Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbigniew dec

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 22:51
Temat postu:

Skrzynia DSG Touran


Witam!Mam problem z moim Touranem 2.0TDI 140 KM.I nie tylko ja bo mechanicy też.Samochód podczas startu nie ma zupełnie mocy i przy tym występują drgania i szarpnięcia-ogólne wrażenie jest jak gdybym miał słonia jako pasażera.W ASO rozkładają ręce i oferują mi jako antidotum nową skrzynie DSG za dwadzieścia tysięcy złotych czyli prawie cenę zakupu tego samochodu. Jeśli przy pomocy paru krzepkich osób uda mi się go wypchnąć to mój vagen porusza się anemicznie i skrzynia nie przerzuca biegów .Jeśli ktoś spotkał się z czymś takim to proszę o poradę bo nie bardzo uśmiecha mi się kupno nowej skrzyni ani wynajmu krzepkich popychaczy. Crying or Very sad
Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam
W związku z twoim problemem, mam trzy pytania:
1 czy w skrzyni mechanicy sprawdzali olej i filtry.
2 jak skrzynia zmienia biegi w trybie automatycznym i manualnym (przy jakich obrotach).
3 również ważne jest czy sygnalizuje usterkę poprzez miganie wszystkich symboli na wyświetlaczu.

Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
zbigniew dec

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 12:07
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam.Jeśli chodzi o olej i filtry to w serwisie do skrzyni dolali 2 litry, a czy sprawdzali filtry? tego nie wiem.Ze zmianą biegów jest różnie raz przerzuci przy 2 tyś a raz przy 3 tyś, w trybie manualnym przerzuca ale brakuje mocy,ogólnie strasznie powoli wchodzi na obroty.Komputer żadnych usterek nie sygnalizuje.Pozdrawiam
Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 15:15
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam.

Na początku ważna informacja jestem użytkownikiem skrzyni DSG i nie pracuję w żadnym serwisie więc nie mogę być wyrocznią w tej sprawie.

Miałem podobny problem w moim aucie. Skrzynia przerzucała biegi przy okolo 3-3,5tyś i jeśli nie migają kontrolki (oznaczenia biegów) na wyświetlaczu to już wygląda ciekawiej bo migające kontrolki oznaczają ewidentną awarię skrzyni i przełączenie do trybu awaryjnego Sad .
Najważniejsze z informacji o skrzynie automatyczną trzeba dbać a ta się odwdzięczy na automatach jezdzę od kilkunastu lat Very Happy i do skrzyni automatycznej tym bardziej DSG nie wolno dolewać oleju na oko ma się zgadzać stan. Właśnie szczególnie w skrzyniach DSG warto zadbać o filtr i olej (nie pamiętam co jaki okres się wymienia) ale nie dolewamy byle jakiego bo do automatu Shocked.

Teraz najciekawsze Surprised Skrzynia DSG do swojej prawidłowej pracy potrzebuje wielu danych m. innymi prędkość, obroty silnika, "kąt" wciśnięcia pedału gazu itp. z tych wszystkich informacji wylicza moc i moment obrotowy na podstwie których dobiera właściwy bieg.

U mnie również w skrzyni i silniku nie występowały błędy pozwalające jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną takiego zachowania przekładni. W 3mieście skierowałbym Cię do warsztatu w którym znaleźli u mnie problem. Były to właśnie kucyki po wrzuceniu na hamownię okazało się, że ze 105 zostało około 50 i w twoim wypadku podejrzewałbym to samo 140 na papierze a w rzeczywistości???

Bardziej szczegółowo wyrok padł na pompowtryski. Wcześniej (okolo tygodnia) regenerowałem turbinę. Po wymianie pompowtrysków wszystko się unormowało i skrzynia przerzuca biegi w granicach 1800 -2200 obrotów.

W związku z czym proponuję poszukać lepszego warsztatu i w pierwszej kolejności sprawdzenie naprawdę dokładnie parametrów pracy silnika.

