Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Golf ) Pikajaca kontrolka oleju Golf III



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WezyrPL

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROSNO
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1.7 DTI
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 19:43
Temat postu:

Pikajaca kontrolka oleju Golf III


Witam Problem mój polega na , w trakcie jazdy zapala się kontrolka oleju i daje dzwięk .Jak myślicie czym to może być spowodowane ( rocznik : 1993 , Przebieg : 280 tysięcy w tym 80 tysięcy przejechane na LPG)

Bardzo proszę o POMOC



Pozdrawiam
Powrót do góry
archive_3

Gość







Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 19:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Pikajaca kontrolka oleju Golf III


Jaki masz olej wlany do silnika.
Czy jest dostateczna ilość oleju?
Kiedy był wymieniany.
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 19:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Pikajaca kontrolka oleju Golf III


uszkodzony czujnik lub brak ciśnienia oleju Laughing
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
WezyrPL

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROSNO
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1.7 DTI
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 20:43
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Pikajaca kontrolka oleju Golf III


Olej to lostos mineralny 15W40 zalany, ( mam zamiar wymienić) Ale jak bedzie brak ciśnienia to co wtedy począć . Czy zalac jeszcze gęstszym olejem Question

dziekuje za zainteresowanie się tematem





Pozdrawiam
Powrót do góry
baton208
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lanckorona/Małopolska
Posiadane auto: Volvo xc90 T6.
Piwa: 100/17
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 21:17
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Pikajaca kontrolka oleju Golf III


Uszkodzony lub źle podpięty czujnik cisnienia oleju. Golfa sprzedałem co prawda jakieś 1,5 roku temu, ale jak dziś pamiętam, kiedy jadąc z rodziną na wczasy gdzieś w połowie Polski w środku nocy kontrolka sie rozjarzyła i zaczęła pikać. W rezultacie sprawdziłem wtedy (i wielokrotnie później) pozimo oleju, przy wymianie odkręciłem miskę i zrewidowałem "smok" i pompę oleju i wszystko było ok.
Na pewnym forum znalazłem wytłumaczenie. Mianowicie chodzi o różnice ciśnień oleju, w stosunku (o ile dobrze pamiętam) do obrotów. W związku z uszkodzeniem czujnika te wartości są zamienione, więc wtedy kiedy powinno być wysokie, jest odbierany sygnał z niskiego i dlatego zapala się kontrolka z sygnałem dźwiękowym.
Rewizja czujników i prawidłowości ich podpięcia. Tak na początek.
Ps. Jeżeli masz właściwy olej w silniku i właściwy poziom to poza dyskomfortem psychicznym podczas "pikania" nic Ci nie grozi. Właściwie można by rzec: "Temat rzeka jeżeli chodzi o golfa III"
WezyrPL napisał:
...Ale jak bedzie brak ciśnienia to co wtedy począć...

Czteropak stawiam że będzie ciśnienie jak należy Very Happy
_________________
Było: Mercedes VITO 2.2 CDI, Renault Espace 2.0 dCI, VW Transporter T4 2.5 TDi 2001 r, Subaru Forester 2.0 Turbo, Volvo v70xc 2,5 1999, 2xVolvo 855 aut. 2.5 TDI 1997, Volvo 855 2.3 aut. T5 1995, Volvo V40 1.9 TD 1997r.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 21:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 22:25
Temat postu:

Pikajaca kontrolka oleju Golf III


Jest to typowy objaw zuzycia slnika . Mam taki sam model 93 z silnikiem 1,9 td z przebiegiem ok 658 tys km . Zuzyte łoża wałka rozrządu i wału korbowego przepuszczają olej powodując jego pienienie . Żadne zabiegi łącznie z wymianą pompy nic nie dadzą Znam tu z autopsji. Co dziwne nie dymi , ma moc , w zimie odpala rewelacyjnie . Recepta na przejechanie dalszych dziesiątków tysiecy kilometrów bez piszczenia i migaj.acej kontrolki to ; dolanie do kazdej zmiany oleju dodatku WYNSS na podwyzszenie cisnienia oleju[ co zapobiegnie pienieniu ] i stopnia spręzania a przy okazji wyciszenie silnika.. Czesta dbałosc o wymiane filtra powietrza
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 08:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Pikajaca kontrolka oleju Golf III


pojawilo sie nagle czy po wymianie oleju???? - u mnie problemem byl sam filtr oleju
Powrót do góry
gadu-gadu
WezyrPL

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROSNO
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1.7 DTI
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 14:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Pikajaca kontrolka oleju Golf III


marekzu napisał:
pojawilo sie nagle czy po wymianie oleju


Ja nie wiem skad sie to wzielo pikanie Sad
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 18:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Pikajaca kontrolka oleju Golf III


jak chcesz się pobawić to wymień szklanki i lekko splanuj stopki od wałka rozrządu Exclamation Laughing
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
WezyrPL

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROSNO
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1.7 DTI
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 21:17
Temat postu:

