Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sigan

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 18:05
Temat postu:

Stojak na rowery


Witam ,

Zaczynam nowy temat bo uważam, że jest to bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie do przewożenia max. 2 rowerów. Jest ono stosowane w Finlandii (pewnie nie tylko) i wymaga jedynie haka holowniczego w samochodzie. Można to oczywiście stosować do dowolnego auta z hakiem ale najbardziej to docenią właściciele mini vanów. Trzymam to coś w bagażniku i zakładam kiedy jest mi potrzebne.
Przywiozłem taki zestaw ojcu a sam stosuję tutaj z powodzeniem.
Taki "stojak" jak go nazywam, można wykonać samemu.

Jak będzie zainteresowanie to zrobię zdjęcia pokazowe i wrzucę na forum.

Naprawdę sprawa ciekawa, jeśli w rodzinie używacie rowerów!!! Smile
Powrót do góry
anko1973

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran HL 2,0 TDI BKD 140KM, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 16:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


dawaj kolego - każde porady są przydatne jak można coś samemu zrobić i jest OK
Powrót do góry
Sigan

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 17:37
Temat postu:

Stojak na rowery


Chciałem wrzucić zdjęcia ale mam z tym problemy na tym forum, więc zostawiam link http://www.space-nation.eu/?d=6EF14F7C1

To drugie zdjęcie to stojak z rowerem http://www.space-nation.eu/?d=3C009DD71.

Nie widziałem tych stojaków w Polsce a uważam, że to bardzo fajne "ustrojstwo". Być może się już pokazały bo czas leci... W każdym razie dla zainteresowanych wykonaniem we własnym zakresie postaram się o dokładniejsze zdjęcia i wymiary.

Jeszcze jeden pomysł to zamontowanie takiej kuli od haka na "dyszlu" od przyczepki. Przydatne, jeśli podepniemy przyczepkę do samchodu to "stojak" można zapiąć do tej kuli.
Zdjęcie też wrzucam http://www.space-nation.eu/?d=1160A6E01

Wysłany: 28 Lis 2010 16:48
sorki za wygląd Turanka ale u mnie jest blisko -15 i dawno już go nie myłem... Crying or Very sad

Scalony przez: Turanek
Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 22:36
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


Taki stelaż można dostać chociażby na Alledrogo
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Sigan

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 23:50
Temat postu:

Stojak na rowery


pewnie tak, choć sam nie widziałem...

Skoro tak to temat do zamknięcia.
Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 23:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Pon 17 Sty 2011, 18:24
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


Witam

Nie chciałbym nikogo straszyć ale temat takich fajnych mocowań rowerów był poruszany w mediach i oczywiście są z tym problemy natury prawnej w naszym kochanym kraju (chyba że się coś zmieniło na dzisiejszy dzień). Niestety szczegułów trzeba by było poszukać bo poprostu nie pamiętam. Lecz jeśli trafimy na upier.......dliwego służbistę zaczną się problemy. Problemem jest Smile ... tablica rejestracyjna naszego pojazdu z tego co pamiętam zgodnie z przepisami ma być trwale umocowana do pojazdu, nie może być niczym przesonięta ani zdublowana jak również nie może być przeniesiona na stojak/uchwyt bowiem jest to tablica należąca do pojazdu nie stojaka Sad to tak w skrócie co zapamietałem. Jak dobrze kojarzę to opel stworzył uchwyt na rowery wysuwany wraz z tablicą rejestracyjną ze zderzaka.

Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
rock4

Dyskutant



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec/Dolnośląskie
Posiadane auto: VW TOURAN 1,9 TDI
Piwa: 13/2
Wysłany: Pon 17 Sty 2011, 23:11
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


Patrząc na stojak na zaprezentowanych zdjęciach mam obawy, nie o Policję (choć faktycznie, też swego czasu słyszałem że rejestracja nie może zostać zasłonięta, a odczepić jej nie można) ale o rower!!!
Patrząc na zaprezentowany stelaż nie zauważyłem żadnych miękkich materiałów, które będą chroniły lakier roweru podczas przejazdu przez dziury w drogach (przecież w Polsce ich nie brakuje). Druga sprawa to zabezpieczenie w formie tej rozciągającej gumy (nie wiem jak to się fachowo nazywa), chyba szybciej bym przyczepił taki rower trytytkami niż zaufał temu czemuś - rower też przecież ma swoją cenę.
Podkreślam, nikogo nie krytykuję za pomysły, to tylko moja subiektywna opinia na ten temat.
_________________
VW Touran 1.9 TDI, AVQ, 2003, TrendLine <- kliknij Smile
Fotografia Okolicznościowa
Powrót do góry
Sigan

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 12:51
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


Ten temat jest po to aby rozmawiać.
Uważam, że taki czy podobny stojak jest bardzo praktyczny, łatwy żeby samemu zrobić lub dostosować do indywidualnych potrzeb.
Może nie od razu ale i prawo można dostosować tak jak np. ze światłami do jazdy w dzień.
A piszę o tym bo to wypróbowałem i w Finlandii jest stosowany bez żadnych problemów z Policją.