Uff.. Na dzisiaj koniec wywodu mam nadzieję, że trochę pomogę i bynajmniej uda się uniknąć zbędnych kosztów Very Happy .
Powrót do góry
zbigniew dec

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 22:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam i dziękuje za wskazówki. Chciałbym jeszcze dodać że wszystko zaczęło się od wymiany oleju silnikowego i filtrów(paliwa i oleju).Zaraz po wymianie przy próbie wyjechania z warsztatu samochód zgasł i nie chciał odpalić.Mechanik stwierdził że to wina paliwa, (które po spuszczeniu było czarne), podejrzewał że mogą być uszkodzone uszczelki pompowtryskiwaczy.Po kilkudniowych zmaganiach samochód odpalił ale tak jak już pisałem wyżej jest bez mocy.Dodam jeszcze żew ASO przy sprawdzaniu oleju w skrzyni mechanik zauważył że jest zanieczyszczony.Według mnie powinno się go spuścić i zalać nowy a nie tylko dolać 2 litry jak to zrobili.Dzisiaj dzwonili z serwisu i powiedzieli że prawdopodobnie jest uszkodzone sprzęgło ale żeby to stwierdzić to trzeba rozebrać skrzynie(co się wiąże z dużymi kosztami 5 tyś).W poniedziałek zabieram samochód, może do tego czasu znajdę w Lublinie jakiegoś fachowca który postawi trafną diagnozę.Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 22:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 00:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam

Proponuję nie jeździć autem w takim stanie. Nasuwają mi się dwa skojarzenia:

1. Mechanik przy wymianie filtra paliwa mógł nie wyczyścić jego korpusu i jeśli brud dostał się do układu to mogło zapchać pompowtryskiwacze i w efekcie są one do regeneracji lub wymiany. Przy zapchanych pompowtryskach silnik będzie nadal odpalał idealnie lecz kuce rozpełzną się po okolicy i zostają tylko te najwierniejsze Sad. Pompowtryskiwacze są zasilane paliwem poprzez kilka rzędów otworów naprawdę baaaardzo cienkich i niewiele trzeba aby je pozapychać. Chyba że przy okazji robiony był rozrząd to daje kolejne możliwości ale w takim wypadku mógłby źle zapalać silnik itp.
Polecam temat na forum:
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=93

2. Jeżdżenie z takimi objawami rzeczywiście mogło doprowadzić do spalenia sprzęgła Sad ale wtedy olej będzie naprawdę brudny - czytaj czarny jak silnikowy- w innym wypadku może nie jest tak źle Wink i kłania się tylko przepłukanie skrzyni (świeży olej i filtr a po krótkim czasie użytkowania kontrola) i właściwa wymiana oleju oraz koniecznie filtra skrzyni zerknij tu:
http://www.racingforum.pl/index.php?s=aaaf9dcff96873917d38b9967dd35e41&showtopic=70945&pid=757416&st=0&#entry757416
i do linku zawartego w powyższym temacie

Pozdrawiam
Darek

P.S. jeśli masz jakieś dodatkowe pytania śmiało możesz pytać na PW
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 06:55
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


r-darek napisał:
Witam

Proponuję nie jeździć autem w takim stanie. Nasuwają mi się dwa
2. Jeżdżenie z takimi objawami rzeczywiście mogło doprowadzić do spalenia sprzęgła Sad ale wtedy olej będzie naprawdę brudny - czytaj czarny jak silnikowy- w innym wypadku może nie jest tak źle Wink i kłania się tylko przepłukanie skrzyni (świeży olej i filtr a po krótkim czasie użytkowania kontrola) i właściwa wymiana oleju oraz koniecznie filtra skrzyni zerknij tu:
http://www.racingforum.pl/index.php?s=aaaf9dcff96873917d38b9967dd35e41&showtopic=70945&pid=757416&st=0&#entry757416
i do linku zawartego w powyższym temacie

