Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) Zapalające się kontrolki ABS i ESP w VW PASSAT B5FL



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Papkin

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rajcza
Posiadane auto: VW Passat B6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 08:23
Temat postu:

Zapalające się kontrolki ABS i ESP w VW PASSAT B5FL


Witam! Jestem nowy na forum. Mam problem z zapalającymi się kontrolkami ABS I ESP w Passacie B5 FL 1,9 TDI 130 km z automatem.
Kontrolki zapalają się co jakiś czas i nie jest to problem związny z którymś z czujników ABS, przynajmniej wg. testera diagnostycznego który pokazuje kod błędu nr 000526. Z tego co zaobserwowałem to zapalenie się kontrolek powoduje delikatne naciśnięcie, podczas jazdy, hamulca (np. przy dojeździe do skrzyżowania lub podczas jazdy w korku). Po wyłączeniu i ponownym włączeniu stacyjki kontrolki zachowują się normalnie tzn zapalają się i gasną, a w pamięci komputera nie ma żadnego błędu. poza tym ostatnio wymieniony był czujnik stopu przy pedale ham. i od tego czasu problem jak by się nasilił. Może ktoś wie co to może być? [/u]
Powrót do góry
andreas79

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 16:50
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) Zapalające się kontrolki ABS i ESP w VW PASSAT B5FL


Kolego na początku przeczyść wszystkie czujniki abs, mogą być brudne lub oblodzone. Jeśli po tym zabiegu wystąpią opisywane objawy to pozostaje diagnostyka VAGiem i on pokaże który czujnik absu padł i który trzeba wymienić. Mogą też być kłopoty z pompą abs ale to sporadycznie. Pozdrawiam


_________________________

Pomogłem? Postaw piwo Smile
Powrót do góry
skype status
Papkin

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rajcza
Posiadane auto: VW Passat B6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 08:05
Temat postu:

Zapalające się kontrolki ABS i ESP w VW PASSAT B5FL


Dzięki za odpowiedź, ale to nie to. Czujniki były czyszczone i są o.k. Test także był wykonywany i to niejednokrotnie (oczywiście prze świecących kontrolkach). Za każdym razem wynik był ten sam kod błędu 526 i opis "brake light F-switch" Poza tym podczas normalnej jazdy (tzn. z normalnym hamowaniem a nie przyhamowywaniem) nic się nie dzieje, ABS i ESP działa poprawnie. Czujnik stopu także był wymieniony na nowy i od tego czasu błędy moim zdaniem się nasiliły. Światła stopu działa normalnie. Czy jest możliwy żeby sam czujnik stopu powodował ten błąd?
Powrót do góry
Sebabks

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: passat b5fl
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lip 2013, 17:51
Temat postu:

lampka esp i kontrola trakcji


mam z tym problem pala mi sie te dwie kontrolki na raz po przekreceniu kluczyka i mam taki problem poniewaz wjechalam w dół uderzyłem prawym kołem w jakis kamien i po przejechaniu 10 km zapalily mi sie kontrolki czy to moze byc przyczyna czujnika ze jest do wymiany czy cos innego pomoze ktos chce zaoszczedzic i nie kierowac sie do mechanika a sam naprawic???/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenSharan

64 999

2014r.

205 000 km

pomorskie

VolkswagenT-Roc

92 900

2020r.

58 000 km

mazowieckie

VolkswagenPassat

41 900

2014r.

175 806 km

śląskie

VolkswagenGolf Sportsvan

67 300

2017r.

82 306 km

podkarpackie

VolkswagenCaddy

27 900

2010r.

219 737 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System