Volkswagen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volkswagen Passat ) oświetlenie w środku dziwne rzeczy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WojtuniO

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: VW, passat, B5, 1.9 TDI, 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Lip 2013, 11:05
Temat postu:

oświetlenie w środku dziwne rzeczy.


Witam serdecznie,
jako iż, jestem nowy na forum to pragnę powitać Wszystkich bardzo Serdecznie w pierwszych zdaniach wypisanych na tym forum.

Przechodząc do konkretów to mam jakieś dziwne zjawisko z oświetleniem wewnętrznych. Aha zakładamy, że są trzy lampki jedna z przodu na środku w której są trzy żarówki (dwie boczne włączane z przycisku i jedna na środku załączana przez włącznik przesuwny 3 biegowy[drzwi, wyłącz, włącz na stałe]) i dwie z tyłu nad drzwiami też trzy stopniowy włącznik(drzwi, wyłącz, włącz na stałe), wszystkie żarówki są sprawne.

Ok to tyle z założeń, aczkolwiek to chyba jest standardowe oświetlenie paska i nie musiałem o tym pisać ale lepiej napisać, żeby było. Dobra opiszę w końcu problem:
1. Lampki tylne świecą czy to załączone na stałe, czy ustawione na drzwi. Ale pod pewnymi warunkami.
2. Lampka przednia nie świeci
3. Jeżeli włączę którąś z przednich lampek czyli, przełączę którykolwiek przycisk na opcję czyli włączę te boczne doświetlenie dla kierowcy i pasażera, to tylne lampki gasną, to samo dzieje się gdy przesunę włącznik przesuwny na jedną z opcji załączających światło (włącznik drzwiowy, włącz na stałe) tył gaśnie.
Wniosek 1. Aby oświetlenie tylne działało musi być wyłączone wszystko z przodu.
Poza tym po zamknięciu drzwi tylne lampki (led) nie gasną do końca tylko się tak delikatnie świecą jak by było gdzieś przebicie!? i jeszcze nie działa oświetlenie które oświetla lusterka w tym przeciwsłonecznym panelu i pasażer i kierowca, po drugie brak światła w bagażniku.

Sprawdzałem miernikiem prądu samą kostkę po demontażu lampki przedniej 3 kable ( prawy + na stałe ; masa ; lewy + tylko po otwarciu drzwi) prąd jest ale o takich dziwnych parametrach 8.90v 7.04v żarówka led z lewym kablem i masą świeci i prawym kablem i masą też świeci a zwykła żarówka nie chce świecić.

Ot chyba tyle zaobserwowałem. Wydaje mi się, że tylne lampki świecą tylko dlatego że są ledami i im tam dużo voltów nie trzeba, ale nie wyciągałem ich aby włożyć zwykłą, ale coś mi mówi, że zwykłe z tylu też nie zaświeci.
Powrót do góry
marcinm89

Dyskutant



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ducato 244 2.8 JTD ; Passat B5 1.8 APT
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 30 Lip 2013, 17:48
Temat postu:

Re: ( Volkswagen Passat ) oświetlenie w środku dziwne rzeczy.


sprawdź moduł komfortu najlepiej Vagiem ( jest pod nogami kierowcy pod dywanem) on jest odpowiedzialny za sterowanie oświetleniem i zamkiem centralnym, założe iż kable masz ośniedziałe i stąd te problemy z oświetleniem lub może masz błąd w kompie ( moduł ), u mnie np. nie zamyka całej prawej strony samochodu)

Pozdr.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLKSWAGEN Forum Strona Główna -> ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volkswagen Passat »

Opinie o samochodach Volkswagen Passat - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volkswagen Passat ) Porady, problemy techniczne


VolkswagenPassat

37 900

2014r.

200 000 km

pomorskie

VolkswagenPolo

28 990

2014r.

145 000 km

wielkopolskie

VolkswagenGolf

4 490

2001r.

281 514 km

pomorskie

VolkswagenGolf

16 500

2006r.

298 000 km

lubelskie

VolkswagenTouran

53 900

2016r.

216 831 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Forum VW Polo Squad   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System