Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Bora ) Jakiego VW Borę kupić? Proszę o porady.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m4ni3k

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): konin
Posiadane auto: bora
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 01:54
Temat postu:

Jakiego VW Borę kupić? Proszę o porady.


Witam. Jestem nowy na forum i chciałem się zapytać o kilka rzeczy w sprawię zakupu auta i tym razem padła decyzja na VW Borę.
Ostatnio dużo czytam o tym samochodzie ale też wszystkiego się nie dowiem jak nie zapytam, a zastanawiam się nad tym czy kupić Pb + lpg czy lepiej TDi oraz jakie pojemności? Auto ma mnie głownie zawieść i przywieść do pracy czyli powinno być oszczędne, największa i najmniejsza wersja silnikowa odpada - myślałem o 1.9TDi oraz o 1.6 16V + sekwencja. Do pracy robię dziennie coś koło 60-70km głownie trasa. Nie posiadam garażu - auto stoi na dworze i tu moje obawy co do TDi zimą.
Kolejna rzecz która mnie interesuje to czy bora miała ocynk na karoserii?
Oraz na co zwracać szczególna uwagę przy zakupie? czy były jakieś wersje po liftingowe bory? czy lampy, zderzaki jakoś się różniły np od pierwszego egzemplarza do ostatniego ?? było kilka wersji comfortline, highline trendline i czym się one różniły? wiem że trend to standard i high to wypas,ale co takiego miały ?
Z góry dzięki za odpowiedz.
Może pytania banalne ale akurat nic o tym modelu nie wiem, a bardzo mi się podoba, wcześniej miałem parę modeli bmw i właśnie o tym wiedziałem dość dużo i o takie rzeczy bym się nie pytał.
Powrót do góry
Parker86

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 891
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VW, Bora, Sedan 2000r, 1,9 TDI AHF 90KM
Piwa: 92/6
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 14:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jakiego VW Borę kupić? Proszę o porady.


Jeśli dużo będziesz jeździć to polecam TDI. Najlepiej 90/110KM bo są na zwykłej pompie i praktycznie nie do zdarcia. Silniki na pompo-wtryskach są bardziej awaryjne i droższe w utrzymaniu. Nowy akumulator najlepiej Centry i nie będzie problemu z odpaleniem nawet przy -20, wiem to z doświadczenia. Jeśli chodzi o 1,6 to odradzam są bardzo awaryjne a spalanie po mieście 10L/100km to dla niego przy normalnej jeździe żaden wyczyn.

Jeśli chodzi o "lift" 2002/2003 praktycznie zmieniły się tylko detale. Większość części z wyposażenia, blachy, zderzaki nie zmieniły się od '98. Jeśli się nie mylę to wszystkie były cynkowane. Nie mam pewności co do tych na rynek południowej Europy. Jeśli wychodzi jakaś rdza to auto było walone w tym miejscu. Mankament to rdzewiejąca tylna klapa we wszystkich modelach.

Wyposażenie ciężko określić co było w danej wersji w danym roku. Najlepiej zakupić pełen wypas bez skóry z klima tronik, bo manualna klima jest mało precyzyjna i szlak Cię trafi.
_________________
Powrót do góry
komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
m4ni3k

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): konin
Posiadane auto: bora
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 14:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jakiego VW Borę kupić? Proszę o porady.


Wielkie dzięki za odpowiedź. <piwko>
W takim razie wybór padł na TDi 110km Smile
Powrót do góry
Marelek

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Volkswagen Bora 1.9 TDI AJM, 115KM, 2000r
Piwa: 36/3
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 19:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jakiego VW Borę kupić? Proszę o porady.