Pozdrawiam
Darek

P.S. jeśli masz jakieś dodatkowe pytania śmiało możesz pytać na PW


Tak apropo to sprzęgło w DSG jest sprzegłem suchym i całkowicie oddzielonym od skrzyni. gdyby bylo tak jak piszesz mechatronika poszła by się (gonic) szybciej niz myslisz. To jest bardzo czułe na bród. Druga sprawa to zastanawia mnie fakt dolania tych 2l oleju do skrzyni.5,5 l oleju wchodzi do srzyni od wymiany do wymiany ale trzeba ja umiec odpowietrzyc i zlac nadmiar oleju. Wycieków nie ma a ASo pompuje dodt 2 l oleju "just in case" ???? Cos tu nie gra. Sprzegło jak bys miał spalone to to auto wchodziło by Ci na obroty i silnik by nie ciagna auta. Do sprawdzenia tez jest (lub podmiany) przepływomierz.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
zbigniew dec

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 08:02
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam.Jeśli chodzi o rozrząd to był wymieniany jakiś miesiąc temu i wszystko grało to czasu wymiany oleju.Pozdrawiam
Powrót do góry
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 10:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


wymiany oleju w silniku?? czy w skrzyni tez??
Powrót do góry
gadu-gadu
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 10:47
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam

Dzięki Spacewalker za uwagę niestety w kwestji sprzęgła w skrzyni DSG nie kojarzę jakiego typu są (suche czy mokre) wiem z całą pewnością Wink , że są 2

Dawniej skrzynie miały inną budowę i każdy bieg miał mokre sprzęgło. Kiedyś takie mi się spaliło a olej był jak smoła. Fakt mechatronika tego by prawdopodobnie nie wytrzymała tak jak stary "procesor hydrauliczny" Stąd moje wieczorne skojarzenie Laughing. Ale olej w skrzyni i tak bym wymienił.

Z całą pewnością pomoże tu dobry mechanik a nie Pan Kazio. O przepływomierzu nie pomyślałem, a gdyby padł to byłby paskudny przypadek. Bowiem człowiek szuka w pierwszej kolejności problemu który się wiąże z wykonywanymi przed usterką pracami. Ciekawe co mechanik zrobił, w ciągu tych kilku dni aby silnik zapalił?

Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 12:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


tak wygląda sprzegło i jest ono nazywane "wielokrotne"



A tu film jak przebiega wymiana całego sprzegła. Dodam tylko ASO posiada zestaw naprawczy do takiego sprzegła.

http://www.youtube.com/watch?v=nUMOt0u7JTk&feature=related
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 15:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam

Spacewalker
Może troszkę odbiegamy w naszej polemijce od głównego tematu ale może się komuś i taka wiedza przyda Smile jak miałem kłopoty ze swoim touranem to trafiłem na takiego typu filnik umieszony na stronie: http://www.automat.pl/
lecz w rzeczy samej nie zwróciłem uwagi na sprzęgło.
Dodam, że najpierw sporo studiowalem forum to i nie tylko. A Google dostawały zadyszki Wink
Muszę przyznać, że wiedza w tych tematach jaką posiadasz Ty i Touranek jest niesamowita Very Happy Wielki szacunek.

Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
zbigniew dec

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 18:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam.Zastanawia mnie to co mi powiedzieli w ASO o tym że może to być spowodowane uszkodzeniem sprzęgła, ponieważ większość znajomych z którymi rozmawiam mówi że gdy jest ono uszkodzone to samochód w ogóle nie jedzie.Również dziwna jest sprawa z tym brudnym paliwem które spuścili z baku, może to faktycznie pompowtryski dają takie objawy (brak mocy).Może ktoś zna jakiegoś fachowca w Lublinie, który postawi trafną diagnozę.Pozdrawiam
Powrót do góry
zbigniew dec

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 14:04
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam.Wczoraj odholowałem swojego Tourana do jakichś magików którzy zajmują się automatami.Na wstępie powiedzieli mi że to prawdopodobnie padł konwerter.Nie wiem jak to jest bo dzwoniłem do innego mechanika który powiedział że w skrzyniach DSG nie ma takiej części tylko koło dwumasowe. Chciałbym się dowiedzieć ile taka część może kosztować? Pozdrawiam
Powrót do góry
farmerixon

