innego? z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.
Powrót do góry
adamwwl1

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): wołomin
Posiadane auto: volkswagen,passat,1.9tdi 74kw,2002r,avb
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 19:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) problem z odpalaniem


kolego zawór zwrotny paliwa jest przy filtrze paliwa,ja go wymieniłem razem z filtrem i jest ok
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
czorny24

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów
Posiadane auto: passat b5fl 1,9 101km 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 18:58
Temat postu:

passat b5 19 101km nie pali


Witam mam ogromny problem z moim passatem niechce mi palić, a jak juz odpali to za chwile gaśnie. Wymieniłem juz w nim czzujnik temperatury wody, filtr paliwa i pompę mechaniczna na silniku która pompuje paliwo na pompowtryski i nadal to samo. Teraz to juz wogóle niechce odpalić kręci cały czas i nic, na komputerze tez nie pokazuje błedów. Bardzo prosze was o pomoc bo juz niewiem co to może być. Dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
J@ceq

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Mercedes 315 CDi 2007r + passat B5 fl 2002 r
Piwa: 14/2
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 23:09
Temat postu:

Re: zawór zwrotny


lukas1983 napisał:
i ma taką prośbę, czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak zlokalizować zawór zwrotny w moim samochodzie
Proszę

Uploaded with ImageShack.us
_________________
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 23:43
Temat postu:

zawór zwrotny


ok, dzięki za info, jutro postaram się wymienić ten zawór, mam nadzieje ze to będzie to.
Powrót do góry
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 19:01
Temat postu:

Re: zawór zwrotny


lukas1983 napisał:
Witam
Drodzy koledzy mam taki problem ze swoim samochodem (VW Passat B5 FL, 1,9 TDI. 2001r, 101KM),mianowicie jeśli zostawię swój samochód na jakiś dłuższy czas np z 8 godz lub dłużej a samochód nie został zaparkowany ze spadkiem (przód samochodu min z 5 cm niżej tył) to samochód zapali i zgaśnie a następnie muszę "pokręcić" sporo rozrusznikiem żeby wreszcie odpalił. Jeśli zaparkowany jest ze spadkiem wtedy jest ok, wówczas pali z dotyku czy na dworze jest zimno czy ciepło, czytając różne info na poczcie wnioskuje ze możliwe ze to jakiś zawór zwrotny, bo ewidentnie wskazuje na to ze wraca się paliwo, bynajmniej tak podejrzewam, i ma taką prośbę, czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak zlokalizować zawór zwrotny w moim samochodzie, lub może powinienem zwrócić uwagę na coś innego? z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

witam!
Wymieniłem zawór zwrotny i po paru dniach obserwacji nic, nie pomogło, jak nie zaparkuje na spadku to zapali i zgaśnie, musze pokrecić rozrusznikiem i wreszcie zapali, (zaworek wymieniłem nie na oryginał ale chyb anie powinno mieć to znaczenia co najwyżej na krócej ale powinno pomóc), Jak ma ktoś z Was jakiś pomysł co to może być, proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
lukas1983

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: VW Passat 1,9 2001 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 19:03
Temat postu:

Re: zawór zwrotny


lukas1983 napisał:
lukas1983 napisał:
Witam
Drodzy koledzy mam taki problem ze swoim samochodem (VW Passat B5 FL, 1,9 TDI. 2001r, 101KM),mianowicie jeśli zostawię swój samochód na jakiś dłuższy czas np z 8 godz lub dłużej a samochód nie został zaparkowany ze spadkiem (przód samochodu min z 5 cm niżej tył) to samochód zapali i zgaśnie a następnie muszę "pokręcić" sporo rozrusznikiem żeby wreszcie odpalił. Jeśli zaparkowany jest ze spadkiem wtedy jest ok, wówczas pali z dotyku czy na dworze jest zimno czy ciepło, czytając różne info na poczcie wnioskuje ze możliwe ze to jakiś zawór zwrotny, bo ewidentnie wskazuje na to ze wraca się paliwo, bynajmniej tak podejrzewam, i ma taką prośbę, czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak zlokalizować zawór zwrotny w moim samochodzie, lub może powinienem zwrócić uwagę na coś innego? z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

witam!
Wymieniłem zawór zwrotny i po paru dniach obserwacji nic, nie pomogło, jak nie zaparkuje na spadku to zapali i zgaśnie, musze pokrecić rozrusznikiem i wreszcie zapali, (zaworek wymieniłem nie na oryginał ale chyb anie powinno mieć to znaczenia co najwyżej na krócej ale powinno pomóc), Jak ma ktoś z Was jakiś pomysł co to może być, proszę o podpowiedź.

Dodam ze jak zostawie na spadku np na dobe i mimo ze na zewnątrz -16 stopni, pali z dotyku!?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

65 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

VolkswagenCaravelle

149 900

2019r.

172 900 km

wielkopolskie

VolkswagenTiguan

61 900

2013r.

168 885 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan Allspace

102 900

2018r.

108 000 km

mazowieckie

VolkswagenTouran

32 900

2011r.

219 287 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System