Tylko jak to w Polsce, wiele ciekawych rozwiązań się nie przyjmie: bo to dziury w drodze, złe prawo, brak pieniędzy, droga energia, itd.
Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 17:53
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


Sigan napisał:
Ten temat jest po to aby rozmawiać.
Uważam, że taki czy podobny stojak jest bardzo praktyczny, łatwy żeby samemu zrobić lub dostosować do indywidualnych potrzeb.
Może nie od razu ale i prawo można dostosować tak jak np. ze światłami do jazdy w dzień.
A piszę o tym bo to wypróbowałem i w Finlandii jest stosowany bez żadnych problemów z Policją.

Tylko jak to w Polsce, wiele ciekawych rozwiązań się nie przyjmie: bo to dziury w drodze, złe prawo, brak pieniędzy, droga energia, itd.


Drogi kolego Sigan
Mam podobne zdanie jeśli chodzi o ten dziwny kraj nad wisłą. W finlandii stosowałeś w/w stojak bez żadnych problemów. Lecz w polsce nie życzę nikomu trafić na w.....nego krawężnika bo łatwiej rozmawia się z nogą od stołu.
Niemniej czytając twojego pierwszego posta chciałem tylko zwrócić uwagę na aspekt prawny jaki był już poruszony w mediach. Jeśli jesteś władny zmienić prawo to masz szerokie pole do popisu. Zwróć uwagę, że np. zgodnie z prawem możesz już zarejestrować w polsce auto z kierownicą po prawej stronie ale sprubuj to zrobić w chwili obecnej tak praktycznie Twisted Evil (proponuję trochę podrążyć ten temat- tylko się za bardzo przy tym nie stresuj). Przykladów znalazło by się jeszcze wiele (bardzo dużo w modnym temacie energi odnawialnej Twisted Evil ).

Reasumując widzę, że wypowiedzi które są trochę krytyczne wobec twojego pomysłu bardzo Cię bolą
Powrót do góry
kilian1982

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): MOGILNO
Posiadane auto: VW Touran 1.9Tdi 101KM 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 01:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


witam Używam tego bagaznika od kilku sezonów poprzednio w golfie IV dodadkowo kupiłem doczepiana listwę ze światłami gdyz przewóż 2 lub 3 rowerów ogranicza śiwatło dużo jeżdże po polsce z moim Rowerem i nigdy nie miałem problemu z policją tablice dobrze widać a dodatkowy zestaw lamp jest atutem bo staje isę bardziej widoczny

wady i zlaety bagażnika
zalety niska cena zakupu ok 120 zł na 3 rowery błyskawiczny montaż i demontaz na haku po ściągnieicu zabiera mało miejsca
ale największą wadą jest zę po założeniu bagażnika nie otworzymy tylnej klapy co staje się problemem. Firma thule oferuje bagaznik montowany na hak który możńa przewrócic i otworzyc bagażnik jednak cena ja dla mnie zbyt wysoka http://allegro.pl/bagaznik-uchwyt-na-hak-na-3-rowery-z-swiatlami-i1482471911.html oraz
http://allegro.pl/bagaznik-na-hak-thule-hangon-4-rowery-odchylany-i1503577616.html
Powrót do góry
gadu-gadu
Jazło

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 148
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krapkowice woj.Opolskie
Posiadane auto: VW Touran 2.0 AZV 100 kW
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 25 Maj 2011, 09:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


Też przymierzam się do takiego bagażnika polskiej firmy. Wcześniej myślałem o bagażniku na klapę ale mam już hak i to rozwiązanie wydaje mi się pewniejsze. W skodzie woziłem rower na dachu ale odkąd zobaczyłem kiedyś jadąc motocyklem jak facetowi wiatr zerwał rower wraz z bagażnikiem i rzucił mi prawie pod koło przestałem go używać.
_________________
Jazło
Powrót do góry
Ciapek83

Dyskutant



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Touran dsg, Polo 6N
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 30 Cze 2011, 00:57
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


Witam!
Rozglądam się za bagażnikiem rowerowym na klapę Touranka.
Zależy mi na:
-2 rowery
-jeżeli to możliwe to żeby dało się zamocować rower z "damską ramą"
-stabilność i pewność mocowania, a co za tym idzie dobre wykonanie
-łatwość obsługi

Mam też najważniejsze pytanie... czy tego typu bagażniki są bezpieczne dla karoserii auta?
Czy można otwierać klapę z zamontowanym bagażnikiem?
Ma ktoś jakieś doświadczenie?


Moje typy:
Thule BackPac 973
Thule ClipOn high 9106
Thule ClipOn 9104
Thule Freeway 968

Przedział cenowy troszkę jest, ale zastanawiam się także czy warto kupować ten najwyższy model.