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): sochaczew
Posiadane auto: touran 1.9tdi 77 105 DSG BLS-KCW 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 17:46
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


witam,kolego dokladnie w DSG jest kolo dwumasowe,i od razu zaznaczam ze koszt tego cacka oscyluje od 2500 do 3000 tys w zaleznosci gdzie pytasz ,ja w inter-carsie zaplacilem 2500 z upustem, dobor tego cacka,dopiero zamawiaj jak bedziesz mial numer ze starego bo inaczej bedziesz zamieniac ,przeszedlem nie dawno wymiane w dsg ehhhh
drobna uwaga jesli machanik mowi ze jest konwekter ,a drogi ze go nie ma tylko jest dwumas to auto naprawiaj u tego co ma racje
pozdrawiam
_________________
czuje ze budzi sie we mnie zwierze-----to chyba leniwiec_:)
Powrót do góry
gadu-gadu
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 18:54
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam

Farmerixon napisał świętą prawdę jeśli kolesie twierdzą, że padł w DSG konwerter Shocked (sprzęgło hydrokinetyczne) to zabierz z tamtąd auto i to jak najprędzej - dodatkowo (nie przerabiałem tego u siebie) z budowy koła dwumasowego wynika, że na początku jego uszkodzenie będzie się objawiało wrednym pukaniem ale silnik będzie ciągną dalej (dwumas do DSG ma inną budowę niż do manuala).
przykład: http://www.youtube.com/watch?v=DbvP5EvpUbA&feature=related


Konwerter był stosowany w starszych skrzyniach automatycznych służył do przeniesienia napędu z silnika do skrzyni czyli robił to co sprzęgło tylko inaczej Wink

Przykład: http://www.favore.pl/27701_regeneracja-konwerterow-krakow-auto-mat-sentyrz-malopolskie.html

Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 21:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Miejmy nadzieje ze gozej nie bedzie nawet jak nie zrobia.
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
zbigniew dec

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 23:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam.Jeśli możesz to napisz coś o objawach jakie miałeś przy tej usterce bo u mnie jak już pisałem samochód przy wrzuceniu drive traci obroty i słabnie(teraz to już w ogóle nie rusza).Chciałbym się dowiedzieć co mogło być przyczyną uszkodzenia koła dwumasowego, ponieważ zastanawiam się nad tym aby pociągnąć do odpowiedzialności mechaników u których się to stało(przypomnę że oddałem samochód sprawny). Może jazda po śniegu mu zaszkodziła?.Pozdrawiam
Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 01:19
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam

Pytanie w rzeczy samej to chyba do kolegi Farmerixon.

Jednak jak piszesz, że po włączeniu "biegu" Drive spadają obroty silnika to wydaje mi się, sprzęgło działa i koło dwumasowe również nie ma problemu z przeniesieniem napędu.

Domyślam się, że jak prubujesz przyśpieszyć to trochę niemrawo reaguje na pedał gazu? (albo wcale Sad )

Napisz jeszcze czy gdy prubujesz ruszyć są jakieś dodatkowe efekty dźwiękowe (chrobot stukanie itp.) lub wizualne np. okrutne kopcenie.

Pozdrawiam
Darek

P.S. Spacewalker. Chyba, że rozbiorą i oddadzą w postaci zestawu do samodzielnego montażu Wink
Powrót do góry
zbigniew dec

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 17:05
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam.Według mechaników automat w moim Touranie jest w porządku ale nie wiadomo co mu jest.Przy okazji dowiedziałem się że samochód ma przejechane nie 170 tyś ale 400tyś. Nie wiem może to silnik się już zużył?Pozdrawiam
Powrót do góry
eratyk

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5, 2.0 163 km, 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 21:48
Temat postu:

DSG gubi bieg


Mam taki problem z DSG (100k przebiegu). Podczas jazdy, na np. 6 spada predkosc. Czuje ze wypadl bieg, mimo ze formalnie na wyswietlaczu nadal jest. W tej sytuacji predkosc spada ze 100 do 80, pojawia sie 5 i bieg wskakuje.
Czasami tez jak ruszam, wskakujee 2, a potem gubi bieg. Musze wychamowac do 0, potem wchodza biegi.
Czy ktos sie spotkal z czyms takim??