Re: Pikajaca kontrolka oleju Golf III


gabryiel napisał:
Jest to typowy objaw zuzycia slnika . Mam taki sam model 93 z silnikiem 1,9 td z przebiegiem ok 658 tys km . Zuzyte łoża wałka rozrządu i wału korbowego przepuszczają olej powodując jego pienienie . Żadne zabiegi łącznie z wymianą pompy nic nie dadzą Znam tu z autopsji. Co dziwne nie dymi , ma moc , w zimie odpala rewelacyjnie . Recepta na przejechanie dalszych dziesiątków tysiecy kilometrów bez piszczenia i migaj.acej kontrolki to ; dolanie do kazdej zmiany oleju dodatku WYNSS na podwyzszenie cisnienia oleju[ co zapobiegnie pienieniu ] i stopnia spręzania a przy okazji wyciszenie silnika.. Czesta dbałosc o wymiane filtra powietrza
...................................... kolego w moim przypadku o jaki WYNNS chodzi (jakim mam zalac) proszę o linka............
Powrót do góry
sempiator

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: VW Golf 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Mar 2014, 08:01
Temat postu:

Pikająca kontrolka oleju


Witam kolegów, podłączam się pod temat. Posiadam golfa 3 1,6 75kM, rok 11.1995. Mi też mruga kontrolka oleju ale na wolnych obrotach po przejechaniu dłuższego dystansu np.50km. Jeśli dodam troszkę gazu kontrolka nie świeci, puszcze gaz i znowu to samo. Czujnik zmieniłem ( ile ich w końcu jest 1 czy 2 bo czytałem wiele różnych opinii ). Kolega Gabryiel napisał o dodatku do oleju który stosuje się przy wymianie oleju nazywa się WYNSS na podwyzszenie cisnienia oleju[ co zapobiegnie pienieniu ] i stopnia spręzania a przy okazji wyciszenie silnika. Znalazłem taki preparat ale ich jest kilka rodzajów każdy do czegoś innego. Najbardziej adekwatne do postu kolegi Gabryiela wydaje mi się Wynss 74944 ale nie wiem czy dobrze myślę? To opis preparatu.

SPER DOŁADOWANIE MOCY - KOMPRESJI SILNIKA

PROFESJONALNA FORMUŁA

Przywraca kompresję oraz pierwotne ciśnienie oleju. Zwiększa moc i osiągi silnika. Do wszystkich czterosuwowych silników benzynowych, Diesla i na gaz LPG. Także do wszystkich silników turbodoładowanych.

Uszczelnia pierścienie tłokowe. Poprawia kompresję sprężania i wyrównuje pracę wolnych obrotów silnika. Wycisza i stabilizuje pracę silnika. Zmniejsza zużycie oleju i toksyczność spalin. Poprawia lepkość oleju w wysokich temperaturach. Zwiększa trwałość powłoki smarnej, redukując tarcie. Jest mieszalny ze wszystkimi olejami.
Powrót do góry
pp0032

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Volkswagen Golf III, 1.6, 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Sie 2015, 00:19
Temat postu:

Re: Pikajaca kontrolka oleju Golf III


WezyrPL napisał:
Witam Problem mój polega na , w trakcie jazdy zapala się kontrolka oleju i daje dzwięk .Jak myślicie czym to może być spowodowane ( rocznik : 1993 , Przebieg : 280 tysięcy w tym 80 tysięcy przejechane na LPG)

Bardzo proszę o POMOC



Pozdrawiam


Mi również nerwy psuła migająca i pikająca kontrolka oleju. Na zimnym silniku wszystko ok, a po przejechaniu jakichś 10 km zaczynało się. Gdy obroty przekraczały 3 tys była cisza, gdy obroty były niższe to znów drażniło ucho. Wymieniłam czujnik oleju i problem zniknął.
Powrót do góry
julbmw

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Skoda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Wrz 2015, 19:59
Temat postu:

kontrolka oleju


Według mnie masz zbyta mało oleju w silniku a kontrolka właśnie Ciebie o tym informuję. WeX uzupełnij olej na taki jak używasz lub lepiej wymień na nowy i zobacz co się będzie działo. Najważniejsze abyś pamiętał o właściwej normie. Kolejną zaletą jest fakt, iż ten olej nie jest podrabiany jak niektóre inne marki.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 13 Wrz 2015, 21:01
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Pikajaca kontrolka oleju Golf III


Ja z kolei przejeździłam zbyt długo po terminie serwisu,czyli jak był czas wymiany oleju.Jakoś tak wyszło,że po prostu brakowało mi czasu to i zaczęły się irytujące piszczenia i mruganie kontrolki oleju.Wymieniłam olej, filtr oleju,wykasowałam "servis" i wszystko wróciło do normy.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Many132

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Vw golf 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 16:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Golf ) Pikajaca kontrolka oleju Golf III


Witam mam pytanie co do tematu mam ten sam problem stalo mi sie tak jak jechalem do holandi zaczeła migotac mi ta ko trolka ale dojechalem czy moge śmiało wracac do polski z ta kontrolką ???
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Golf »

Opinie o samochodach Volkswagen Golf - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Golf ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

51 900

2016r.

219 000 km

śląskie

VolkswagenAtlas

159 000

2020r.

32 045 km

pomorskie

VolkswagenArteon

116 900

2018r.

80 000 km

mazowieckie

VolkswagenUp!

22 900

2013r.

80 859 km

kujawsko-pomorskie

VolkswagenTouran

17 800

2008r.

272 014 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System