Konfigurator Thule nie wskazał wogóle ClipOn'ów jako dedykowanych do Tourana. :/


Proszę o pomoc.

pozdr
_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
Sigan

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
Wysłany: Czw 30 Cze 2011, 12:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


Jeden z tych modeli możesz zobaczyć tutaj http://www.youtube.com/watch?v=EtO-2o62wrc.
Swoją drogą rozwiązanie ciekawe może tylko lepiej by wyglądało na większym samochodzie. Jeśli komuś zależy na otwieranym bagażniku razem z rowerami (trochę ciężko) to lepsze rozwiązania są. Ale i droższe http://www.youtube.com/watch?v=SwpCpirvpxM&feature=related.
Kwestia gustu, potrzeb i ceny.
Powrót do góry
Ciapek83

Dyskutant



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Touran dsg, Polo 6N
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 01 Lip 2011, 12:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Stojak na rowery


Ja się powoli przekonuje do bagażnika dachowego. To też w sumie inwestycja na przyszłość jeśli mamy zamiar coś tam jeszcze przewozić w stylu trumny bądź sprzętu zimowego.
Ale ciągle myślę też o tym, że wpakowanie na dach Tourana rowerów to niemała gimnastyka i ryzykowna.
Może mnie ktoś oświecić z jakich części składałby się taki zestaw jesli zdecydowałbym się na bagaznik na relingi? Bo ten przewodnik na stronie Thule jest dla mnie trochę niejasny.
Czy dobrze myślę?...
-klipsy/chwytaki do relingów
-belki
-uchwyt dedykowany do roweru

To 3 części?
Czyli chodzi o to czy bagaznik bazowy składa się z dwóch części?
I jaką średnicę mają relingi w Touranie?
Thule podaje 2 modele
-Thule Rapid System 757 - do "standardowych szyn"
-Thule Rapid System 775 - do "większości wymiarów relingów."
Różnią się zapięciami i wysokością.
http://www.thule.com/fitguide/index.html?Language=pl-PL&Market=PL

To wożenie na klapie też wymaga uwagi aby nic nie poobcierało, więc jeśli zdecydowałbym się na taką opcję to na pewno kupiłbym coś lepszego z Thule.
Nie mam kompletnie z tymi bagażnikami doświadczenia więc bałbym się dokonywać jakichkolwiek przeróbek w wstępnym stadium jak Turanek aczkolwiek gratuje pomysłu.
_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Sob 17 Maj 2014, 07:01
Temat postu:

Stojak na rowery


Witam wszystkich

Sory, że odgrzewam tego podpleśniałego kotleta ale czytałem artykuł -nie będę ukrywał że na WP - i przypomniałem sobie o tym wątku.
Mineły już 3 lata od naszej dyskusji i jak widzę nic się nie zmieniło w naszym kraju Crying or Very sad od strony prawnej w przypadku korzystania z bagażników na tylnej klapie/haku.
Poniżej pozwolę sobie przytoczyć cytat z artykułu na jaki trafiłem:

"Przewożenie roweru: mandat to nawet 500 zł

...
Jeśli nie chcemy dźwigać rowerów tak wysoko, możemy kupić bagażnik montowany na klapie bagażnika. Nikt nie zagwarantuje nam jednak, że nie zniszczy on tego elementu.

W takiej sytuacji wydaje się, że idealnym rozwiązaniem może być bagażnik opierający się na haku holowniczym. Jego właściciel wciąż dysponuje kompletem miejsc w samochodzie i pełną przestrzenią bagażową, a na dodatek, by zamontować rower, musi unieść go na niewielką wysokość. Niestety, również to rozwiązanie ma wady. Pierwsza to cena, drugą jest fakt, że może przyprawić o mandat.

Kłopot polega na tym, że rowery umieszczone na bagażniku montowanym na haku zasłaniają tył pojazdu. Konstruktorzy bagażników wybrnęli z tej sytuacji stosując powtórzone światła zintegrowane z konstrukcją do przewozu jednośladów. Bagażniki, o których mowa, posiadają również miejsce umożliwiające przeniesienie tablicy rejestracyjnej, ale w Polsce nie można tego zrobić w zgodzie z prawem, gdyż samochód musi posiadać komplet tablic. Niektórzy kierowcy wpadają więc na pomysł przepisania numerów rejestracyjnych na plastikowy lub kartonowy prostokąt. To także może skończyć się mandatem, gdyż taki karton nie jest tablicą rejestracyjną. Może więc najlepiej udać się do urzędu i poprosić o trzeci egzemplarz? To nic nie da, bo polskie przepisy nie przewidują wydawania trzech tablic rejestracyjnych. W przypadku takiego bagażnika policjant, który koniecznie będzie chciał wręczyć mandat, zawsze znajdzie podstawę by to zrobić."
_________________
Pozdrawiam
Darek
_______________________________
\\\"To ludzie ludziom zgotowali ten los\\\" Z. Nałkowska
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Tuning


VolkswagenTouran

21 900

2008r.

231 713 km

warmińsko-mazurskie

VolkswagenPolo

9 500

2005r.

170 310 km

łódzkie

VolkswagenGolf Plus

20 900

2007r.

218 569 km

mazowieckie

VolkswagenGolf

47 880

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolkswagenCaddy

42 900

2012r.

225 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System