Witam.
Tak jak przedmówca polecam TDI.
Ja co prawda mam na pompowtryskach i sobie chwale,
tyle że trzeba uważać na paliwo, lać na pewnych i sprawdzonych stacjach.
Ale przyjemność z jazdy bezcenna.
Silniki na pompie są słabsze ale można lać gorsze paliwo (czytaj tańsze).
Zgadzam się całkowicie co do climatronika, manualna klimatyzacja to nieporozumienie.
Climatronik nie tylko stabilizuje temp. ale steruje wszystkimi klapami obiegu powietrza.
Reaguje nie tylko na temp. ale też na poziom nasłonecznienia.
Przy silnikach TDI fajnie by mieć podgrzewane fotele, lub jeszcze lepiej webasto. Ja niestety mam wersje włoską i w zimę d...a marznie.
Te silniki mają bardzo dużą sprawność i stąd wytwarzają niewiele ciepła, w zasadzie grzeje się jak go się depnie, a zimny nie bardzo butować.
Zwróć też uwagę by mieć ESP znacznie poprawia bezpieczeństwo i sporo podsystemów jest wtedy w "nowszej wersji".
Co do antykorozji to czytałem gdzieś że wszystkie po 2000r mają zabezpieczenia i to podwójne. Producent daje 12 lat gwarancji na to.
Oczywiście jeśli będzie walnięta, wyklepana, i wypicowana to zacznie rdzewieć. Sad

Ogólnie uważam, że jest to samochód z wyższej półki, do tego nie tani i tylko wersja full wypas ma sens, zadowalanie się wersją okrojoną to nieporozumienie.

Najważniejsza porada to kupuj borkę z pewnego źródła lub z pełną i pewną dokumentacją.
Nawet gdyby miała dużo wyższą cenę.
Lepiej zapłacić trochę więcej i lać tylko paliwo, niż w ciągu kilku miesięcy drugie tyle dać mechanikom.
_________________
Pozdrawiam.
Mariusz
Powrót do góry
m4ni3k

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): konin
Posiadane auto: bora
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 04:21
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jakiego VW Borę kupić? Proszę o porady.


Czyli najlepiej po roku 2000 bo z ocynkiem, a co do silnika to właśnie wolał bym na wtryskiwaczach ze wzgląd na mniejszą awaryjność.
Co do wyposażenia full opcja to wiadomo że jak się taka trafi to się kupi ale zobaczymy.
Co do grzania TDi zimą to tez już czytałem że słabo grzeją się, znacznie gorzej niż benzyna.
No i oczywiście będę szukał z climatronikiem Smile
Każda wskazówka mile widziana Smile
Dzięki raz jeszcze.

A jak jest zimą w duże mrozy? słyszałem że trzeba czegoś dolewać do ON, bo coś z parafina tam się dzieje. jakie będą tego objawy? będzie szarpał czy w ogólnie nie będzie jechał ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 04:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marelek

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Volkswagen Bora 1.9 TDI AJM, 115KM, 2000r
Piwa: 36/3
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 10:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jakiego VW Borę kupić? Proszę o porady.


Witam.
W zimę tankuj na stacjach gdzie jest duży ruch. Chodzi o to by paliwo schodziło na bieżąco. Dodatki do ON są dolewane zależnie od temp. i jeśli stacja ma paliwo jeszcze z jesieni, a złapie większy mróz to pozamiatane.
Jeśli paliwo jest z bieżących dostaw to nie trzeba nic dodawać.
Gdy nie masz zaufania do stacji to możesz dolewać "Skydd", to jest środek Szwecki jak dobrze pamiętam i zabezpiecza do blisko -40 stopni. Jest nie drogi i dodaje się niewiele tak że można dolewać przez cały rok.Wink
Co do odpalania to jak napisał Parker86 dobry akumulator, sprawny silnik i zawsze odpali. Ja nie miałem problemów, a poprzedniej zimy w Toruniu padł rekord Polski.
_________________
Pozdrawiam.
Mariusz
Powrót do góry
Pablomix

Dyskutant



Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sochaczew
Posiadane auto: Bora 1.9 TDI 2002 silnik ATD
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 12 Lis 2010, 12:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Bora ) Jakiego VW Borę kupić? Proszę o porady.


Bardzo ładna bora, dlaczego jak ja szukałem to takich nie było ?
Jest tak ładna że mógłbym ją wstawić do salonu zamiast do garażu !

http://otomoto.pl/volkswagen-bora-special-1-9-tdi-131-km-C16044787.html
_________________
Pablomix
Sprzedam radiomagnetofon Kasprzak RMS 404
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Bora ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Bora »

Opinie o samochodach Volkswagen Bora - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Bora ) Decyzje zakupowe

14) Opinia »

VolkswagenTouran

28 990

2011r.

207 000 km

wielkopolskie

VolkswagenPolo

12 200

2009r.

198 000 km

śląskie

VolkswagenTouran

16 500

2005r.

218 202 km

łódzkie

VolkswagenGolf

57 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

16 900

2007r.

221 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System