Pozdrawiam
Powrót do góry
zbigniew dec

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 12:40
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam.Przy próbie ruszania słychać stukanie oraz drgania kół(wygląda tak jakby były czymś zblokowane).Przypominam sobie jeszcze że kiedy było wszystko w porządku przy ruszaniu pod dosyć sporą górę samochód staczał się, dopiero po wciśnięci gazu szedł do przodu.Wydaje mi się że tak nie powinno być, choć jak zaznaczyłem ta góra była dosyć stroma.Na dziś i trzeba podregulować pompowtryski,koszt 1000 zł.Pozdrawiam
Powrót do góry
marekzu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 13:13
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


http://www.automat-serwis.pl/galeria-zdjec.html
zadzwon sobie tutaj - wiem ze kawałek drogi ale maja opinie dobrych fachowcow
Powrót do góry
gadu-gadu
żólwik

Dyskutant



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy / Radziejów
Posiadane auto: Touran 1,9 dsg 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 13:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


chłopie szczerze współczuje ...

może tu gdzieś znajdziesz ratunak :
http://www.prnd.pl/warsztaty

zadzwoń
Powrót do góry
gadu-gadu
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 19:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


zbigniew dec napisał:
Witam.
.Na dziś i trzeba podregulować pompowtryski,koszt 1000 zł.Pozdrawiam


UPSS to sobie liczą ale regulacja i regulacja u mnie za sprawdzenie "dociążenia" i regulację chłopaki skasowali około 100zł

Przypomniało mi się, że warto jeszcze sprawdzić tandemową pompę paliwa powinna podawać paliwo do pompowtryskiwaczy pod sporym ciśnieniem. Jak dobrze pamiętam około 7bar, jeśli padła to w efekcie również będą kłopoty z mocą silnika i zarazem z pracą skrzyni.
Powrót do góry
zbigniew dec

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 22:49
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam. Na dzień dzisiejszy muszę wyłożyć 3 tyś za wymianę pompowtrysków. Jeśli się okaże że będę musiał dołożyć do tego p.........go samochodu choćby złotówkę to chyba zdecyduję się sprzedać go na części.Pozdrawiam
Powrót do góry
farmerixon

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): sochaczew
Posiadane auto: touran 1.9tdi 77 105 DSG BLS-KCW 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 23:59
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


szczerze Ci współczuje ,jej jak czytam to co piszesz to aż sie boje swego zapalać ,a co do dwumasy to u mnie jak i u pozostałych sie potwierdza ,na wolnych obrotach słychać bylo tyrkotanie ,stukanie(po dodaniu letko gazu zanikalo),oraz przy gaszeniu czy zapalaniu jest odczuwalne bujniecie motorem,natomiast praca silnika była bez zarzutu i skrzyni tez,to tyle w temacie ,
pozdrawiam
_________________
czuje ze budzi sie we mnie zwierze-----to chyba leniwiec_:)


Ostatnio zmieniony przez farmerixon dnia Sob 11 Gru 2010, 15:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 00:30
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


zbigniew dec napisał:
muszę wyłożyć 3 tyś za wymianę pompowtrysków.

Skoro masz 400tys km to moga byc do wymiany. Kupiony w Pl od chandlarza ?
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
gadu-gadu
zbigniew dec

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 09:22
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Witam. Samochód kupiłem od gościa z Łowicza, który sprowadził go sobie ponad rok temu z Niemiec ale po lekkiej stłuczce postanowił go sprzedać.Zapłaciłem za niego 24 tyś ale jak widać będę musiał trochę do niego dołożyć.Zastanawiam się czy przy tych próbach jazdy nie uszkodziła się skrzynia oraz to że w ASO dolali do niej 2 litry oleju, chyba pojadę do nich i poproszę o zwrot kosztów(jeśli faktycznie się okaże że to pompowtryski) Pozdrawiam
Powrót do góry
Iza_30

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Touran 2005 2.0 BKD TDI DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 10:42
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Czy udało Ci się znaleśc przyczynę kłopotów? Napisz jak się potoczyła sprawa.
Powrót do góry
r-darek

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gd.
Posiadane auto: Touran DSG 1,9 tdi- BLS
Piwa: 18/0
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 11:32
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Kolega załozył nowy post związany pośrednio z powyższym tematem.

