Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) zerwana linka maski, jak ją otworzyć



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
glankor

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wągrowiec - Wlkp
Posiadane auto: VW Touran TREND 1,9 74kW AVQ TDI 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 17:03
Temat postu:

zerwana linka maski, jak ją otworzyć


Witam wszystkich i proszę o pilną poradę. Świeżo kupiony Touran 2004 byłe taxi ma alarm taxi uruchamiany kolanem. Dziś na stacji diagnostycznej urwała się linka otwierania maski silnika, nie wiadomo gdzie, ale rączka luźno się obraca. i niechcący naciśnięty włącznik uruchomił alarm, wył z 10 min i przestał, ale światła mrugają i rozładują aku do cna. Wyrwałem emblemat żeby jakoś śrubokrętem otworzyć, jak kiedyś starego passata, ale zastawione wszytko blachami. Może się urwało tuż przy rączce, ale nie wiem jak zdjąć boczek a z nim może i rączkę żeby kombinerkami pociągnąć linkę. Wszystko tak się mocno trzyma, jedna osłona dociska nastepną, W jakiej kolejności je próbować zdjąć. Od spodu komory wszystko zabudowane, nawet po zdjęciu jakichś osłon nie sięgnie się do linki, zresztą nie wiadomo gdzie ona idzie. Akumulator raczej na straty. Za chwilę się nie odpali już nawet silnika i nie wjedzie na lawetę. Samochód jeszcze nie zarejestrowany Nie mam pojęcia jak otworzyć maskę.
Pomocy Koledzy

pozdrawiam Grzegorz
Powrót do góry
glankor

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wągrowiec - Wlkp
Posiadane auto: VW Touran TREND 1,9 74kW AVQ TDI 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 23:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) zerwana linka maski, jak ją otworzyć


Dzięki pomocy ryśka75 - podpowiedział jakie osłony po kolei zdejmować opanowałem usterkę częściowo. Nie zerwała się linka, tylko to, co w jego przypadku, plastykowa dźwigienka ciągnąca za kulkę na końcu linki. Pozostaje uzupełnić brak.

Wątek można zamknąć.

Grzegorz
Powrót do góry
rock4

Dyskutant



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec/Dolnośląskie
Posiadane auto: VW TOURAN 1,9 TDI
Piwa: 13/2
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 14:34
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) zerwana linka maski, jak ją otworzyć


glankor napisał:
Dzięki pomocy ryśka75 - podpowiedział jakie osłony po kolei zdejmować opanowałem usterkę częściowo.


glankor, uważam że warto by tu wrzucić informację właśnie na temat które osłony po kolei zdejmować bo temat jest a praktycznie nic nie wnosi, ktoś następny z tym problemem nie będzie w stanie sobie poradzić, no chyba że założy kolejny wątek w tej samej sprawie - ale podkreślam to moja subiektywna uwaga
_________________
VW Touran 1.9 TDI, AVQ, 2003, TrendLine <- kliknij Smile
Fotografia Okolicznościowa
Powrót do góry
glankor

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wągrowiec - Wlkp
Posiadane auto: VW Touran TREND 1,9 74kW AVQ TDI 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 21:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) zerwana linka maski, jak ją otworzyć


Masz rację, wypadałoby podać tę kolejność. Trzeba zacząć od podważenia boczku deski rozdzielczej - same zatrzaski. Ta schodzi lekko. Następnie część 2 nakładka również na zatrzaskach. Zdjąłem też cały panel z wyłącznikiem świateł. Zaczyna się to od otwarcia klapki 3, ściągnięcia jej z zawiasów, pokazują się dwa wkręty. Żeby zdjąć część 4 trzeba jeszcze odchylić osłonę znajdującą się bliżej środkowej konsoli zachodzącej pod kierownicę, zakrywa ona jeszcze dwa wkręty. Wtedy trzymają część 4 tylko zatrzaski. Zdejmowałem Cześć 4 bo nie pozwalała wyjąc mi części 5, niby niewiele ale obawiałem się złamania "5". Potem wyjąć zabezpieczenie z rączki, zejdzie ona z wieloklinu części złamanej i da się zdjąć ze ściany i progu część 5. Podstawa rączki otwierania klapy jest przykręcona do boku nadwozia dwoma wkrętami z łebkiem pod krzyżak (u mnie tak było) wszystkie wcześniejsze wkręty były na torx. Prawie pod rączką jest jeszcze jeden wkręt ukryty pod kapturkiem. Żeby zdjąć część 5 ciągnącą się od słupka przedniego prawie do tylnego przez cały próg drzwi kierowcy trzeba wcześniej odchylić osłonę słupka środkowego, bo on trzyma takim pazurem "ucho" części 5. Widoczny na zdjęciu podnóżek 6 trzyma się nadkola przez otwory w dywaniku takimi "pazurami" Wyjdzie z nich razem z częścią 5 do przodu w górę. Nie wiedziałem o tym i pourywałem te pazury i odłamałem też w narożniku od części 5. Wzdłuż progu część 5 jest na zatrzaskach. I tak to by wyglądało.


pozdrawiam Grzegorz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

22 900

2008r.

192 055 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

30 900

2014r.

240 000 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenTouran

64 700

2017r.

253 000 km

mazowieckie

VolkswagenTiguan

50 900

2012r.

190 245 km

mazowieckie

VolkswagenGolf Plus

29 900

2011r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System