Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 12:48
Temat postu:

Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Kupiłem T1,9 101 km. Auto sprawuje się super, ale niepokoją mnie stuki dochodzące zza schowka. Mechanik orzekł, że to ,,silniczek nawiewu'' wariuje. Cichnie po wymuszeniu obiegu wewnętrznego. Olać i jeździć, czy grzebać? Momentami mnie to mocno drażni.

Druga sprawa to ,,klejące się'' drzwi pasażera z przodu. Pociągnięcie klamki od wewnątrz odblokowuje je, ale nie otwierają się jak inne - mam wrażenie, że ,,trzyma'' je wciąż uszczelka. Psiknąłem wczoraj silikonem w sprayu i dalej problem jest. Ktoś ma/miał podobnie?

Z góry dzięki za rady.
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 13:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Stuki dochodzą faktycznie z nagrzewnicy. Jesli Cię denerwuje to trzeba sprawdzic. VW sam stwierdził ze montował wadliwe silniczki i czasem nowe juz potrafiły "tyrkotac" No ale niektóe auta po 5 lat mają i nic się nie dzieje.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 14:37
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Da się wytrzymać, ale z czasem przy jakiejś okazji grzebania w tych okolicach pomyśle o tym. A co do drzwi pasażera - ma ktoś jakiś pomysł?
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 06:45
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


No a jak z zewnatrz się otwieraja, tak samo trzyma? mozesz miec autoblokade drzwi która nie odblokowuje się po wyjeciu kluczyka i klamką z wew otworzysz pociągając 2 razy. Albo spadła Ci linka z klamki, albo coś się z nią stało, i fizycznie się trzyma a nie otwiera. Boczek do zdjęcia. Chyba ze od zew tez się nie da otworzyc, bo tego nie wiemy.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 11:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Linka chyba jest ok, bo drzwi się otwierają, ale wyraźnie przytrzymuje je uszczelka, jakby się kleiła. Też myślałem o lince, ale mechanik z uporem obstaje przy uszczelce, sam nie wiem. Wyczuwam, że linka działa, blokady też nie ma, drzwi trzeba jakby lekko pchnąć od wewnątrz żeby się otworzyły.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 11:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 22:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


@ himi - jeden problem = jeden wątek, tak mówi regulamin, który zaakceptowałeś, skoro tu piszesz

Co do drzwi to sprawdź, czy czasami nie masz obtartego skobla, który wchodzi w zamek i trzyma drzwi. Tak się może dziać kiedy np. drzwi lekko opadną albo je ktoś nie umiejętnie ustawi po naprawie.
Jeśli ten fenomen występowałby podczas otwierania tylko tych drzwi a inne byłby wtedy zamknięte, to spróbuj uchylić szybę. Jak problem zniknie to znaczy, że chodzi o podciśnienie w kabinie, które utrudnia otwieranie drzwi czy zamykanie tylnej klapy.
Uszczelkę na czas analizy łatwo wyeliminować - kupujesz żółtą taśmę malarską (antyrysową), obklejasz osobno uszczelki i wnękę w nadwoziu (próg, słupki) - wtedy nic nie powinno się kleić do siebie.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 11:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Sprawdzę - będę też pamiętam o regulaminie. Sorry.
Powrót do góry
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 10:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Jeszcze odnośnie stuków zza schowka. Wnerwia mnie to mocno. Konieczna będzie wymiana tegoż źródła hałasu?
Powrót do góry
PanBambaryla

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Touran Trendline/upgr. HighLine 2.0 BMN 11.2007 RNS-510
Piwa: 5/8
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 11:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Jak Ci doradzić przy tak zadanym pytaniu?

Ludzie, ostatnio dyskusja na naszym forum pełna jest emocji i nic nie wnoszących postów. Przypominam, że to forum techniczne i pewne zasady obowiązują. Nikt ich nie czyta przy rejestracji a potem "pyszczy". Zasada jest prosta - dostosuj się albo nie pisz. Poza tym - zawsze obowiązują ogólne zasady NETYKIETY, jeżeli jeszcze pamiętacie co to jest...
_________________
Pzdr, Bam
Powrót do góry
gadu-gadu
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 12:18
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


Jak mi doradzić? Cóż sprawa jest niezwykle trudna. Ale zaryzykuję. Ano można napisać: ,,wymień całą dmuchawę, wszelkie naprawy są nieopłacalne'' bądź też ,,można rozebrać i próbować naprawy''. Znalazłoby się jeszcze kilka możliwych odpowiedzi, ale ty wybrałeś najlepszą moralizatorską i niezwykle konstruktywną. Pouczasz nie radząc nic. Budujące. Mój obecny post potraktuj jako ten ,,emocjonalny'' w twoim podziale na ,,emocjonalne'' i ,,nic nie wnoszące''. Twój powyższy wniósł niezwykle wiele.
Powrót do góry
himi

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 09:27
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


W kwestii klejących się drzwi opanowałem wreszcie temat. Powodem ich ,,klejenia'' był fragment uszczelki przy samym słupku dzielącym tylne drzwi od przednich. To tam uszczelka była ciasna i trzymała drzwi. Odgiąłem, napryskałem silikonu w sprayu do uszczelek i ....miód malina. Drzwi otwierają się normalnie.

W sprawie stuków zza schowka nie zrobiłem na razie nic (nie mam czasu na warsztat). Stuka nadal, czasem pomaga na chwile off całości systemu wentylacji.
Powrót do góry
1xdexterx1

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZAMOŚĆ
Posiadane auto: VW TOURAN 2,0TDi r.2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 16:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stuki za schowkiem i ,,klejące się'' drzwi - poradźcie


himi ja miałem taki sam problem tylko, że stuki dochodziły u mnie po lewej stronie i zrobiłem to bo strasznie mnie to wneriwało.
mianowicie pojechałem do mechanika i ten od razu poeiwdział mi, że walniety jest silniczek regulacji temperatury. Zorientowałem się ile to kosztuje i w serwisie zawołali mi 460 zł, także poszukałem na allegro i znalazłem za 90 zł i po wymianie (nie zapeszająć Smile) wszystko jest SUPER, wnerwiające stuki ucichły i teraz można już jeździć bez zbędnych nerwów Smile

najlepiej podjedź do mechanika i niech ci powie, który silniczek ci walną a później udaj się do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego iniech ci sprawdzą w kompie numer katalogowy (bo w seriwsie nie chcą powiedzieć) i wtedy zamawiaj gdzie bedzie ci wygodnie Smile
jak jeszcze cos będziesz w tym temacie potrzebował to pisz spróbuję jakoś doradzić na własnym doświadczeniu Smile


a co do roboty to mechanik strasznie narzekał na nią, bo jest z tym trochę roboty, poodkręcać te plastiki zajmuje trochę czasu no i trzeba się powyginać trochę Smile ale od tego są chlopaki żeby naprawiać Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenGolf

79 900

2016r.

34 000 km

mazowieckie

VolkswagenSharan

64 999

2014r.

205 000 km

pomorskie

VolkswagenTouran

23 499

2009r.

275 000 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenUp!

19 900

2014r.

98 010 km

śląskie

VolkswagenPassat

79 900

2016r.

94 476 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System