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=112244
Powrót do góry
Marek DGL

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: VW Touran Highline 2.0 TDI DSG 2006, BKD,HXT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 13:25
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


czy ktoś pomoże w identyfikacji numeru części - koło dwumasowe do DSG...w serwisie niestety Pan mi nie pomógł Sad( - on nie sprzedaje numerów częsci Smile) pacan jakiś

pozdro
Powrót do góry
jarry

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: TOURAN HL 2.0 BKD DSG 2005
Piwa: 292/6
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 14:33
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Marek DGL napisał:
czy ktoś pomoże w identyfikacji numeru części - koło dwumasowe do DSG...w serwisie niestety Pan mi nie pomógł Sad( - on nie sprzedaje numerów częsci Smile) pacan jakiś

pozdro


u mnie ETKA typuje 03G105266BD firma LUK;
_________________
pozdrawiam, jarry

Touran - Leksykon | Webasto - rozbudowa - problemy | Światła dzienne - kodowanie | Wymiana licznika MFA+ FIS
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
lakmat

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów
Posiadane auto: vw touran 1,9 tdi dsg
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Sty 2011, 00:35
Temat postu:

touran 1,9bls skrzynia dsg


witam!mam kłopot ze skrzynią dsg i chcę ją wymienić,mam pytanie czy koniecznie musi być taki sam symbol skrzyni?
Powrót do góry
makaron1971

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa
Posiadane auto: VW Touran Highline DSG
Piwa: 4/3
Wysłany: Sob 22 Sty 2011, 18:39
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


lakmat, opisz problem ze skrzynią. Może być na priv.
_________________
Pomogłem postaw PIWO. Dziękuję.
Powrót do góry
makaron1971

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa
Posiadane auto: VW Touran Highline DSG
Piwa: 4/3
Wysłany: Sob 22 Sty 2011, 19:09
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


Kolega SpaceWalker napisał:

"Tak apropo to sprzęgło w DSG jest sprzegłem suchym i całkowicie oddzielonym od skrzyni. gdyby bylo tak jak piszesz mechatronika poszła by się (gonic) szybciej niz myslisz. To jest bardzo czułe na bród. Druga sprawa to zastanawia mnie fakt dolania tych 2l oleju do skrzyni.5,5 l oleju wchodzi do srzyni od wymiany do wymiany ale trzeba ja umiec odpowietrzyc i zlac nadmiar oleju. Wycieków nie ma a ASo pompuje dodt 2 l oleju "just in case" ???? Cos tu nie gra. Sprzegło jak bys miał spalone to to auto wchodziło by Ci na obroty i silnik by nie ciagna auta. Do sprawdzenia tez jest (lub podmiany) przepływomierz"

Sprzęgło w DSG 6 biegowym jest sprzęgłem mokrym. Nowe skrzynie 7 biegowe mają suche sprzęgła.
_________________
Pomogłem postaw PIWO. Dziękuję.
Powrót do góry
sleo

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran 2.0 140KM/16V DSG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 16:26
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Touran ) Skrzynia DSG Touran


jarry napisał:
Marek DGL napisał:
czy ktoś pomoże w identyfikacji numeru części - koło dwumasowe do DSG...w serwisie niestety Pan mi nie pomógł Sad( - on nie sprzedaje numerów częsci Smile) pacan jakiś

pozdro


u mnie ETKA typuje 03G105266BD firma LUK;


Witam,pasuje jeszcze 03G105266AR lub Q to stare numery tej dwumasy.W serwisie 3100pln na miescie 2500-2700pln. Do skrzyni DSG 6 biegów z mokrym sprzegłem.Jeśli chodzi o suche sprzęgło to występuje w 7 biegowej DSG
_________________
sleo
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Touran »

Opinie o samochodach Volkswagen Touran - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Touran ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

79 900

2019r.

216 000 km

śląskie

VolkswagenGolf

18 000

2006r.

159 616 km

śląskie

VolkswagenT-Cross

68 900

2020r.

52 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

15 990

2008r.

163 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

58 900

2020r.

83 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System