Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 12:48
Temat postu:

Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Kupiłem T1,9 101 km. Auto sprawuje się super, ale niepokoją mnie stuki dochodzące zza schowka. Mechanik orzekł, że to ,,silniczek nawiewu'' wariuje. Cichnie po wymuszeniu obiegu wewnętrznego. Olać i jeździć, czy grzebać? Momentami mnie to mocno drażni.

Druga sprawa to ,,klejące się'' drzwi pasażera z przodu. Pociągnięcie klamki od wewnątrz odblokowuje je, ale nie otwierają się jak inne - mam wrażenie, że ,,trzyma'' je wciąż uszczelka. Psiknąłem wczoraj silikonem w sprayu i dalej problem jest. Ktoś ma/miał podobnie?

Z góry dzięki za rady.
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 13:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Stuki dochodzą faktycznie z nagrzewnicy. Jesli Cię denerwuje to trzeba sprawdzic. VW sam stwierdził ze montował wadliwe silniczki i czasem nowe juz potrafiły "tyrkotac" No ale niektóe auta po 5 lat mają i nic się nie dzieje.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 14:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Da się wytrzymać, ale z czasem przy jakiejś okazji grzebania w tych okolicach pomyśle o tym. A co do drzwi pasażera - ma ktoś jakiś pomysł?
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 06:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


No a jak z zewnatrz się otwieraja, tak samo trzyma? mozesz miec autoblokade drzwi która nie odblokowuje się po wyjeciu kluczyka i klamką z wew otworzysz pociągając 2 razy. Albo spadła Ci linka z klamki, albo coś się z nią stało, i fizycznie się trzyma a nie otwiera. Boczek do zdjęcia. Chyba ze od zew tez się nie da otworzyc, bo tego nie wiemy.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 11:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Linka chyba jest ok, bo drzwi się otwierają, ale wyraźnie przytrzymuje je uszczelka, jakby się kleiła. Też myślałem o lince, ale mechanik z uporem obstaje przy uszczelce, sam nie wiem. Wyczuwam, że linka działa, blokady też nie ma, drzwi trzeba jakby lekko pchnąć od wewnątrz żeby się otworzyły.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 11:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 22:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


@ himi - jeden problem = jeden wątek, tak mówi regulamin, który zaakceptowałeś, skoro tu piszesz

Co do drzwi to sprawdź, czy czasami nie masz obtartego skobla, który wchodzi w zamek i trzyma drzwi. Tak się może dziać kiedy np. drzwi lekko opadną albo je ktoś nie umiejętnie ustawi po naprawie.
Jeśli ten fenomen występowałby podczas otwierania tylko tych drzwi a inne byłby wtedy zamknięte, to spróbuj uchylić szybę. Jak problem zniknie to znaczy, że chodzi o podciśnienie w kabinie, które utrudnia otwieranie drzwi czy zamykanie tylnej klapy.
Uszczelkę na czas analizy łatwo wyeliminować - kupujesz żółtą taśmę malarską (antyrysową), obklejasz osobno uszczelki i wnękę w nadwoziu (próg, słupki) - wtedy nic nie powinno się kleić do siebie.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 11:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Sprawdzę - będę też pamiętam o regulaminie. Sorry.
Powrót do góry
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 10:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Jeszcze odnośnie stuków zza schowka. Wnerwia mnie to mocno. Konieczna będzie wymiana tegoż źródła hałasu?
Powrót do góry
PanBambaryla

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Touran Trendline/upgr. HighLine 2.0 BMN 11.2007 RNS-510
Piwa: 5/8
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 11:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Jak Ci doradzić przy tak zadanym pytaniu?

Ludzie, ostatnio dyskusja na naszym forum pełna jest emocji i nic nie wnoszących postów. Przypominam, że to forum techniczne i pewne zasady obowiązują. Nikt ich nie czyta przy rejestracji a potem "pyszczy". Zasada jest prosta - dostosuj się albo nie pisz. Poza tym - zawsze obowiązują ogólne zasady NETYKIETY, jeżeli jeszcze pamiętacie co to jest...
_________________
Pzdr, Bam
Powrót do góry
gadu-gadu
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 12:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Jak mi doradzić? Cóż sprawa jest niezwykle trudna. Ale zaryzykuję. Ano można napisać: ,,wymień całą dmuchawę, wszelkie naprawy są nieopłacalne'' bądź też ,,można rozebrać i próbować naprawy''. Znalazłoby się jeszcze kilka możliwych odpowiedzi, ale ty wybrałeś najlepszą moralizatorską i niezwykle konstruktywną. Pouczasz nie radząc nic. Budujące. Mój obecny post potraktuj jako ten ,,emocjonalny'' w twoim podziale na ,,emocjonalne'' i ,,nic nie wnoszące''. Twój powyższy wniósł niezwykle wiele.
Powrót do góry
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 09:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


W kwestii klejących się drzwi opanowałem wreszcie temat. Powodem ich ,,klejenia'' był fragment uszczelki przy samym słupku dzielącym tylne drzwi od przednich. To tam uszczelka była ciasna i trzymała drzwi. Odgiąłem, napryskałem silikonu w sprayu do uszczelek i ....miód malina. Drzwi otwierają się normalnie.

W sprawie stuków zza schowka nie zrobiłem na razie nic (nie mam czasu na warsztat). Stuka nadal, czasem pomaga na chwile off całości systemu wentylacji.
Powrót do góry
1xdexterx1

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZAMOŚĆ
Posiadane auto: VW TOURAN 2,0TDi r.2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 16:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


himi ja miałem taki sam problem tylko, że stuki dochodziły u mnie po lewej stronie i zrobiłem to bo strasznie mnie to wneriwało.
mianowicie pojechałem do mechanika i ten od razu poeiwdział mi, że walniety jest silniczek regulacji temperatury. Zorientowałem się ile to kosztuje i w serwisie zawołali mi 460 zł, także poszukałem na allegro i znalazłem za 90 zł i po wymianie (nie zapeszająć Smile) wszystko jest SUPER, wnerwiające stuki ucichły i teraz można już jeździć bez zbędnych nerwów Smile

najlepiej podjedź do mechanika i niech ci powie, który silniczek ci walną a później udaj się do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego iniech ci sprawdzą w kompie numer katalogowy (bo w seriwsie nie chcą powiedzieć) i wtedy zamawiaj gdzie bedzie ci wygodnie Smile
jak jeszcze cos będziesz w tym temacie potrzebował to pisz spróbuję jakoś doradzić na własnym doświadczeniu Smile


a co do roboty to mechanik strasznie narzekał na nią, bo jest z tym trochę roboty, poodkręcać te plastiki zajmuje trochę czasu no i trzeba się powyginać trochę Smile ale od tego są chlopaki żeby naprawiać Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

49 900

2018r.

153 280 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenTiguan

33 900

2011r.

274 000 km

mazowieckie

VolkswagenPolo

14 800

2008r.

141 950 km

lubelskie

VolkswagenTiguan

32 900

2008r.

228 147 km

mazowieckie

VolkswagenFox

10 900

2009r.

156 431 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System